Pareri obiective!!!

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti
Re: Pareri obiective!!!

Mesaj de Mihay » Mie Apr 22, 2009 8:36 pm

daca as stii toata povestea direct de la proprietar ...m`as gandi serios.

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: Pareri obiective!!!

Mesaj de vlad » Mie Apr 22, 2009 8:37 pm

Asa mai merge cu problema pusa astfel. ::P Eu zic PAS. Las pe altii sa raspunda.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Pareri obiective!!!

Mesaj de Mihay » Mie Apr 22, 2009 8:40 pm

eu nu sunt asa reticent la astea ptr ca am cativa amici si la asigurari si la serviceuri...si stiu cat de usor poate sa iasa dauna totala...desi nu e. Se schimba tot...lonjeroane , motor ce vreti voi...inclusiv interiorul in intregime. la fel de bine puteti sa o luati tot SH si sa nu stiti ca a fost dauna totala. Asa ca in cazul asta m`as documenta mai bine..eu vad ca pe un plus ca e schimbat motorul cu totul...

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Pareri obiective!!!

Mesaj de chainsaw » Mie Apr 22, 2009 8:44 pm

are sens ce spui tu: daca nu iei masina de la SAMSARI (cat pot sa-i urasc, disparitia lor e singuru' motiv pentru care sunt relativ de-acord cu TPI), ci de la PRIMUL propietar, sau de la cel care a efectuat schimbarea motorului, si acesta iti arata FACTURI si chitante, si totu' e trecut in cartea de service, si motorul este NOU, nu luat de prin cine stie ce epava, siiii kilometrajul este resetat dupa aceasta operatiune, atunci ar fi ok.

iar reformulez :mrgreen: : ati lua de la un samsar o masina careia i s-a schimbat motorul? :D
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Pareri obiective!!!

Mesaj de Mihay » Mie Apr 22, 2009 8:46 pm

da daca acel samsar a luat`o de la cineva care lucreaza intr`un service al marcii respective sau la asigurari. :mrgreen:

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Pareri obiective!!!

Mesaj de chainsaw » Mie Apr 22, 2009 8:48 pm

deci motorul nou sa fi fost chiar NOU :D
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Pareri obiective!!!

Mesaj de Mihay » Mie Apr 22, 2009 8:55 pm

esti obsedat maaa sincer...

Avatar utilizator
alex82
Alex Ploiesteanu'
Mesaje:4529
Membru din:Sâm Mai 03, 2008 7:23 am
Marca si model masina:Peugeot 407 , 2.0 HDI
Localitate:Ploiesti

Re: Pareri obiective!!!

Mesaj de alex82 » Mie Apr 22, 2009 9:36 pm

chainsaw scrie: si chiar TU ai zis ca masina era suspecta :P ce incercam eu sa zic: ce conteaza dotarile cand ai in fata o masina de 3 ani careia deja i s-a schimbat motorul?
chainsaw scrie:nu trebuia sa te superi, nu asta am intentionat... dar eu la o masina asa noua nu vad alt motiv ptr schimbarea motorului decat dauna totala.
sa o luam de la inceput ( pt ultima oara )
masina parea suspecta pt dotarile ei si daca era luna...fara nici un defect vizibil...
in anuntul lor se specifica faptul ca mai are un an garantie... eu zic in felul urmator : motorul "nou " mi`a zis ca are vre`o 35k de km ( care sa zicem ca i`a facut intr`un an ) ...de aici ma duce gandul ca de fapt garantia aceea nu e la masina in sine , ci la motor .... care mi se pare normal daca il cumpar de la citroen , sa mi se dea vre`o 2 ani garantie la el... cum exista garantie la orice piesa cumparata
deasmenea , un motor nu se schimba doar la avariere prin accident ci si daca se strica pur si simplu ceva si de acolo se f**e tot motorul... putea fii schimbat chiar pe garantie !!!!

PS: sunt curios cati samsari iti spun ca s`a schimbat motorul si de cate ori a fost masina ridicata de pe autostrada si pt ce probleme... asa cum am fost sa ma interesez pt OMEN asa puteam merge si pt cel ce a rezervat`o

cu asta am incheiat
Imagine
Se vinde leul - 2.0 HDI 190 cp fara FAP , an 2005

Avatar utilizator
OMEN
Mesaje:310
Membru din:Vin Sep 19, 2008 6:13 pm
Numar Inmatriculare:CJ 11 JIL
Localitate:cluj napoca
Contact:

Re: Pareri obiective!!!

Mesaj de OMEN » Dum Apr 26, 2009 1:49 pm

In primul rand multumesc lui Alex82 ptr promtitudine.MARE DOMN!! :applause
In al doilea rand imi pare rau ca topicul deschis de mine genereaza atatea polemici care poate se vor dovedi oarecum constructive pe viitor.

SI...!!! Ce ziceti de asta baieti? Rade de noi sau se poate asa ceva?!?!??
Imagine
AUD UMBRE MENTOLATE

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: Pareri obiective!!!

Mesaj de Deese » Dum Apr 26, 2009 3:34 pm

Pai nu are 160 cai ci doar 138, asta daca nu i-a facut chip.
Apoi nu are 4 geamuri electrice fiind coupe.
Nu are SW JBL stock si nici nu exista C4 cu 12 airbaguri.
Iar full e cand or zbura porcii, ii mai lipsesc extrem de multe.

Samsar, ce mai.
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

sosorin
smarcaz cu C4
Mesaje:108
Membru din:Mie Feb 21, 2007 9:43 pm
Contact:

Re: Pareri obiective!!!

Mesaj de sosorin » Joi Apr 30, 2009 3:47 am

parerea mea e sa cauti altceva. sa facem abstractie de eventualele probleme ale masinii...e totusi un an de criza in care multi dealeri fac reduceri considerabile (la nissan s-a ajuns pana la 40% la modelele mari gen x-trail sau pathfinder),asta in caz ca doresti sau poti sa te atingi de un model nou. adauga la asta si scaderea evidenta a preturilor pt masinile second si cred ca o sa ajungi si tu la concluzia ca acest c4 nu e chiar un articol best-buy. ca posesor de c4,cu putine sanse de a scapa de el (avand in vedere situatia actuala in care nu poti sa vinzi nici un kg de cartofi),te sfatuiesc prieteneste (si stiu ca pt asa o sa-mi sara multi de pe forum in cap,dar ce sa-i faci, e un risc pe care mi-l asum) sa nu te atingi de citroen.
C4 1.4 !!! 90 cai naravashi,culoarea vantului turbat(gris fer) + Skoda FABiA 1.4 75 CP +(in viitor) Opel Vectra sau Skoda Octavia

Scrie răspuns

Înapoi la “Sfaturi achizitie Citroen C4”