Probleme garantii Citroen - rezolvata

Închis
Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti
Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de Mihay » Mie Iun 10, 2009 12:08 pm

da bine ca ai lamurit si problema asta , se pare ca lui Mugurel ii place sa vorbeasca in necunostinta de cauza .

Avatar utilizator
stevey
Mesaje:781
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 9:44 pm
Marca si model masina:C4 1.6i BLACK
Localitate:Iasi/Bucuresti
Contact:

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de stevey » Mie Iun 10, 2009 2:05 pm

@Mihay Scuzeee am tendinta sa le incurc ca denumire placute/discuri si am uitat sa corectez ,dar am scris corect mai incolo, sper ca s-a inteles ideea :D

Avatar utilizator
Ripperbgd
Mesaje:41
Membru din:Sâm Ian 10, 2009 2:57 pm
Numar Inmatriculare:B-75-XRS

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de Ripperbgd » Mie Iun 10, 2009 2:43 pm

Mihay alaturi de ceilalti colegi pot sa imi spun ca imi pare rau pentru situatia ta, pentru cele 4 ore pierdute, pentru benzina consumata dar din pacate infectia in tara asta este una de tip canceros ce tinde sa se generalizeze in toate institutiile tarii, fie ele publice sau private! Nu mai exista respect pentru clientul care plateste, pentru omul care iti da de lucru. Eu iti spun , daca imi permiti, dupa 2 ani in care am avut personal un CITROEN si 4 ani de cand am de-a face cu aceasta firma: NU MERITA...imi pare rau ca am decis sa iau masina asta pentru ca la banii respectivi luam alta SH cu probabil mai putine puncte slabe(nu neaparat probleme) la care probabil puteam sa am parte de un alt service si alta relatie client-furnizor servicii...Juridic vei sta mult timp pana sa rezolvi problemele(daca se vor rezolva),asa ca nu are rost, singurul lucru ce ramane este sa ne orientam spre alte firme un pic mai serioase macar la niver tehnic....pentru ca la nivelul serviciilor din pacate ar trebui sa SCHIMBAM TARA!!
Un coleg de forum a spus o vorba ce mi-a intrat in vocabular referitoare la CITROEN (C4 si superioare): arata mult mai bine decat functioneaza...
Pacat de oamenii cu adevarat simpatici si bine intentionati de pe acest forum, oameni fata de care am un respect deosebit =D> si care sincer cred ca merita o alta firma de masini....

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de Bogdan » Mie Iun 10, 2009 2:47 pm

Pai si care-i firma aia? Ca aceleasi lucruri le citesti pe toate forumurile auto!!
Totul tine de noroc, asta e parerea care o sa mi-o mentin mereu.chiar daca de multe ori, norocul il mai faci si cu mana ta!!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
DMX
Fan C4
Mesaje:1900
Membru din:Vin Feb 09, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:Saab
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de DMX » Mie Iun 10, 2009 3:33 pm

Mihai i-ati opel tata ::P sau o bicileta e 4 bulioane , te mai costa un antifurt 10 ron ....te-ai scos !!

Avatar utilizator
wonka
Mesaje:341
Membru din:Sâm Apr 05, 2008 8:19 pm
Numar Inmatriculare:GL-05-VUX
Localitate:Galati
Contact:

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de wonka » Mie Iun 10, 2009 7:05 pm

@Ripperbgd imi pare rau ca am decis sa iau masina asta pentru ca la banii respectivi luam alta SH cu probabil mai putine puncte slabe(nu neaparat probleme) la care probabil puteam sa am parte de un alt service si alta relatie client-furnizor servicii...


Nu te supara,dar daca iti luai un SH probabil nu mai aveai garantie si ai fi putut atunci sa o repari in orice service ai fi dorit fara sa mai suporti fitele unor dealeri,care sunt numai unt si miere cand cumperi masina si numai fiere atunci cand trebuie sa-ti schimbe ceva pe garantie.
C4 coupe,1.6HDI,rouge lucifer acum fara sticker

Avatar utilizator
ECO
Mesaje:167
Membru din:Lun Ian 07, 2008 2:09 pm
Numar Inmatriculare:DB - 26 - ECO
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de ECO » Mie Iun 10, 2009 8:41 pm

eduardo_didi scrie:de ce Bogdane sa le schimbe pe bani da ziceam la vreo 40k dar el are doar 23000 Km las-o naibii de treaba ca si placutele ii tin pe unii mai mult
eu am aproape 42 mii de km si nu am schimbat placutele... so... nu prea e normal. :shock:

iar cu garantia.... ce sa mai zic... si mie mi-au zis ca nu imi schimba butonul de la frana de mana (sarit bineinteles) .... ca e "uzura" si solutii de la spalatorii... ce mai conteaza ca era sarit de la prima iarna (6-7 luni de la achizitie...) :(
Citroen C4 Coupe Black 1.6i 16V - ICE Pack + Optiuni :P - DB-26-ECO
n'are greieri...doar un tzäcänit la volan :D

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de Bogdan » Mie Iun 10, 2009 8:42 pm

Sper sa nu aveti niciodata probleme intr-adevar grave cu masina, pt ca atunci un buton, niste discuri vor parea nimicuri :)
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de Mihay » Mie Iun 10, 2009 8:43 pm

@Riperbgd ... o sa-i dau in judecata doar de dragul de ai pune pe drumuri, de a angaja un avocat/jurist ( asta daca nu au ) , deasemeni o sa trebuiasca ei sa-si angajeze un expert care sa dovedeasca ca eu sunt dement si ei sanatosi, sa le dea bani de benzina etc. ma multumesc si cu atat , tipic romanesc ochi pe ochi .

Clarkson de la Top Gear UK a zis asta despre C4 :" pacat ca nu merge la fel de bine precum arata " , este o caracterizare pe care o fac in revista la farsit unde sunt date preturile la masini .

Cei care spuneti ca asa sunt serviciile la toate marcile va amagiti singuri...sincer acum altii sunt mai buni fara scandal, pile sau spagi , fara de care la Citroen se pare ca nu ai sorti de izbanda. Nu dau exemple ca nu are rost aici. Dar la mine clar viitoare masina nu va mai fi citroen din cauza importatorului si serviceurilor. Nu e posibil sa oferi din fabrica 2 ani garantie si toata lumea de la 3 ani in sus .!!!!!

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de florinc4 » Mie Iun 10, 2009 9:34 pm

hai ma mihay ca si la renault cel putin in 2007...tot 2 ani ofereau cu posibilitate de prelungire...revenind...imi pare sincer rau ca ti s-a intamplat tocmai tie...e f aiurea...si sincer merita sa mergi pana-n panzele albe doar pt timpu pierdut...timpu pe care tu l-ai pierdut cine ti-l plateste...nimeni...chiar se merita...si poate pe viitor vei fi unu din cei care au reusit sa imbunatateasca situatia service-urilior citroen...cu toate ca ca ma indoiesc...pfff
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de baty_san » Mie Iun 10, 2009 9:54 pm

ce atata plata de timp???? sa-ti plateasca cineva discurile ca timp ai mai pierdut dijeaba ai..... ::P :roll:
Don't steal...goverment hates competition!

Avatar utilizator
Radu_CBU
Mesaje:268
Membru din:Sâm Feb 23, 2008 11:26 am
Localitate:Constanta/Bucuresti

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de Radu_CBU » Mie Iun 10, 2009 10:26 pm

ba io zic sa facem o cheta toti, sa inchiriem un buldozer o ora, shi sa le facem felu'
Coupe VTR 1.6i 16v, 110 cp, rosu lucifer, pavilion vitrat, jante ATP Inox 17'', cauciucuri Vredenstein Ultrac 215/45 R17 , distantiere 25mm, eleron VTS original, ornamente praguri, folii Llumar

Locul II Cupa Clubc4 Etapa. Sambata de Sus 2008

Premiul Special AutoExpert: "Cel mai curat interior si cea mai lucioasa caroserie"

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de Mihay » Joi Iun 11, 2009 12:49 am

mai stiu eu unul cu ideea asta ::P oricum urmeaza sa ma duc cu ambreiajul...am niste idei nastrusnice de protest in caz de refuz ...cred ca ma veti vedea la stiri , cel putin la OTV :evil:

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de Aiurica » Joi Iun 11, 2009 8:03 am

eu repet cred ca inebuneam cand il vedeam pala zicandu-mi nonsalant ca a venit acolo sa iti explice ce era scris in mail.....
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
eduardo_didi
Edi Talent
Mesaje:1602
Membru din:Dum Feb 18, 2007 8:37 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen Romania = bataie de joc

Mesaj de eduardo_didi » Joi Iun 11, 2009 9:17 am

corect Relu asta la deranjat f tare si pe Mihai plimbatu aiurea pe drumuri si felul in care a fost tratat, daca stiau ca au dreptate trebuiau sa spuna raspicat de prima oara nu se poate pt ca ... nu sa-l cheme de 3 ori sa il mai scoata si afara sa nu se auda in showroom (ca de mai era lume pe acolo poate chiar vroiau sa cumpere unii) si sa ii zica acelasi lucru ca in mail. [-X
http://www.motorsportnews.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Închis

Înapoi la “Citroen Romania”