Citroen C5, mai rafinat decat masinile germane?!

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti
Re: Citroen C5, mai rafinat decat masinile germane?!

Mesaj de Deese » Lun Mar 02, 2009 7:02 pm

Eu il simpatizez pentru ca nu pune botul la toate rahaturile care se intampla in tara asta si pentru ca are un IQ peste medie.
Pai nici tu nu pui botul la toate rahaturile care se intampla si ai un IQ peste medie, asta nu inseamna ca te simpatizez :D
Glumesc, nu am nimic cu tine :)
Nu am zis ca e prost, am spus ca e idiot.
Sunt multi alti oameni normali si destepti in tara asta care merita mai mult respectul meu decat M(ercedes)ircea B(enz)adea.
Ah, si care au realizat in viata mult mai mult decat o emisiune plicticoasa pe antena1 (sau 2 sau 3 sau pe cat naiba e guralivul asta) :D

Evident, parerea mea :)
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Avatar utilizator
schummy_2007
Mesaje:158
Membru din:Sâm Oct 13, 2007 12:36 pm
Numar Inmatriculare:GL-82-BIG
Localitate:Galati

Re: Citroen C5, mai rafinat decat masinile germane?!

Mesaj de schummy_2007 » Lun Mar 02, 2009 8:44 pm

Sustin parerea lui deese despre Badea. Da si eu cred ca este un idiot. =D> :applause

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: Citroen C5, mai rafinat decat masinile germane?!

Mesaj de vlad » Lun Mar 02, 2009 8:52 pm

Pina la urma acest topic este despre Mircea Badea sau despre ce a zis el referitor la C5 ? :roll:
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen C5, mai rafinat decat masinile germane?!

Mesaj de florinc4 » Lun Mar 02, 2009 9:23 pm

Sincer jos palaria...merita toata lauda ca mai apreciaza si persoanele noastre publice si altceva decat toate fitele de pe piata...nu conteaza ca nu stie ce face si cum e suspensia...ca nimeni nu s-a nascut invatat...omu si-a spus cu parerea, iar la mine in catalog are o bila alba :mrgreen: ...dupa mine este o masina mult mai rafinata decat multe multe masini, dar din pacate am avut ghinionu ( eu asa zic) sa vad un manelist cu geamu jos cu muzica data tare...sa-mi pice fata...eu sper ca a fost o greseala :mrgreen:
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
Motzoi C4
C4 Ya Yo
Mesaje:1079
Membru din:Mar Dec 09, 2008 4:15 pm
Numar Inmatriculare:PH-60-SMC
Localitate:Ploiesti

Re: Citroen C5, mai rafinat decat masinile germane?!

Mesaj de Motzoi C4 » Mar Mar 03, 2009 8:25 am

Mie unul imi place de el asa deoarece condamna nesimtirea si prostia din tara romaneasca intr-o maniera haioasa.Intrece masura cateodata si devine penibil, dar per total este un tip normal, ca noi toti care nu sufera borfasii si se ia de ei in mod public.
Citroen C4 Coupe, 1.6i, 16 valve,Jaune Scott, jante Bellone 17'' Polished Black, viewtopic.php?f=19&t=2681" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Cosma Adrian
Mesaje:1108
Membru din:Sâm Noi 22, 2008 7:29 pm
Numar Inmatriculare:SJ-45-ADY
Localitate:Zalau
Contact:

Re: Citroen C5, mai rafinat decat masinile germane?!

Mesaj de Cosma Adrian » Mar Mar 03, 2009 9:34 am

Motzoi de acord cu tine. Sa intelegem ca Schummy si Deese aproba borfasii,prostia si penibilitatile din Romanica? ::P nu inteleg de ce e asa idiot cum ziceti
Deese hai sa facem pariu ca Badea are o experienta mult mai vasta decat tine sau mine sau etc in ale auto.Poate nu sti dar M.B. a facut ani la rand,aproape zilnic,naveta intre Buc.-Cj+multe iesiri din tara,deci multe sute mii km si multe masini conduse.Daca nu e pasionat de auto asta nu inseamna ca vb in necunostinta de cauza.Nu is avocatul lui da' mai repede vb. tu,eu sau altul in necunostinta de cauza.E un sofer cu vasta experienta in ale condusului caruia ii place C5-ul, ca si mie de altfel :mrgreen:
C4 berlina, 1,6i ,16v (110cp),gri iceland

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: Citroen C5, mai rafinat decat masinile germane?!

Mesaj de Dan pasare » Mar Mar 03, 2009 9:50 am

Va rog sa-l lasati pe Badea in pace :evil:
Aici discutam despre C5 Daca vreti barfe, deschideti un topic la cafenea.
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen C5, mai rafinat decat masinile germane?!

Mesaj de chainsaw » Mar Mar 03, 2009 10:39 am

cel mai mult imi place ce spune despre masinile nemtesti. am un tovaras cu un bmw 320, 2003, masina a fost ~30.000, putin peste, cand era noua, si nu are geamuri electrice spate (da, are efectiv manivele), iar in fata era exdtraoptiune sa fi avut si pasagerul comenzile ptr acestea direct pe usa, asa ca le are doar intre scaune ... si pe usa se vede gaura unde ar fi trebuit sa fie butonu, acoperita de cel mai oribil plastic din lume .... nu are proiectoare ... etc ... ca in rest nu troncane nimic, n-are nici urma de greier ... alta poveste :P

e o diferenta intre o masina confortabila, si o masina care nu se distruge pe strazile din .ro, mai ales din bucuresti cand isi mai aduc aminte idiotii ca n-au tras nu stiu de conducta de gaze, si iar sparg toata strada :evil: ... trebuie sa recunoastem ca in romania singura masina care ARE SENS este loganu' ... ca ala merge si cu benzina de 95 de la petrom fara sa zica nici fas, face offroad fara probleme pe drumurile de la tara are soacrei, incape dulapu' acesteia in portbagaj cu tot cu ea in el, etc ... ca e mai putin confortabil decat un c5 (sau orice alt model) cu hydractive3, e alta poveste, vorbim de fiabilitate aici ... desi ... cunosc XM-uri cu hydractive, sau hydractive2, care au mers destul prin gropile comunale si daca au fost "properly maintained", s-au descurcat admirabil
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
Motzoi C4
C4 Ya Yo
Mesaje:1079
Membru din:Mar Dec 09, 2008 4:15 pm
Numar Inmatriculare:PH-60-SMC
Localitate:Ploiesti

Re: Citroen C5, mai rafinat decat masinile germane?!

Mesaj de Motzoi C4 » Mar Mar 03, 2009 10:04 pm

am trecut astazi pe la ATS Ploiesti si aveau in Showroom un C5 confort, 1.8 125 cp, nu cu foarte multe pe el, culoare bej.A fost prima oara cand m-am urcat intr-unul si pot sa spun ca m-a fascinat, este incredibila masina asta :D.Sper sa am ocazia sa conduc una vreodata.
Citroen C4 Coupe, 1.6i, 16 valve,Jaune Scott, jante Bellone 17'' Polished Black, viewtopic.php?f=19&t=2681" onclick="window.open(this.href);return false;

Scrie răspuns

Înapoi la “C5”