Doar 230RON schimb de ulei(ulei,filtru,garnitura+manopera)

vladutzuuu
Mesaje:118
Membru din:Mie Iul 04, 2007 9:40 am
Re: Doar 230RON schimb de ulei(ulei,filtru,garnitura+manopera)

Mesaj de vladutzuuu » Lun Mai 16, 2011 8:56 am

Adica faci revizia si dupa 2-3 luni, inainte de concediu, te gandesti: ce bine ar fi sa imi schimb putin uleiul de la masina:)

Asta am aflat si eu dimineata, asta va transmit. O sa fac presiuni sa vedem ce rezultat ajung.
Va tin la curent.

vladutzuuu
Mesaje:118
Membru din:Mie Iul 04, 2007 9:40 am

Re: Doar 230RON schimb de ulei(ulei,filtru,garnitura+manopera)

Mesaj de vladutzuuu » Lun Mai 16, 2011 4:48 pm

Alta duda: mi-au zis asa: ori beneficiez de oferta si nu mai primesc discount-ul de 25% pentru manopera (scrie la ei pe site despre existenta lui: http://sdprestige.ro/servicii-sdprestig ... -auto.html" onclick="window.open(this.href);return false;) ori renunt la discount-ul de 25% si primesc un schimb de ulei la 230 de lei...

Acum spuneti si voi, sunt seriosi?

P.S.: in niciuna din oferte eu nu am vazut o steluta unde sa scrie ca am de ales (ori discount de 25% pentru manopera ori schimp de ulei la 230 de lei)

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Doar 230RON schimb de ulei(ulei,filtru,garnitura+manopera)

Mesaj de Mihay » Lun Mai 16, 2011 4:50 pm

de regula sunt stelute ca nu se cumuleaza mai multe promotii, daca nu au, sunt cu obrazul gros :mrgreen:

vladutzuuu
Mesaje:118
Membru din:Mie Iul 04, 2007 9:40 am

Re: Doar 230RON schimb de ulei(ulei,filtru,garnitura+manopera)

Mesaj de vladutzuuu » Lun Mai 16, 2011 4:54 pm

De acord, daca exista steluta intelegeam. Dar asa?
Am citit regulamentul campaniei referitoare la schimbul de ulei si nu exista nicio steluta. Pe site nu scrie nimic legat de discount-ul la manopera.

Deci? Vorba cantecului: WTF?!

vladutzuuu
Mesaje:118
Membru din:Mie Iul 04, 2007 9:40 am

Re: Doar 230RON schimb de ulei(ulei,filtru,garnitura+manopera)

Mesaj de vladutzuuu » Mar Mai 17, 2011 9:12 am

Am fost, am ridicat masina si am platit ce aveam de platit.

Promotia asta cu schimbul de ulei nu se aplica daca exista un alt discount oferit de service.
Astfel, cum la SD Prestige exista o promotie cu 25% discount la manopera, nu prea va beneficia nimeni de schimbul de ulei la 230 de lei pentru un C4. Practic, beneficiezi doar daca efectuezi numai schimbul de ulei si nu ai nicio alta operatie suplimentara.

Oricum, per total sunt multumit de ei (mi-au spalat masina si au dat cu silicon pe bord, deci m-au mai imbunat putin:))

Daca vrea cineva sa stie ceva suplimentar va stau la dispozitie.

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Doar 230RON schimb de ulei(ulei,filtru,garnitura+manopera)

Mesaj de commandorsteel » Mar Mai 17, 2011 9:27 am

mi se pare o prostie mare ce fac astia de la prestige.
in cazul asta, ramanea ca astazi sa-ti schimbi uleiul la promotia citroen romania, la care prestige au aderat, apoi a doua zi reveneai si-ti faceai celelalte schimburi si beneficiai de promotia lor.
eu asa as fi facut, numai ca sa le arat ca se pot face amandoua impreuna si totodata sa beneficiezi de ambele promotii #-o
mde, specific romanesc :evil:
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: Doar 230RON schimb de ulei(ulei,filtru,garnitura+manopera)

Mesaj de Deese » Joi Mai 19, 2011 6:58 pm

Eu as vrea sa fac schimbul asta de ulei la 230 lei pentru ca am aproape 50.000 km si inca nu am bani sa o duc la Mugurel pentru revizia mare, unde cred ca schimb si bieletele, estimez ca o sa ajung acolo undeva prin iunie-iulie.
As vrea asadar sa o duc cat mai repede la schimbul de ulei, am vreo 17.000 cu vechiul ulei si filtru.
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen Romania”