Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina
Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de Norishor » Mie Feb 20, 2013 11:07 am

Cardul de fidelitate oricum era suportat o parte de Citroen Romania si o parte de dealerii citroen participanti la promotie.

Din pacate, programul cu cardul de fidelitate intr-adevar nu va mai continua. Se discuta totusi ce se intampla cu punctele adunate. Mi-e greu sa cred ca cei de la TM nu stiau de acest program si nu si-au putut face niste calcule cand au preluat Cit Ro
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de commandorsteel » Mie Feb 20, 2013 11:19 am

nu era vb numai de cardul asta, eu ma refeream asa... in general, ca ne-am lins pe bot de promotii si alte cele din partea Trust Motors...
de aia le-am si dat mail, i-am si sunat (dar nu a raspuns nimeni) sa-mi spuna ei ca s-au dus naibii promotiile...
dar m-am lamurit din start ce le poate pielea si ce ganduri au ei fata de clienti... #-o
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

lazaroiu
Mesaje:22
Membru din:Mar Mar 16, 2010 3:48 pm
Numar Inmatriculare:ag-03 -car

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de lazaroiu » Mie Feb 20, 2013 11:44 am

Nu lucrez la Trust Motors . Am lucrat in 2004 la Eurial iar din 2005 lucrez la Citroen .
Modelul de fidelizare si promotile urmeaza sa sufere o transformare pentru uniformizarea lor in cadrul grupului PSA la nivel intern .

Referitor la partea de comunicare , trendul viitor implica o comunicare directa cu concesiunile si reprezentati Citroen in teritoriu . Asta inseamna ca concesionarul ca reprezentat Citroen este direct si unic implicat in relatia cu clientul iar solutile pe care le prezinta sunt cu acordul importatorului si producatorului . Binenteles ca exista un departament ce gestioneaza sesizarile clientilor la nivel de importator dar raspunsurile oficiale se transmit de la consionari ca reprezentanti in teritoriu .

Pentru alte info

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de commandorsteel » Mie Feb 20, 2013 12:10 pm

am inteles si scuze, credeam ca lucrati acum la trust motors :hi
oricum, pe partea de comunicare.. nu sunt eu prea lamurit si este cam alambicat modelul, ptr mine sau nu am inteles eu prea bine :mrgreen:
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de Bogdan » Mie Feb 20, 2013 1:07 pm

E simplu Stefane! Ce zice dealerul reprezinta si pozitia TM! Deci nu mai merge sa zici ca dealerul zice una si te duci la TM si ei vor zice altceva, asta cel putin teoretic :)!

Pentru reclamatii si sesizari va exista ceva asemanator ca la Citroen Romania :).



Sent from my iPhone using Tapatalk
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de commandorsteel » Mie Feb 20, 2013 2:32 pm

tocmai asta e: daca ce zice dealerul e acelasi lucru cu pozitia TM, atunci degeaba mai faci reclamatie la TM... ptr ca au aceasi pozitie #-o
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de Norishor » Mie Feb 20, 2013 4:31 pm

Aici vor iesi in fata si vor avea de castigat dealerii/reprezentantele care au o comunicare cu clientii ok si si-au facut un target din a-i multumi si a se comporta cum trebuie. Acum sa vedem ce-o sa iasa ...
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen Romania”