INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am
INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Mesaj de ClubC4 » Vin Ian 06, 2012 12:50 pm

In perioada 19.12.2011 - 31.03.2012 Citroen Romania impreuna cu Generali Asigurari, lanseaza o noua campanie pentru toti posesorii de autoturisme Citroen , denumita " INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE "

Partenerii Citroen participanti la aceasta campanie sunt:
Imagine


Descrierea campaniei:

Incheie o asigurare Casco cu Generali Asigurari la oricare din partenerii Citroen participanti la campanie, pana la 31 martie 2012 si vei beneficia de urmatoarele:
  • 1 bon combustibil in valoare de 30 Ron
  • GRATUIT Control de rampa si diagnoza computerizata constand in:
    - controlul vehiculului pe rampa (verificari de amortizoare, bielete, capete de bara, pivoti, bucse, burduf precum si control vizual sub caroserie)
    - diagnoza computerizata (testarea computerului de bord si a calculatorului vehiculului, identificarea defectelor)
  • 15 % reducere pentru Asigurarea Casco
  • 5% reducere pentru Polita RCA(care in functie de criterii poate ajunge pana la 25%)
Regulamentul complet al campaniei il puteti gasi aici: Regulament complet

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Mesaj de Tomita » Vin Ian 06, 2012 1:35 pm

e valabil si ardaf
pt ca de ceva vreme generali si ardaf au fuzionat. nu mai sunt la curent cu situatia juridica actuala a celor 2 foste entitati.
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

George
Mesaje:130
Membru din:Mie Noi 19, 2008 6:33 pm

Re: INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Mesaj de George » Mar Ian 10, 2012 4:29 pm

Vreau sa imi fac si eu Casco la Generali, si daca tot e oferta voi merge la Citroen.
Cred ca voi incerca pe cei de la Radacini, ar fi prima oara cand merg la ei!

joeadrianblack
Mesaje:912
Membru din:Vin Mai 22, 2009 5:58 pm
Localitate:Bucuresti

Re: INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Mesaj de joeadrianblack » Joi Mar 01, 2012 10:39 am

Recent am cerut o oferta de la Generali Asig si una de la Alliantz

Trec alaturi valorile, va rog sa trageti voi concluziile.

Oferta Generali (oferta contine 15% reducere si nu contine 5% dc platesc pe tot anul):
- valoare asig: aprox. 6000 eur
- fransiza: aprox. 430 lei
- rata trimestriala: aprox. 470 lei

SAU
- fara fransiza
- rata trimestriala: aprox. 665 lei
(aici n-am mai primit reducerea de 15%, doar 7%... cica asa e oferta)

Oferta Alliantz - tractare inclusa pana la primul service Citroen
- valoare asig: aprox. 5900 eur
- fransiza: aprox. 400 lei
- rata trimestriala: 390 lei
(cred ca aici am o reducere de bonus/molusca din aia, nu-i cunosc valoarea)

radual
Mesaje:16
Membru din:Vin Aug 07, 2009 2:21 pm

Re: INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Mesaj de radual » Vin Mar 09, 2012 11:10 am

joeadrianblack scrie:Recent am cerut o oferta de la Generali Asig si una de la Alliantz

Trec alaturi valorile, va rog sa trageti voi concluziile.

Oferta Generali (oferta contine 15% reducere si nu contine 5% dc platesc pe tot anul):
- valoare asig: aprox. 6000 eur
- fransiza: aprox. 430 lei
- rata trimestriala: aprox. 470 lei

SAU
- fara fransiza
- rata trimestriala: aprox. 665 lei
(aici n-am mai primit reducerea de 15%, doar 7%... cica asa e oferta)

Oferta Alliantz - tractare inclusa pana la primul service Citroen
- valoare asig: aprox. 5900 eur
- fransiza: aprox. 400 lei
- rata trimestriala: 390 lei
(cred ca aici am o reducere de bonus/molusca din aia, nu-i cunosc valoarea)
Salut,
Produsul Generali-Citroen ofera o reducere de 15% aplicat la pretul politei generat de sistemul celor de la Generali. In cazul in care se opteaza pentru plata in rate, prima de asigurare creste cu X% in functie de numarul de rate pentru care se opteaza, iar in cazul platii integrale nu se obtine discount suplimentar.
Avantajul principal al acestei polite consta in faptul ca ai garantia ca, in caz de necaz, ceea ce nu doresc la nimeni, masina va fi reparata cu piese de origine.
Pentru a afla toate detaliile/avantajele acestui produs iti recomand sa mergi la unul din partenerii Citroen intrati in program, ei iti vor oferi toate aceste informatii, nu stiu daca un alt agent de asigurari sau broker va sta sa iti explice in detaliu avantajele politei.
Numai bine

joeadrianblack
Mesaje:912
Membru din:Vin Mai 22, 2009 5:58 pm
Localitate:Bucuresti

Re: INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Mesaj de joeadrianblack » Vin Mar 09, 2012 2:00 pm

@radual doresti sa spui ca daca ma duc la un service Citroen si am asigurare la Generali atunci am garantia ca masina e reparata cu piese originale Citroen, iar daca am asigurare la alta firma atunci (in acelas service Citroen) nu se stie de care piese ajung in masina?

radual
Mesaje:16
Membru din:Vin Aug 07, 2009 2:21 pm

Re: INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Mesaj de radual » Vin Mar 09, 2012 5:17 pm

joeadrianblack scrie:@radual doresti sa spui ca daca ma duc la un service Citroen si am asigurare la Generali atunci am garantia ca masina e reparata cu piese originale Citroen, iar daca am asigurare la alta firma atunci (in acelas service Citroen) nu se stie de care piese ajung in masina?
Sistemul decontarilor reparatiilor platite de societatile de asigurari este foarte intortochiat, si da, in cazul multor asiguratori, indiferent daca e vorba de CASCO sau RCA, piesele provin fie din surse foarte ieftine, fie de pe bursa interna a asiguratorului, unde piesa de origine este rara fie de la reprezentantii marcilor (cazuri din ce in ce mai putine).
In cazul politei de asigurare Generali in parteneriat cu Citroen, pe langa discount-ul respectiv, extinderea teritorialitatii politei (in cazul incheierii impreuna cu cea RCA), marirea plafonului de tractare, etc.... un avantaj este faptul ca masina va fi reparata in reteaua Citroen cu piese de origine. Acestea sunt detalii pe care le vei primi cu siguranta la oricare dealer Citroen care promoveaza aceasta polita.
Numai bine.

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Mesaj de commandorsteel » Vin Mar 09, 2012 5:24 pm

hmm.. eu nu cred ca, daca imi duc masina sa o repar pe casco de la soc. de asig. X care are decontare directa cu service-urile/reprezentantele citroen, o sa se preteze sa imi puna alte piese de pe piata aduse de soc de asigurari #-o si sa incaseze doar manopera...
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

radual
Mesaje:16
Membru din:Vin Aug 07, 2009 2:21 pm

Re: INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Mesaj de radual » Vin Mar 09, 2012 5:42 pm

commandorsteel scrie:hmm.. eu nu cred ca, daca imi duc masina sa o repar pe casco de la soc. de asig. X care are decontare directa cu service-urile/reprezentantele citroen, o sa se preteze sa imi puna alte piese de pe piata aduse de soc de asigurari #-o si sa incaseze doar manopera...
Nu e vorba numai ca un service sau altul se preteaza la asa ceva, problema majora este reprezentata de conventiile de lucru incheiate intre service si asigurator, prin care cel din urma isi impune conditiile. Ei functioneaza dupa principiul, daca iti convine bine, daca nu cauta in alta parte, noi avem de redus costuri, si multe service-uri prefera sa lucreze pe o manopera de toata jena si sa mai incaseze un 1-2% din manipularea pieselor aduse de asigurator.
Nu pot sa va urez decat sa nu ajungeti in situatia de a avea nevoie de asiguratori, iar daca se intampla, sper sa intrati in contact doar cu asiguratorii care inca mai sunt seriosi si mai accepta reparatii cu piese noi, de origine ( nu din surse dubioase sau sh, a se vedea sutele de topicuri deschise pe diverse forumuri in care foarte multi isi plang problemele intampinate cu diversi asiguratori si cauta solutii de a iesi din situatiile neplacute in care se afla, din vina sau nu a lor ).
Numai bine.

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Mesaj de commandorsteel » Vin Mar 09, 2012 6:05 pm

radual scrie:....
scuze de offtopic, dar lucrati in bransa asiguratorilor? :hi
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

radual
Mesaje:16
Membru din:Vin Aug 07, 2009 2:21 pm

Re: INDIFERENT DE DRUM, CITROËN ARE PRIORITATE

Mesaj de radual » Vin Mar 09, 2012 7:42 pm

commandorsteel scrie:
radual scrie:....
scuze de offtopic, dar lucrati in bransa asiguratorilor? :hi
Nu, nu lucrez pentru ei. Dar pot spune ca drumurile mele s-au intersectat cu ei, sau mai bine zis....si eu am intampinat probleme in reparatia masinii.....si ceea ce imi doresc este ca atunci cand platesc sute de euro pe o polita casco, sa fiu tratat cu respect si sa nu fiu tras in piept pentru ca un asigurator sau altul nu deconteaza o reparatie conform normelor producatorilor de automobile.
Numai bine,

P.S. Imi cer scuze de off-topic.

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen Romania”