service

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:
service

Mesaj de Victor.VR » Sâm Mar 26, 2011 6:38 pm

nu mai este garantie pe iasi la citro si trebuie sa merg la suceava.. stie cineva cum ajung la fetcom? (varianta fara GPS)
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: service

Mesaj de mituc » Sâm Mar 26, 2011 10:02 pm

Sint cam la 1km dupa intrarea in oras, pe stinga. Nu ai cum sa ratezi pentru ca sint inca pe E85. Sint mai multe firme de masini in acea zona.

Cum mergi, pe stinga ai: service mercedes, service skoda/VW/whatever si apoi Citroen. M-am uitat pe norc.ro insa cind au facut ei pozele service-ul citroen era inca in contructie.

Dar n-am inteles, ce s-a intimplat cu servunion?
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:

Re: service

Mesaj de Victor.VR » Sâm Mar 26, 2011 11:27 pm

pai.. citroen iasi nu mai este (deocamdata)

nu stiu exact ce s-a intamplat, chestia e ca mi-au constatat joc la bieletele de directie si trebuie schimbate in garantie pana prind 30.000..

pot sa merg pe drumul spre roman, iar la rond sa fac dreapta? sau trebuie sa merg prin pascani?
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: service

Mesaj de mituc » Dum Mar 27, 2011 6:19 am

Poti merge si spre roman si apoi s-o iei la deal pe E85 spre suceava de la rond, sau poti merge tg.frumos -> pascani -> motca si ajungi tot acolo. A doua varianta e mai scurta si cred ca si mai rapida cu vreo 20 de minute cel putin.

Tu nu stii pe unde sa ajungi pe E85 spre suceava sau intrebi din considerente de gropi si hirtoape?
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Catalin_A
Mesaje:133
Membru din:Vin Ian 16, 2009 8:57 pm
Marca si model masina:citroen
Localitate:iasi

Re: service

Mesaj de Catalin_A » Dum Mar 27, 2011 10:02 am

cel mai bun drum e iasi-rond roman-faci dreapta spre motca-falticeni...si inainte sa intri in suceava e fetcom-ul pe stanga...e f usor de ajuns ...si zic sa o ei pe la rond pe la roman ca e mai bun drumul decat pe la tg.frumos-motca...bafta

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:

Re: service

Mesaj de Victor.VR » Dum Mar 27, 2011 3:05 pm

gropi, ca daca mai aud zgomotele alea arunc masina unde nimeresc :shock:
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: service

Mesaj de mituc » Dum Mar 27, 2011 3:26 pm

Eu cind ma duc incolo merg pe la pascani/motca :) Banuiesc ca daca pot eu merge pe acolo cu suspensii si roti de tren e posibil sa intre si un C4 fara probleme :) Desigur, alegerea iti apartine, iar via tg. frumos rond E85 drumul e mult mai interesant :) Merg pe acolo cind cele 20-30 de minute in plus nu sint o problema.

Daca-mi aduc bine aminte cind la C4 mi s-au impuscat bieletele se intimplau 2 lucruri:
1. la viteze mici (si doar la viteze mici) aveam acel zgomot ca de butoi care se rostogoleste la vale pe pietris;
2. la viteze mari trageam de volan ca-n filme sa iau un viraj, pentru ca din cauza jocului in functie de cum se pozitionau articulatiile belicoase trebuia sa trag mai tare sau mai incet, eventual sa ajustez pe parcurs pentru a pastra unghiul.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:

Re: service

Mesaj de Victor.VR » Mar Mar 29, 2011 2:03 pm

nota 10 pentru fetcom!

am fost, mi-au schimbat pe garantie bieleta de directie dreapta pe garantie, mi-au zis ca am placutele cam pe duca.

anyway, cu adevarat profesionisti!
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: service

Mesaj de mituc » Mar Mar 29, 2011 6:38 pm

fetcom au niste oameni priceputi care fac treaba buna. Singurele lucruri care nu mi-au convenit a fost ca nu mi-au schimbat ambreajul pe garantie cind a inceput sa tremure (mi-au sugerat sa merg sa dau de carnet :) ) si ca au uitat sa puna un surub la un suport motor (nici nu stiu de ce l-au scos) fix inainte de a vinde masina.

Dar per total am fost multumit de ei si as merge oricind la ei daca as avea un citroen.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
SR71Blackbird
Mesaje:166
Membru din:Sâm Iun 09, 2007 11:44 am
Localitate:Iasi
Contact:

Re: service

Mesaj de SR71Blackbird » Mar Apr 05, 2011 7:57 pm

Vad ca baietii de la Servunion au luat-o iarasi razna...Le-am cerut o oferta pentru revizia de 60k cu placute fata ,kit accesorii si bujii si mi-au trantit un 1400 de lei. In concluzie am mers intr-un alt service la care mai fusesesem si m-a costat 980 de lei :revizia(ulei+filtre)+bujii+placute fata+curea accesorii(fara rola+intinzator) + bielete directie(stg-dr)+ geometrie....no comment.
Dupa ce-am schimbat filtrele, uleiul si bujiile masina mananca jar...:D
A, mituc poti te rog sa-mi explici si mie unde e nenorocitul ala de con de evacuare care face ca un caine in calduri? Asta ca sa pot arata in service unde sa umble....
C4 1.6i 110CP Berlina gris fer IS 15 BRN + sticker
Daca cineva zambeste atunci cand lucrurile merg prost,
inseamna ca s-a gandit deja pe cine sa dea vina...

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: service

Mesaj de Mihay » Mar Apr 05, 2011 8:35 pm

din cate stiu celor de la Servunion le-a fost reziliat contractul de dealership...poate conteaza asta :roll:

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: service

Mesaj de mituc » Mar Apr 05, 2011 8:37 pm

Uite nu stiu daca e intre ultimul catalizator si toba medie (cel mai sigur) sau intre medie si finala. Cert e ca e singurul con de pe acolo si se oxideaza. ori trebue ajustat cu o garnitura, ori trebuie schimbata garnitura, ori nu stiu. Cert e ca daca se incearca doar fixarea lui fara sa se puna/schimbe garnitura mai mult rau faci, va scirtii si mai usor.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:

Re: service

Mesaj de Vasea » Joi Aug 15, 2013 6:30 am

off-topic:

12.08.2013: superNova 1.4 b - 2001 Rapsodia

KM = 89.000

- schimat ulei ELF = 80 lei
- filtru benzina = 32 lei
- filtru ulei = 15 lei
- filtru aer = 32 lei
- colier = 8 lei
- tampon esapament = 3 x 3 = 9 lei
- arc fata = 2 x 62 = 124 lei
- furtun = 2 x 2 = 4 lei

ROVIGNETA = ~ 130 lei

ITP = 80-100 lei +

===================

Stie cineva un ITP unde maine pot sa-l iau din prima ?

Multumesc frumos!

Duminica vreau sa trag o fuga cu familia la Hadambu :hi

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: service

Mesaj de DjAndr3w » Joi Aug 15, 2013 8:40 am

Cel din curtea de la RATP(in spate la Unistil). Mergi acolo si cu 50 Ron, pe langa cei 180-100, daca ai probleme, ai luat ITP-ul. Bine, problemele sa nu fie foarte grave.
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:

Re: service

Mesaj de Vasea » Joi Aug 15, 2013 2:40 pm

Am rugina pe aripile spate, acoperite cu un material negru si ceva pe praguri, in rest, tehnic, masina e ca noua.
Saru mana :hi

Scrie răspuns

Înapoi la “Iasi”