Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Închis
Avatar utilizator
vip3r_yo05
Mesaje:668
Membru din:Joi Sep 09, 2010 1:42 pm
Marca si model masina:Citroen DS5
Numar Inmatriculare:B-65-YAT
Localitate:Bucuresti
Contact:
Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de vip3r_yo05 » Joi Feb 07, 2013 10:17 am

Ati pus-o de un threesome minunat :ya ::P
nu sunt perfect, dar sunt perfect asa cum sunt

Servicii foto-video evenimente

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de Norishor » Joi Feb 07, 2013 10:47 am

Am actualizat listele. Sa-mi spuneti daca am facut cum trebuie. :hi
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de commandorsteel » Joi Feb 07, 2013 10:53 am

e ok :hi
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
horas
Mesaje:247
Membru din:Joi Dec 22, 2011 10:44 am

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de horas » Joi Feb 07, 2013 4:40 pm

niste poze cu camerele de la cabana si cu cabana unde gasesc?
Ca am aflat ca exista posibilitatea sa se anuleze delegatia pe care o aveam si as veni si eu.
Dar nu am gasit decat poze cu hotelul si vad ca mai e valabila o camera dubla doar la cabana.
CITROEN C4 1.6 16V SX VTR

Avatar utilizator
george.serik
Mesaje:303
Membru din:Mar Mai 10, 2011 4:21 pm
Marca si model masina:C4 1.6 VTR
Numar Inmatriculare:B154SRK
Localitate:Bucuresti

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de george.serik » Joi Feb 07, 2013 5:27 pm

2 sau 3 pagini mai in spate, citez :hi
norishor scrie:Update!

Am mai primit avansul de la: Commandor, DMX, DjAndr3w, Fanut si vmeremia (trebuie sa ii scot maine de pe card pe acestia). Astfel, am ajuns la 55% din totalul avansului pe care trebuie sa il strangem. Mai sunt 3 zile lucratoare si 2 de weekend astfel incat sa ajungem la 100% avans si sa rezervam hotelul + cabana

Am fost astazi impreuna cu Commandor la Hotel pentru a vedea starea lui, sa facem cateva poze si sa mai punem cateva detalii la punct.

Hotelul se prezinta bine, cu camere spatioase, viu colorate, cu grupuri sanitare ok (dar s-ar fi putut si mai bine). Se cunoaste trecerea timpului asupra lui iar eu personal l-as evalua undeva intre 2 si 3 stele. Spatiile de recreere sunt destul de mici (pentu un grup atat de mare) dar, ne pot pune la dispozitie si un "meeting room" care ar suplimenta spatiul "de joaca".
Piscina este mai mare decat pare in pozele vazute pana acum si arata foarte bine insa peretii incaperii (asa cum puteti observa si din arhiva de poze pusa mai jos) au urme care strica estetica spatiului (nu ne-au promis ca vor varui peretii pana in Aprilie, dar cel putin sunt constienti de problema aceasta care apare de obicei iarna). De asemenea, fiind o piscina de interior, se simte un miros specific de clor. Pentru a va prezenta la piscina, este de preferat sa aveti in bagaje halate de baie deoarece in camere nu veti gasi asa ceva. De asemenea, optional, puteti avea cu voi si prosoape de baie suplimentare in caz ca nu doriti sa le folositi pe cele din camere (la piscina nu sunt disponibile).

Toate acestea vin cu o veste mai putin fericita despre care nu am stiut, si anume - spatiile de recreere (inclusiv barul) sunt "deschise" pana la orele 23. Totusi, am discutat cu administratorul hotelului, o doamna cumsecade de altfel, si ne-a propus sa strangem niste banuti pentru a plati un angajat sa stea pana cand "petrecerea" se termina. Eu si Stefan ne-am gandit ca peste cei 101 RON (diferenta care mai trebuie data) sa mai punem 9 RON/camera si cu banii astfel stransi sa platim 2 nopti angajatul care va sta "dupa noi". De asemenea, nu am identificat un sistem audio care ne poate fi pus la dispozitie.

Despre cabana putem spune ca se prezinta foarte bine. Este nou construita - de aprox 2 ani. Camerele pe care le-am vizitat sunt mai mici, cu o tema a interiorului bazata pe maro si cu grupuri sanitare moderne. Accesul catre cabana se poate face fie pe scarile de langa hotel, fie prin strada, ocolind parcarea hotelului. Bineinteles, mai scurt este pe scari - aprox 150m de hotel.

In jurul hotelului / cabanei nu am identificat locuri unde sa se poata "bate mingea". Parcarile sunt suficient de mari pentru a putea sustine necesarul de locuri de parcare iar accesul catre locatie este ok.

Am discutat si despre meniuri - subiectul fiind deschis si dupa plecarea noastra de acolo.
Am propus urmatoarele: in seara de vineri, tinand cont ca probabil sosirile nu vor fi sincronizate, fiecare sa comande "a la carte" - speram noi cu un discount de minim 10% din pretul de lista. Micul dejun, care este in valoare de 10 Ron (inclus in pretul cazarii) va fi ceva clasic de genul: un tip de omleta la alegere, cafea/ceai, paine, si probabil un gem cu unt si va putea fi servit in functie de locul de cazare, la restaurantul hotelului sau cabanei dupa caz. Pranzul si cina, vor fi servite la restaurantul hotelului (pentru a putea fi cu totii impreuna).
Pentru pranz si cina, am cerut 3 tipuri de meniu, care sa contina dupa caz: pui, porc sau peste, putand suporta modificari si la fata locului cu diferenta ca la pranz, sa contina si o supa/ciorba. De asemenea am cerut si 3 tipuri de desert. Deoarece subiectul este inca deschis, aceste informatii vor fi actualizate pe masura ce le voi primi de la conducerea celor doua locatii.

Arhiva cu poze se poate descarca de aici

Sper ca nu mi-a scapat ceva. Am sa-l rog pe Stefan sa adauge el ce mi-a scapat mie. De asemenea, orice propunere, sugestie sau reclamatie este binevenita! :drive :hi
SOLD
Imagine

Avatar utilizator
horas
Mesaje:247
Membru din:Joi Dec 22, 2011 10:44 am

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de horas » Joi Feb 07, 2013 9:40 pm

scuze desi am urmarit discutia inca de la inceput, cred ca am citit printre randuri.
mii de scuze si multumiri, apreciez efortul vostru
CITROEN C4 1.6 16V SX VTR

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de commandorsteel » Joi Feb 07, 2013 9:44 pm

pai... ce mai astepti?
hai si tu :hi
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de Norishor » Joi Feb 07, 2013 10:01 pm

Si.. incet, incet. Lista cu persoanele care au dat avansul se umple. Astazi au mai participat la acest lucru: Bogdan, Nazvar_x, Ice Rider si BAW (pt. o sg. noapte). Shogi si Fanut au platit integral (200 ron impreuna):hi
Imi cer scuze ca nu am putut sta mai mult astazi la intalnire, dar nu ma simt foarte bine :(
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
george.serik
Mesaje:303
Membru din:Mar Mai 10, 2011 4:21 pm
Marca si model masina:C4 1.6 VTR
Numar Inmatriculare:B154SRK
Localitate:Bucuresti

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de george.serik » Joi Feb 07, 2013 10:08 pm

horas scrie:scuze desi am urmarit discutia inca de la inceput, cred ca am citit printre randuri.
mii de scuze si multumiri, apreciez efortul vostru
n-am vrut sa sune a repros, in caz ca a sunat. Join in :hi
SOLD
Imagine

roberth1
roberth-SPB
Mesaje:425
Membru din:Joi Oct 21, 2010 9:14 am
Numar Inmatriculare:VL 06 SPB

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de roberth1 » Joi Feb 07, 2013 10:52 pm

maine o sa trag si eu o fuga sa depun banii! am fost doar putin ocupat! :hi
gri 1.6,16V benzina,110ponei

Avatar utilizator
horas
Mesaje:247
Membru din:Joi Dec 22, 2011 10:44 am

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de horas » Vin Feb 08, 2013 9:51 am

george.serik scrie:
horas scrie:scuze desi am urmarit discutia inca de la inceput, cred ca am citit printre randuri.
mii de scuze si multumiri, apreciez efortul vostru
n-am vrut sa sune a repros, in caz ca a sunat. Join in :hi
nu l-am luat ca pe un repros stai linistit, pur si simplu nu imi venea sa cred cat de tamp am putut sa fiu sa citesc printre randuri. :hi
CITROEN C4 1.6 16V SX VTR

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de Norishor » Sâm Feb 09, 2013 11:19 pm

Dragi colegi, in afara de traditionalul "La multi ani, Club C4!", va anunt ca am ajuns la 90% cu stransul avansului. Roberth1 si Bytzak s-au alaturat listei si au platit avansul pt. cazare. :hi
Putem spune ca suntem cu un pas mai aproape de o distractie maxima! Anul acesta, asa cum a spus Mihay pe Facebook, trebuie sa o facem lata!! :ya
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

roberth1
roberth-SPB
Mesaje:425
Membru din:Joi Oct 21, 2010 9:14 am
Numar Inmatriculare:VL 06 SPB

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de roberth1 » Dum Feb 10, 2013 12:20 am

cred ca cel mai greu a trecut si acum va urma partea frumoasa! :lol:. fiecare dintre noi cred ca ar avea ceva sa zica in legatura de distractie, asa ca dat-i drumul!!!! orga de lumini cred ca o sa aduc eu...
gri 1.6,16V benzina,110ponei

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de fanut » Dum Feb 10, 2013 12:13 pm

eu vreau sa ma ocup de strans darul:D :ok

roberth1
roberth-SPB
Mesaje:425
Membru din:Joi Oct 21, 2010 9:14 am
Numar Inmatriculare:VL 06 SPB

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de roberth1 » Dum Feb 10, 2013 12:16 pm

daca vrei te ajut! ::P :ok
gri 1.6,16V benzina,110ponei

Închis

Înapoi la “Nationale”