Intalnire Nationala 2014!?

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Arian
Mesaje:390
Membru din:Sâm Iun 01, 2013 6:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0hdi 163CP 2010 BOURRASQUE
Numar Inmatriculare:VS 01 NEO
Localitate:Bucuresti
Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de Arian » Joi Mar 06, 2014 9:45 pm

@Bogdan, cu toata stima, confirm cele spuse de tine, dar suntem in data de 6 MARTIE, daca voi spuneti ca nu se poate organiza anul acesta un weekend pentru o intalnire pentru ca ne-am trezit prea tarziu sau nu participa prea multe persoane la discutie si propuneri, imi pare rau dar tind sa cred ca nu aveti chef de o intalnire. Iar daca e asa... si nu se face nimic din cauza a 2-3 persoane care nu au chef sau cred ca e prea tarziu.... ma las pagubas.. Nu organizam jocurile olimpice sau un campionat de fotbal mondial, e vorba de un weekend cu cat mai multe persoane intr-un loc placut. Nu cred ca va regreta nimeni din participanti, totul e sa VREM.
Ex: Citroen C4 Coupe 2006: 1.6i 16V, 109CP (VTR) Gri Iceland
New: Citroen C5 Exclusive 2010: 2.0hdi 163CP Blue BOURRASQUE
Filtru Particule Anulat + Stage 2 by Doc (OBDTUNING) la 196CP/144kW/400Nm

Avatar utilizator
Arian
Mesaje:390
Membru din:Sâm Iun 01, 2013 6:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0hdi 163CP 2010 BOURRASQUE
Numar Inmatriculare:VS 01 NEO
Localitate:Bucuresti

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de Arian » Joi Mar 06, 2014 10:00 pm

Ca sa nu va las in pace si sa facem discutia mai interesanta, rog cunoscatorii in cauza sa ne ajute cu detalii referitor la posibile costuri sa ne facem o idee de buget.
In functie de locatiile unde s-au mai facut intalniri, sa vedem cam pe ce se duc banii si cati anume.
- cazare (cu ce este inclus in pret)
- activitati: ATV-uri, concursuri, premii, iesiri pe traseu (daca mergem sa vizitam ceva).... ce ati mai facut voi
- ce se mai poate face (poate vine fiecare cu cate ceva interesant)

Eu zic ca se poate face, trebuie sa anuntam cat mai multe persoane si sa stabilim o data de comun acord pentru majoritatea.
Ex: Citroen C4 Coupe 2006: 1.6i 16V, 109CP (VTR) Gri Iceland
New: Citroen C5 Exclusive 2010: 2.0hdi 163CP Blue BOURRASQUE
Filtru Particule Anulat + Stage 2 by Doc (OBDTUNING) la 196CP/144kW/400Nm

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de Aiurica » Joi Mar 06, 2014 10:10 pm

uite.....ai libertatea sa te intalnesti cu hotelierii, sa prezinti aici cam 3 variante, sa obtii discounturi, sa faci vizite la locatii si sa organizezi concursuri, sa faci meniuri pt 40 de persoane sau sa discuti prtbl a la carte, sa incerti sa faci rezervari pt nu stii cate camere in avans, sa incerci sa impaci lumea cu locatiile.

Sa vezi cat timp iti ia o astfel de intalnire care la prima vedere pare una simpla......avem vreo 10 astfel de intalniri.Fiecare dintre ele a reprezentat un efort din partea fiecaruia celui implicat.
Te rog, nu incerca sa vii sa ne spui ca este usor si nu ne dorim asta.

Da, intalnirea va exista, dar se va face in conditii optime.
Daca crezi ca poti organiza o astfel de intalnire, ai liberatea sa face ce am scris mai sus....apoi cu totii vom lua o hatarare.
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de fanut » Vin Mar 07, 2014 2:09 am

Fanut zice si el prezent. Doar sa fiu bolnav sau doamne fereste sa patesc ceva , alt fel vin oriunde si oricand.

Tapatalk

Avatar utilizator
sorinel0310
Mesaje:1098
Membru din:Lun Mar 11, 2013 5:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe (an: 2008) - 2.0 HDi 16V - Noir
Numar Inmatriculare:B *** SXN
Localitate:Bucuresti (RO) / Groningen (NL)

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de sorinel0310 » Vin Mar 07, 2014 11:53 am

Singura chestie pe care nu o inteleg eu este de ce s-a mai facut poll-ul daca nu se respecta, sau daca pur si simplu anumite luni nu au fost posibile de la inceput :)

Nu vreau sa par gica contra, dar cred ca trebuie sa ne organizam ceva mai bine de atat daca vrem sa iasa ceva ok. 8)
Citroen C4 Coupe (2008): 2.0 HDi 16V, 138CP & FAP (VTR+) - Noir Obsidian
Currently updated to VTS features + Engine Chiptuning - Stage 2: 163CP & 395NM

Imagine

Magic number: 200.000km
viewtopic.php?f=19&t=7683&start=0

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de Aiurica » Vin Mar 07, 2014 1:06 pm

Pai am facut noi vreun poll?
Oricine e liber sa scrie ce vrea.
E foarte usor aa scrii si sa trasezi sarcini. E foarte greu sa te scuturi putin si sa intelegi de fapt cata responsibilitate si munca este la o asemenea intalnire.

Repet. Dca vreunul dintre voi are timpul necesar o poate face. Asa pana atunci sunt doar vorbe...
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
atenzaC4
Mesaje:569
Membru din:Mie Mar 30, 2011 9:13 pm
Numar Inmatriculare:CT
Localitate:Constanta
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de atenzaC4 » Vin Mar 07, 2014 6:49 pm

Arian, tu nu esti baiat rau, dar Relu are dreptate.
Daca se voteaza la mare, am posibilitatea sa pun la dispozitie un han de 50 de camere, cu parcare, nu foarte generoasa, cu restaurant, cu piscina. Locatia e la 2 Mai langa Vama veche. Han Hellios Inn.
Cei din Cta au tot fost cu mine aici.
Este de avut in vedere. S-au tinut multe chestii faine aici.
De ce Facebook nu are si optiunea de DISLIKE?

Avatar utilizator
sorinel0310
Mesaje:1098
Membru din:Lun Mar 11, 2013 5:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe (an: 2008) - 2.0 HDi 16V - Noir
Numar Inmatriculare:B *** SXN
Localitate:Bucuresti (RO) / Groningen (NL)

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de sorinel0310 » Vin Mar 07, 2014 8:54 pm

Aiurica scrie:Pai am facut noi vreun poll?
Pai...exista poll-ul mai sus :D
Si nu e ca si cum un poll il poate face oricine, ci un moderator, deci ar trebui sa fie relativ oficial.

In fine...eu va dau dreptate (stiu din propria experienta) ca nu e atat de simplu sa organizezi ceva si sa iasa bine din toate punctele de vedere. Eu personal as organiza ceva cu cea mai mare placere, dar din pacate, distanta si lipsa de timp nu imi permit asta. In rest, voi incerca sa ajut si eu cu tot ce pot, chiar daca asta ar inseamna doar un simplu 'brainstorming' pentru a gasi varianta cea mai buna pentru toata lumea.

Sincer, daca toata lumea vrea intr-o anumita luna, poate sa fie si in Ianuarie de revelion din partea mea, sau in Octombrie, sau orice alta luna...chiar daca eu nu as putea ajunge spre exemplu, important este sa se decida pe baza a ceea ce prefera majoritatea. Dar asta este chestia, ca s-a votat o anumita luna in poll, apoi a fost ignorata complet si s-a facut o lista pt o alta luna, si defapt lumea prefera cu totul si cu totul alta luna fata de ce s-a votat si fata de ce s-a propus in lista. Ce sa mai intelegi?

Sunt sigur ca sunt cativa care ar putea veni in orice perioada, dar in acelasi timp, e usor haotic...si de aceea la final si eu am propus aprilie-mai, pentru ca majoritatea care au postat asta par sa prefere. Acuma daca timpul este prea scurt si nu se poate organiza ceva pana atunci...asta este, nu e vina nimanui, ne-am trezit prea tarziu si aia e.

Pe viitor exista 2 variante in care sa se evite astfel de intamplari: ori organizat ceva de catre cineva, concret, fara prea mult intrebari sau pareri pana nu exista niste variante concrete, ori intrebat si votat mai din timp ca sa se poata face ceva in conditiile optime, asa cum va prefera majoritatea. :)

Nu ma intelegeti gresit, intentiile mele sunt bune. Nu critic pe nimeni cu nimic, eu doar imi doresc sa iasa ceva misto, si daca se poate, sa pot ajunge si eu (ca orice alt membru care tine mult la acest club). Acuma, strict dupa parerea mea si fara sa atac in vreun fel, eu cred ca sunt unul din putinii care au ramas pe acest forum care chiar si-ar dori sa vina, oricum ar fi, si probabil ca daca mi-ar permite finantele si timpul, m-as urca in avion si as veni doar un weekend in tara pentru aceasta intalnire. Din pacate, erau mai multi ca mine, dar dorinta asta s-a cam pierdut cu timpul. Si asta se observa in organizarea unei intalniri nationale, si nu numai...vorba aia, cand am venit in februarie o saptamana in tara, am incercat sa strang lume la intalnirea din Bucuresti si au venit 4 masini, si acei oricum fiind prieteni destul de buni din club. Pe de alta parte, se discuta deja atatea povesti nemuritoare pe topicul asta de ceva saptamani bune, si nu sunt decat 5 pagini, iar in mare parte, nu se agita decat cativa oameni pe care ii poti numara pe degete.

In conditiile astea, fara nici o suparare pentru oricine citeste acest mesaj...dar lipsa de interes este direct proportionala cu organizarea unui astfel de eveniment, oarecum de o anvergura destul de ridicata. Daca vrem sa iasa ceva ca lumea, nu doar organizatorii trebuie sa se agite, ci cat mai multi membrii de pe acest forum trebuie sa fie aici, macar prezenti gata sa discute si sa ajute. Altfel, probabil ca ne agitam degeaba.

Asta am avut de zis. Eu sunt cateva ore online pe acest forum zi de zi, si daca aveti nevoie, incerc sa va ajut cu tot ce pot, chiar daca alegerea perioadei pentru aceasta intalnire nu va permite prezenta mea in acest an. In rest, multumesc cui a avut rabdare sa citeasca 'romanul' meu. :mrgreen:
Citroen C4 Coupe (2008): 2.0 HDi 16V, 138CP & FAP (VTR+) - Noir Obsidian
Currently updated to VTS features + Engine Chiptuning - Stage 2: 163CP & 395NM

Imagine

Magic number: 200.000km
viewtopic.php?f=19&t=7683&start=0

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de Bogdan » Vin Mar 07, 2014 9:54 pm

Cu riscul de a ma repeta...pollurile nu fac altceva decat sa incurce cand discutam de asa ceva...

Cel mai probabil o intalnire cu adevarat mare ca avea loc in 2015 primavara...

Au fost atatea intalniri mari si eveimente care au iesit de la bine in sus, nu vom fi de acord niciodata sa iasa un fiasco dintr o intalnire nationala.
Pentru mine acest subiect este inchis si nu vad nicio posibilitate ca sa se intample ceva intr o luna de zile, motivele fiind extrem de simple..nimeni din cine a organizat pana acum nu are timp si nici resursele necesare pt a pune la punct diverse.
De asemenea nu am vazut pe nimeni sa vina cu ceva concret, doar ne dorim si atat, insa fara initiativa, fara un nucleu , nu se poate face nimic, decat se vorbesc vorbe!

@sorinel...stii cand se poate face poll? Dupa ce gasesti locatie, dupa ce negociezi preturi, dupa ce evaluezi posibilitatile de distractie, concursuri etc, vii si le pui pe masa, si in cel mai rau caz pui 2 optiuni la poll gen sapt 7 martie sau 14 martie si aia e.
Faptul ca s a facut un poll, a fost un fel de a lua pulsul nicidecum ceva concret...nu poti sa faci lucruri concrete cu polluri cand vb de intalniri nationale..

Nu cred ca e nevoie sa iti zic, cum la fiecare intalnire nationala am fost personal impreuna cu alti colegi de aici, chiar si de 2,3 ori la o locatie sa ne asiguram ca totul e de la bine in sus. Daca cineva crede ca dai un telefon si gata se inseala amarnic!! Eu unul nu vreau sa anulez toate reusitele de anii trecuti, organizand ceva pe genunchi acum si sa iasa fiasco!

Nu e obligatoriu ca intalnirile nationale sa se faca anual, deci nu va fi nicio tragedie daca nu se intampla anul asta...evident parerea mea..




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
catalin.stanescu
Mesaje:99
Membru din:Dum Feb 26, 2012 7:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1,6 HDI
Numar Inmatriculare:AG-89-SBI
Localitate:Pitesti

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de catalin.stanescu » Vin Mar 07, 2014 10:10 pm

urrrraaa cearta :ya :ya :ya IN 2015 vin si eu ca mai creste fimi-o ::P

LA MULTI ANI FETELORRR <<< 8 MARTIE >>>
Daca esti bun la ceva...n-o face gratis.
Imagine Imagine Imagine Imagine

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de DjAndr3w » Vin Mar 07, 2014 10:26 pm

Si la mine e acelasi caz...sa creasca fata :drive
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

tony.iordache
,,crazy pilot ,,
Mesaje:554
Membru din:Dum Sep 06, 2009 6:20 pm
Marca si model masina:citroen c4 II 1,6 hdi 110hp
Numar Inmatriculare:CT-83-TIA
Localitate:constanta

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de tony.iordache » Sâm Mar 08, 2014 12:37 am

atenzaC4 scrie:Arian, tu nu esti baiat rau, dar Relu are dreptate.
Daca se voteaza la mare, am posibilitatea sa pun la dispozitie un han de 50 de camere, cu parcare, nu foarte generoasa, cu restaurant, cu piscina. Locatia e la 2 Mai langa Vama veche. Han Hellios Inn.
Cei din Cta au tot fost cu mine aici.
Este de avut in vedere. S-au tinut multe chestii faine aici.
tu esti de belea mai domnuuuuuuuu , nu intelegi ca e musai sa fie in centrul tarii???????( desi sunt atatea locuri frumoase in tara asta....) , si nu zic asta ca sunt eu din constanta si ma coafeaza din ,,x,, motive , am fost la o intalnire la oradea si nu era nationala ( nu , nu glumesc si nici treaba in zona nu avea) si cred ca daca cineva are chef si c4, resurse gaseste ptr doua zile indiferent unde in tara ar fi nationala
ca sa revin si on topic , intradevar nu este suficient timp ptr organizarea unei nationale aprilie-mai , eu anul trecut am avut misiunea sa aduc carti de joc si le-am uitat acasa :mrgreen: desi eram sigur ca le am cu mine (pe langa celelalte jocuri)
parerea mea este ca daca tot aveti chef sa fiti gramada pe undeva pe drumurile patriei, o puteti face oricand , faceti topic cu ex: turull manastirilor din moldova (ca doar de asta sunteti posesori de masini k sa le conduceti si socializati si seara cand va cazati in punctull a,b,c.....), eu ma bag la orice numai sa fiu acasa
deci luati initiativa la alte genuri de intalniri ptr ca eu personal la nationala nu m-as baga, ca nu vreau sa imi asum atatea p... in anus de la tot clubul insa as ajuta daca am cum :hi
c4 II 1,6 HDI 110 caluti
honda accord 2,2 i-DTEC 180 hp si ceva dupa resoftare la DIMSPORT, in curs de transformare

tony.iordache
,,crazy pilot ,,
Mesaje:554
Membru din:Dum Sep 06, 2009 6:20 pm
Marca si model masina:citroen c4 II 1,6 hdi 110hp
Numar Inmatriculare:CT-83-TIA
Localitate:constanta

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de tony.iordache » Sâm Mar 08, 2014 12:41 am

eu as propune ptr nationala 2015 o chestie mai tampita dar cred ca ar fi ceva frumos , turul romaniei :applause :applause :applause
pllecare din km 0 si luat frumoooooosssssss asa pe marne, evident se accepta si doua cupluri per masina acolo unde sunt doritori :drive
c4 II 1,6 HDI 110 caluti
honda accord 2,2 i-DTEC 180 hp si ceva dupa resoftare la DIMSPORT, in curs de transformare

Avatar utilizator
atenzaC4
Mesaje:569
Membru din:Mie Mar 30, 2011 9:13 pm
Numar Inmatriculare:CT
Localitate:Constanta
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de atenzaC4 » Sâm Mar 08, 2014 8:20 am

Cei de la Mazda nu sufera sa se vada in mijlocul tarii de aceea au ales anul trecut la Eforie.
Cei de la Kia nu au nici un fel de problema.
Decat cei de la Chevrolet vor sa fie mai aproape de un peco...consuma mult modelele lor.

@Sorinel, ai scris ceva vere nu gluma, dar cui ii foloseste. Macar tie?

Sunt pentru 2015!
In mijloc oricum...al cui nu stiu (fie an, fie zona).
O sa ma aflu in ipostaza de a spune "Ma bucur sa ma aflu in miilocul vostru cu regretul ca nu pot sa va primesc in mijlocul meu"
De ce Facebook nu are si optiunea de DISLIKE?

Avatar utilizator
tolomeiu
Mesaje:30
Membru din:Mie Noi 20, 2013 9:21 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6THP
Numar Inmatriculare:SB-14CIT

Re: Intalnire Nationala 2014!?

Mesaj de tolomeiu » Sâm Mar 08, 2014 11:08 am

Tare faza cu cei de la Chevrolet langa peco :)
As veni si eu la o astfel de intalnire. Numai sa se stabileasca unde si cand. Pana acum sunt doar vreo 3 weekenduri in care stiu ca nu pot sa vin. Sper sa nu se mai tot casatoreasca atata :))
Cum fac sa vad si eu pollul?
atenzaC4 scrie:Cei de la Mazda nu sufera sa se vada in mijlocul tarii de aceea au ales anul trecut la Eforie.
Cei de la Kia nu au nici un fel de problema.
Decat cei de la Chevrolet vor sa fie mai aproape de un peco...consuma mult modelele lor.

@Sorinel, ai scris ceva vere nu gluma, dar cui ii foloseste. Macar tie?

Sunt pentru 2015!
In mijloc oricum...al cui nu stiu (fie an, fie zona).
O sa ma aflu in ipostaza de a spune "Ma bucur sa ma aflu in miilocul vostru cu regretul ca nu pot sa va primesc in mijlocul meu"
Citroen C4 1.6THP 2013
Dacia Logan 1.5 DCI 2006

Scrie răspuns

Înapoi la “Nationale”