Am intrat in clubul C4 cu un Sedan! Ce ziceti de achizitie?

Scrie răspuns
Avatar utilizator
adrian_c
Mesaje:362
Membru din:Vin Iul 10, 2009 1:43 pm
Numar Inmatriculare:710-B_D
Contact:
Re: Am intrat in clubul C4 cu un Sedan! Ce ziceti de achizitie?

Mesaj de adrian_c » Vin Mar 26, 2010 12:54 am

Lyvyoo, felicitari !! :hi

Mazda 3 este intradevar o masina excelenta, unii spun ca marca Mazda reprezinta un etalon de fiabilitate. Ai facut alegerea corecta !!

Sa ne atasezi aici si cateva foto reale, mai ales cu interiorul.
1.6HDI 110 CP cu volant bi-masa

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: Am intrat in clubul C4 cu un Sedan! Ce ziceti de achizitie?

Mesaj de catalin4u24 » Vin Mar 26, 2010 1:42 am

Altii spun ca Honda..... tot japoneza si asta :)

Avatar utilizator
Lyvyoo
Mesaje:32
Membru din:Sâm Aug 29, 2009 1:22 pm

Re: Am intrat in clubul C4 cu un Sedan! Ce ziceti de achizitie?

Mesaj de Lyvyoo » Vin Mar 26, 2010 10:32 am

adrian_c scrie:Lyvyoo, felicitari !! :hi

Mazda 3 este intradevar o masina excelenta, unii spun ca marca Mazda reprezinta un etalon de fiabilitate. Ai facut alegerea corecta !!

Sa ne atasezi aici si cateva foto reale, mai ales cu interiorul.
Thx :) Deja merg pe 4000 km...

Pozele sunt in postul de prezentare de aici: http://forum.clubmazda.ro/index.php?showtopic=3782" onclick="window.open(this.href);return false; Nu le mai reatasez pt ca sunt pe imageshack deci nu trebuie logare in forum....

Ca sa mai adaug doua vorbe, dupa primii 4000km consumul cel mai bun l-am atins pe ruta Bucuresti (aglomeratie) - Ploiesti si retur - 6.7% (mixt asadar), ceea ce pentru un benzinar sedan de 1280 kg, cu motor de 1.6, e binisor. Pe la 10.000 sper in cifre mai bune.
Ca si probleme nu am remarcat nimic pana acum, decat o aburire pe interior a unei parti din stop, chestiune observata de mine si la vechea 3 si la CX7 dar si la alte marci. Cica ar fi normal, zice service-ul.
Am mai avut probleme cu plasticul de sub spoiler, din cauza gropilor (o trecere pe Dealu Negru) am ramas fara suruburi de prindere, carenajul desprinzandu-se pe dreapta (nu in totalitate) incepand de deasupra rotii, continuand pe langa scut, pana in fata sub spoiler. Deh...masinuta e mai joasa (cred ca e cat C4Sedan) si vor mai fi si in viitor probleme, presupun, cu suruburi sarite, plastice si spoiler crapate. - http://img705.imageshack.us/img705/5499/09022010512.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

In rest numai de bine. E o placere sa te urci la volan, e foarte silentioasa, DSC-ul (ESP) si-a facut treaba extraordinar, tinandu-ma drept pe drumuri pline de polei si gheata, iar de la 4000 de turatii zumzaitul motorului devine simfonie :)
New Mazda 3 Sedan

Avatar utilizator
adrian_c
Mesaje:362
Membru din:Vin Iul 10, 2009 1:43 pm
Numar Inmatriculare:710-B_D
Contact:

Re: Am intrat in clubul C4 cu un Sedan! Ce ziceti de achizitie?

Mesaj de adrian_c » Vin Mar 26, 2010 10:43 am

Da, cu aburirea nu trebuie sa iti faci griji, a intrat putina apa pe la orificiul de aerisire. Dispare dupa un drum mai lung daca tii farurile aprinse (va fi si lumina din stop aprinsa).

Imi pare rau pentru carenajul ala, ai grija la gropi pe viitor, mergi cu viteza mai mica :wink: .

Despre foto de pe club Mazda, nu stiu de ce se deschid niste imagini foarte mici, probabil de la Chrome.

Bafta !
1.6HDI 110 CP cu volant bi-masa

Scrie răspuns

Înapoi la “Sfaturi achizitie Citroen C4”