Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Închis
Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am
Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de ClubC4 » Sâm Noi 15, 2008 1:14 am

Evenimentul in sine

Dupa cum bine stiti pe data de 23 noiembrie 2008 se tot anunta un mare eveniment marca ClubC4! Iata ca a venit momentul sa lasam suspansul la o parte si sa anuntam oficial in ce va consta acest eveniment.

In primul rand va fi o Intalnire, la fel ca si cele de pana acum. Singura diferenta fiind, ca de data aceasta exista un concurs cu premii generoase si multe alte surprize, oferite cu ajutorul partenerilor nostri.
Asadar, va asteptam pe toti membrii, la aceasta intalnire inedita a ClubC4. Chiar daca nu va aflati printrei cei inscrisi in concurs, surprizele vor fi pentru toata lumea si sfatul nostru este sa nu ratati sub nicio forma si sa veniti insotiti de nevasta de copii, de catel de toata lumea!!!!

Detaliile concursului

Premiile de care deja se stie si vorbeste toata lumea vor fi acordate in urma unui concurs(nimic nou pentru noi, nu?).
In ce consta acest concurs?
Prima faza este cea de inscrieri, si observ ca avem destui curajosi care s-au inscris fara sa stie despre ce este vorba(bravo lor :lol: ) sa vedem acum cati vor ramane dupa ce vor afla "ce ii asteapta" :glasses .
La acest concurs se pot inscrie doar membrii care au cel putin 10 posturi pana pe 14 Noiembrie orele 15:45 si o vechime de cel putin o luna pe ClubC4, aceasta fiind singura conditie necesara inscrierii.

Mare atentie !!!! Perioada inscrierilor este limitata, data limita fiind Miercuri 19 Noiembrie 2008, orele 24:00


Fiecarui participant i se va inmana un numar de 30 "fluturasi" cu insemnele ClubC4 Romania. In decurs de 2 ore, participantii trebuie sa "colinde" prin oras, ca tot se apropie sarbatorile :P si sa imparta cat mai multi din "fluturasii" primiti, celorlalte C4-uri intalnite.(fie ele parcate sau in trafic).
Evident participantii trebuie sa se afle la volanul unei masini,si sa conduca prudent respectand toate regulile de circulatie pe tot parcursul concursului!

Regulament:

Orice concurs contine si un regulament, si concursul de pe data de 23 Noiembrie nu difera cu nimic. Regulamentul de mai jos, va rog sa il cititi cu foarte mare atentie si cel mai important sa tineti cont de el.
La momentul concursului, fiecare participant va primi acest regulament, astfel incat informatia sa fie recenta :D

1. Prezentul concurs nu se vrea unul de viteza sau de indemanare si in nici un caz unul prin care sa se incalce regulile de circulatie sau sa se puna in pericol siguranta voastra si a participantilor in trafic.
ClubC4 Romania nu este sub nici o forma raspunzator pentru eventualele evenimente nedorite din trafic pe parcursul concursului, fiecare participant raspunzand pentru faptele sale..
Inscrierea voastra in acest concurs, presupune ca sunteti de acord cu toate punctele regulamentului prezent

2. Fiecare concurent va fi insotit in masina de un observator(desemnat de noi), care va contabiliza toti fluturasii pe care i-ati impartit. De aceea este absolut necesar sa existe un loc in plus in masina, destinat observatorului. Nu exista insa nici o restrictie legata de nr. de persoane din masina!!

3. Aveti la dispozitie o perioada de timp de 2 ore din momentul in care se va da startul(nu startul ala de la raliuri :lol: ).
Inainte de inceperea concursului se va anunta si ora limita pana la care trebuie sa reveniti in acelasi loc de unde se pleaca, adica Casa Poporului.

4. Fluturasii(in numar de 30 per participant) trebuie aplicati/impartiti doar masinilor Citroen C4(coupe,berlina,sedan sau Picasso), aflate fie in trafic, fie parcate.
- In cazul aplicarii acestuia pe un C4 parcat, fluturasul trebuie aplicat pe usa soferului, sub chederul geamului. Fluturasii aplicati masinilor aflate in parcarea din fata Casei Poporului nu se vor lua in considerare!!.
- In situatia in care pentru a aplica un fluturas pe un C4 si conducatorul/"copilotul" trebuie sa iasa din masina si iese din raza vizuala a observatorului(gen opresc masina in fata blocului ca stiu eu un C4 in spatele blocului), Observatorul trebuie sa poata vedea si el fluturasul aplicat, ca sa fie validat si contabilizat.
- Este strict interzisa aplicarea fluturasilor pe masinile Citroen C4 care se afla parcate in cadrul proprietatilor private(gen institutii, dealeri, parcuri auto), daca acest lucru presupune violarea proprietatii. In aces caz, concurentul va fi descalificat pe loc!
- Este strict interzisa aplicarea fluturasilor pe masinile proprii, in situatia in care concurati cu o alta masina decat C4


5. Observatorii vor contabiliza doar fluturasii aplicati corect pe masini, urmand restrictiile de la punctul 4!

6. Observatorii pot decide impreuna cu organizatorii, descalificarea concurentului,in timpul concursului, daca prin actiunile sale, va incalca regulile de circulatie si va pune in pericol siguranta personala precum si a celorlalti participanti la trafic. Cititi cu mare atentie acest punct al regulamentului si mai ales tineti cont de el,pentru ca nu vrem ca dintr-un concurs care se vrea distractie sa ajungem la cine stie ce situatii nedorite!!

7. In momentul in care fluturasii care vi s-au inmanat au fost impartiti/aplicati, sau daca se apropie ora limita, va trebui sa va reintoarceti la locul unde s-a dat startul, in speta Casa Poporului.

8. Fiecare 10 minute depasite peste ora limita, vor fi penalizate, cu imputarea unui "fluturas" din numarul total al acestora.Daca participantii intarzie mai mult de 30 minute peste ora limita, acestia vor fi descalificati(aveti mare grija cum va planificati timpul, si sub nicio forma sa nu alergati aiurea prin oras, incalcand reguli de circulatie si punand siguranta voastra si a celorlalti in pericol,pentru ca riscati sa fiti descalificati chiar pe final si ar fi pacat!!)

9. O scurta recapitulare legat de ceea ce este absolut obligatoriu pentru acest concurs si motivele descalificarii:
- sa nu incalcati regulile de circulatie pe drumurile publice si sa nu puneti in pericol siguranta nimanui
- sa nu aplicati fluturasi masinilor care au deja unul aplicat .
- sa nu aplicati fluturasi pe masinile proprii, daca participati la concurs cu alta masina decat C4
- sa nu aplicati fluturasi masinilor parcate in cadrul proprietatilor private(gen institutii, dealeri, parcuri auto), daca acest lucru presupune violarea proprietatii.
- sa nu inmanati/aplicati fluturasi celorlalti participanti la acest concurs. Acestia nu se vor contabiliza
- sa nu mituiti observatorii :lol: :lol:

9.1 Concurentul poate fi descalificat daca:
- Incalca regulile de circulatie si daca prin actiunile sale, pune in pericol siguranta personala precum si a celorlalti participanti la trafic
- Incearca sa aplice fluturasi masinilor parcate in cadrul proprietatilor private(gen institutii, dealeri, parcuri auto), si acest lucru presupune violarea proprietatii.
- Intarzie mai mult de 30 minute peste ora stabilita ca fiind limita pentru intoarcerea la Casa Poporului

Departajarea concurentilor se va face in principiu pe baza numarului de fluturasi impartiti. Fiecare concurent va primi un numar in momentul sosirii, care va ajuta la departajare in cazul in care numarul de fluturasi impartiti va fi acelasi pentru 2 sau mai multi concurenti

Prezentul regulament, este cel final si nu mai poate suferi nici o modificare pana la terminarea concursului

Premiile concursului si partenerii:

Locul I - Citroen C Crosser(drive test 1 saptamana)
- Sistem de navigatie GPS Garmin
- Detector de Radar
- Abonament la Revista AutoExpert pe 2 ani
- Alte premii

Locul II - Noul Citroen C5( Drive test pe durata unui week-end)
- Sistem de navigatie GPS Garmin
- Abonament la Revista AutoExpert pe o perioada de 1 an
- Alte premii

Locul III - Detecor de radar
- Abonament la Revista AutoExpert pe o perioada de 6 luni
- Alte premii


Partenerii nostri, fara de care premiile puse in joc nu ar fi fost posibile :

- Citroen Romania
- Pro Motor Valcea - dealer Citroen
- EuropCar Cluj Napoca - dealer Citroen
- Revista AutoExpert
- Coasta de Est
- Detectoarebune.ro
- BCR Administrare Fond de Pensii
- Revista Supercar si Max


Situatii Exceptionale:
Evenimentul va fi reprogramat, atentie reprogramat si NU anulat, doar in eventualitatea in care conditiile atmosferice vor fi vitrege cu noi, adica Ploaie sau Ninsoare

Imagine

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de Bogdan » Sâm Noi 15, 2008 1:17 am

Lista cu cei inscrisi pana acum:

1. BAW
2. Bytzak
3. Comas
4. Silman
5. PsH
6. Kinetic
7. Dumiflo
8. PSL
9. Adrian
10. Krichard
11.acondrea
12. Rado
13. Ovidiu
14. Venom
15. Shadow
16. Cezar
17. Bogdan98
18. Comy
19. muntos
20. Madalin.Radu
21. Onacus
22.DMX
23. Alesul
24.billy
25. K Pone
26. Commandorul + Rita...Nu stiu care se risca sa se urce cu tine in masina..
27. Silvius

Felicitari oricum curajosilor, sa vedem care vor ramane in cursa in continuare!!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de Mihay » Sâm Noi 15, 2008 1:19 am

Cel mai tare eveniment ever...tare Club C4 asta =D> Ne vedem pe 23 la :drive

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de Aiurica » Sâm Noi 15, 2008 1:20 am

let the game begin!!!!

o precizare.
NICI un mebru al stafului tehnic, nu va participa la acest concurs pt a elimina orice suspiciune!

bafta tuturor!
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de Bogdan » Sâm Noi 15, 2008 1:43 am

Nu puteai ma sa taci?? Poate luam si eu crosserul ala o saptamana....ce om bai nene!! #-o
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Bebe
Mesaje:5
Membru din:Lun Oct 27, 2008 7:20 am
Numar Inmatriculare:DB 03LXB

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de Bebe » Sâm Noi 15, 2008 8:16 am

Primiti ca spectator si un frumos CX? :D

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de commandorsteel » Sâm Noi 15, 2008 8:37 am

marfa
super tare :applause
deja ma gandesc unde sa postez fluturasii #-o

gata....
le postez la toti cei care sunt veniti la intalnire si scap ieftin (deci pasare, bogdan, aiurica.. si ceilalti din staff... sa vi le puneti singuri .. sa nu mai stau eu, dar sa-mi scadeti din cota de fluturasi)
doctoreee... shadow... veniti mah cu cate un c4 ceva....ca a 2 a masina :D

succes la toata lumea dar tot norocul sa fie de partea mea :mrgreen:
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de silvius » Sâm Noi 15, 2008 9:11 am

aiurica scrie:let the game begin!!!!

o precizare.
NICI un mebru al stafului tehnic, nu va participa la acest concurs pt a elimina orice suspiciune!

bafta tuturor!
Pai pe perioada concursului tot staful tehnic intra in concediu pentru cateva ore :lol:
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de commandorsteel » Sâm Noi 15, 2008 9:29 am

concediu... concediu... , dar sa te prezinti cu masina sa nu vin eu dupa tine pana acasa sa-ti pun fluturasu :mrgreen:
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de Bogdan » Sâm Noi 15, 2008 9:41 am

Bebe scrie:Primiti ca spectator si un frumos CX? :D
Absolut, te asteptam cu drag!!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de Bogdan98 » Sâm Noi 15, 2008 10:27 am

:P super tare frateee ... eu ma inscriu de pe acum la locul 3, la DETECOR de radar :)
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de Shadow » Sâm Noi 15, 2008 10:56 am

commandorsteel scrie: doctoreee... shadow... veniti mah cu cate un c4 ceva....ca a 2 a masina :D
Nu nu nu...vin cu Type-Rul ca sa pot pleca lansat. :twisted:
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
PsH
PasHa
Mesaje:1662
Membru din:Mar Feb 13, 2007 7:25 am
Numar Inmatriculare:B 58 HDI
Localitate:Bucuresti/Galati

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de PsH » Sâm Noi 15, 2008 11:13 am

sa vezi ce m-am panicat cand am vazut am deschis dimineata asta forumul....se facu ecranul negru... :ok
Imagine

C4 VTR 1.6 16v Bleu Oriental B 58 HDI - merg cu cioara vopsita doar numarul este de diesel, masina merge cu benzina

Cezar
pi buni
Mesaje:548
Membru din:Mar Mar 25, 2008 1:37 pm

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de Cezar » Sâm Noi 15, 2008 11:24 am

:shock: :shock: :shock: :shock:
Acum ca am vazut in ce consta concursul eu am o problema:

Nu stiu Bucuresti-ul. Ma pierd naiba prin Bucuresti.
Oricum pt mine este o problema sa ajung chiar si la Casa Poporului da sa mai ma plimb si prin Bucuresti. :cry:

Avatar utilizator
PsH
PasHa
Mesaje:1662
Membru din:Mar Feb 13, 2007 7:25 am
Numar Inmatriculare:B 58 HDI
Localitate:Bucuresti/Galati

Re: Evenimentul anului - 23.11.2008, ora 12:00, Casa Poporului

Mesaj de PsH » Sâm Noi 15, 2008 11:29 am

Cezar, te ajut eu.
Plecam de la casa poporului si eu o iau inainte, pun 30 de fluturasi, castig GPS si detectorul de radar. Te caut prin Buc si iti dau Gps-ul si asa o sa poti sa te intorci si tu ::P

LE: ca sa fim intelesi C4 Picasso intra in categoria C4 si daca pun fluturasi pe unul, va fi considerat valid.

Putem sa punem fluturasi pe cei care vin la intalnire, dar nu participa la concurs?
Ultima oară modificat Sâm Noi 15, 2008 11:40 am de către PsH, modificat de 2 ori în total.
Imagine

C4 VTR 1.6 16v Bleu Oriental B 58 HDI - merg cu cioara vopsita doar numarul este de diesel, masina merge cu benzina

Închis

Înapoi la “2007-2008”