Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorigen
Mesaje:515
Membru din:Mar Iul 15, 2008 7:28 am
Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de sorigen » Mie Mar 03, 2010 3:18 pm

Ok, deci problema a fost la OZ Racing Italia. Eu din start am stiut ca exista Ultraleggera cirstal titanium pe stoc pentru ca sunt peste tot, asa ca varianta asta iese din discutie.

M-am hotarat pentru Allegerita HLT culoarea titanium tech, as dori un termen clar de livrare. Nu ma intereseaza un discount, dar nici nu as vrea sa platesc in plus pentru problema cauzata de cei de la OZ. Jantele sunt pentru un C4, va rog sa-mi spuneti daca se potrivesc pentru ca am auzit tot felul de pareri din diferite parti.
2008 Citroen C4 VTR 1.6HDi 110cp + (Folii Llumar, Faruri Dectane, Xenon GT HID) aici
http://www.info-service.ro

ozracing
Mesaje:36
Membru din:Sâm Noi 21, 2009 11:08 pm

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de ozracing » Joi Mar 04, 2010 12:08 pm

sorigen scrie:Ok, deci problema a fost la OZ Racing Italia. Eu din start am stiut ca exista Ultraleggera cirstal titanium pe stoc pentru ca sunt peste tot, asa ca varianta asta iese din discutie.

M-am hotarat pentru Allegerita HLT culoarea titanium tech, as dori un termen clar de livrare. Nu ma intereseaza un discount, dar nici nu as vrea sa platesc in plus pentru problema cauzata de cei de la OZ. Jantele sunt pentru un C4, va rog sa-mi spuneti daca se potrivesc pentru ca am auzit tot felul de pareri din diferite parti.
Sunt ok asa cum reiese din lista aplicatii interna actualizata de la OZ, ramine doar sa alegeti ET ul 16 sau 25. eu as merge pe 16 pentru stabilitate prin marire ecartament.
Ramine acelasi pret de 202 euro ca pt Ultraleggera comandate initial.
Rugaminte ca comanda sa fie transmisa la BIFI.
Daca se comanda pina luni 8.03 le veti primi pe 9-11 martie.
Am putea face si un concurs cu conducatori C4, sa observe diferenta notabila in comportamentul masinii cu jante de serie sau after market orice alte marci sau pseud-marci si OZ Allegerita HLT.


Imagine

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de Aiurica » Joi Mar 04, 2010 11:53 pm

daca puteti organiza un astfel de test in conditii legale, am fi mai mult decat bucurosi sa luam parte.
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Juliu
Mesaje:689
Membru din:Dum Oct 11, 2009 8:50 am
Numar Inmatriculare:B-14-KWD
Localitate:Bucuresti

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de Juliu » Lun Mar 15, 2010 10:55 am

Salutare!

As dori un raspuns cat mai rapid va rog, daca este posibil.

Pretul complet pentru un set Ultraleggera argintii pe 16''. Masina este Citroen C4 2009, 120 cp, cauciucuri 205/55 R16. Am jantele de otel stock pe ea si la nici 5000 km, deja am aruncat in aer suspensile pe craterele din orasul nostru mult iubit.

Si termenul de livrare, va rog.

Multumesc.


Editat: Va rog, mai puteti include cateva seturi din gama ultra-usoara (doar modelele argintii), preturi si termen de livrare.
Citroen C4, 1.6 vti
Imagine

Avatar utilizator
Juliu
Mesaje:689
Membru din:Dum Oct 11, 2009 8:50 am
Numar Inmatriculare:B-14-KWD
Localitate:Bucuresti

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de Juliu » Lun Mar 15, 2010 5:59 pm

Am sunat la Coasta de Est si am aflat toate detaliile,
Multumesc.
Citroen C4, 1.6 vti
Imagine

ozracing
Mesaje:36
Membru din:Sâm Noi 21, 2009 11:08 pm

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de ozracing » Mar Mar 16, 2010 7:08 pm

Juliu scrie:Am sunat la Coasta de Est si am aflat toate detaliile,
Multumesc.
sper ca v-au fost utile informatiile de la Coasta.
Pe stoc OZ Ultralleggera cristal titanium.



Imagine

Imagine

Imagine

ozracing
Mesaje:36
Membru din:Sâm Noi 21, 2009 11:08 pm

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de ozracing » Mar Mar 16, 2010 7:10 pm

sorigen scrie:Ok, deci problema a fost la OZ Racing Italia. Eu din start am stiut ca exista Ultraleggera cirstal titanium pe stoc pentru ca sunt peste tot, asa ca varianta asta iese din discutie.

M-am hotarat pentru Allegerita HLT culoarea titanium tech, as dori un termen clar de livrare. Nu ma intereseaza un discount, dar nici nu as vrea sa platesc in plus pentru problema cauzata de cei de la OZ. Jantele sunt pentru un C4, va rog sa-mi spuneti daca se potrivesc pentru ca am auzit tot felul de pareri din diferite parti.
Au sosit si s-au montat ? Un feedback daca ati alergat-o putin ... v-as ruga.

Avatar utilizator
sorigen
Mesaje:515
Membru din:Mar Iul 15, 2008 7:28 am

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de sorigen » Dum Mar 21, 2010 11:53 pm

ozracing scrie: Au sosit si s-au montat ? Un feedback daca ati alergat-o putin ... v-as ruga.
Se pare ca avem o problema serioasa de comunicare: in primul rand dvs. ati spus ca jantele le voi primesc in intervalul 9-11 martie... acum suntem in 21 si jantele nu se stie in ce transport sunt/au fost/vor fi.
Jantele sunt un vis...in poza, feedback "100% pozitiv" din partea mea, mi se pare o mare bataie de joc ca dupa aproape 4 luni de zile sa nu am jantele si sa ma mai si intrebati cum sunt..

Daca dupa 2 luni sunteti "obligati comercial sa imi oferiti un discount de 5%", dupa 4 luni ar trebui sa ma multumesc doar cu timp si nervi pierduti? Incepe sa-mi para rau ca nu am renuntat din prima la comanda..
Daca continuati si cu alti clienti la fel o sa aveti foarte mult de pierdut... imi pare rau sa zic, dar nu va pot recomanda nimanui.
2008 Citroen C4 VTR 1.6HDi 110cp + (Folii Llumar, Faruri Dectane, Xenon GT HID) aici
http://www.info-service.ro

ozracing
Mesaje:36
Membru din:Sâm Noi 21, 2009 11:08 pm

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de ozracing » Lun Mar 22, 2010 12:14 am

sorigen scrie:
ozracing scrie: Au sosit si s-au montat ? Un feedback daca ati alergat-o putin ... v-as ruga.
Se pare ca avem o problema serioasa de comunicare: in primul rand dvs. ati spus ca jantele le voi primesc in intervalul 9-11 martie... acum suntem in 21 si jantele nu se stie in ce transport sunt/au fost/vor fi.
Jantele sunt un vis...in poza, feedback "100% pozitiv" din partea mea, mi se pare o mare bataie de joc ca dupa aproape 4 luni de zile sa nu am jantele si sa ma mai si intrebati cum sunt..

Daca dupa 2 luni sunteti "obligati comercial sa imi oferiti un discount de 5%", dupa 4 luni ar trebui sa ma multumesc doar cu timp si nervi pierduti? Incepe sa-mi para rau ca nu am renuntat din prima la comanda..
Daca continuati si cu alti clienti la fel o sa aveti foarte mult de pierdut... imi pare rau sa zic, dar nu va pot recomanda nimanui.
Imi cer scuze, insa am crezut ca au fost deja livrate; am lipsit din tara o perioada.
Factura de la furnizor o avem de peste 10 zile.Datoria noastra este sa luam in spate si bune si rele de la furnizor marfa sau transportator.
E chestiune de zile probabil saptamina ce vine se va rezolva.
Va inteleg off-ul, no comment.

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de Mihay » Lun Mar 22, 2010 5:19 pm

@Ozracing aveti idee daca jantele stock de aliaj ( sau unul din cele cateva modele de fabrica ) cu care vine dotat citroen c4 ( cel putin modelul fara facelift) sunt produse de OZ ? Asa era un zvon acum ceva timp si poate-l clarificam cu ajutorul dvs . Multumesc .

ozracing
Mesaje:36
Membru din:Sâm Noi 21, 2009 11:08 pm

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de ozracing » Lun Mar 22, 2010 5:21 pm

Mihay scrie:@Ozracing aveti idee daca jantele stock de aliaj ( sau unul din cele cateva modele de fabrica ) cu care vine dotat citroen c4 ( cel putin modelul fara facelift) sunt produse de OZ ? Asa era un zvon acum ceva timp si poate-l clarificam cu ajutorul dvs . Multumesc .
Din pacate nu avem acces la jantele OEM, doar la fater-market, dar daca dati jos janta de pe masina ar trebuie sa fie stantat pe interior.

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de Mihay » Lun Mar 22, 2010 5:23 pm

eu din pacate nu mai am jantele stock si la vremea respectiva nici nu m-a interesat f mult . Speram sa puteti dvs. afla ca din cate tin minte nu prea scrie Oz pe ele . Asa e regula sa scrie OZ pe ele , chiar daca sunt produse pentru OEM ?

ozracing
Mesaje:36
Membru din:Sâm Noi 21, 2009 11:08 pm

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de ozracing » Lun Mar 22, 2010 5:31 pm

Mihay scrie:eu din pacate nu mai am jantele stock si la vremea respectiva nici nu m-a interesat f mult . Speram sa puteti dvs. afla ca din cate tin minte nu prea scrie Oz pe ele . Asa e regula sa scrie OZ pe ele , chiar daca sunt produse pentru OEM ?
Da, pe interior este stantat producatorul OEM - OZ, BORBET, BBS, SPEEDLINE si inca vreo 2 ...

Avatar utilizator
sorigen
Mesaje:515
Membru din:Mar Iul 15, 2008 7:28 am

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de sorigen » Mar Mar 23, 2010 9:15 pm

Am fost astazi sa vad jantele.. pretul era gresit pe facturi plus ca jantele aveau urmatoarele etichete: 6,795 kg, 6,765 kg, 6,805 kg si 6,855 kg, desi pe site scrie 6,02 kg cu abatere de maxim 2%; urmeaza sa le pun pe masina da dau in prima groapa si sa mi se sparga nu?

Eu am vrut jante OZ pentru ca stiam ca OZ este o firma internationala respectabila, cred ca ieseam mult mai bine cu niste chinazerii luate din targ.
2008 Citroen C4 VTR 1.6HDi 110cp + (Folii Llumar, Faruri Dectane, Xenon GT HID) aici
http://www.info-service.ro

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de Mihay » Mar Mar 23, 2010 9:30 pm

http://www.ozracing.ro/wheels/racing/ultraleggera/ro" onclick="window.open(this.href);return false; aici scrie ca 7x17= 6.94 kg :roll:

Scrie răspuns

Înapoi la “OZ Racing”