Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:
Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Vasea » Lun Iun 17, 2013 7:47 am

Hai ca incep eu LISTA cu propuneri/solutii/sugestii pentru TRUST MOTORS:

1 - crearea unui cont pe clubc4.ro pentru a fi mai alaturi de fanii marcii CITROEN. Dna Raluca Otoiu a promis, o asteptam in urmatoarele zile pe forum

2 - reactivarea paginii FB: https://www.facebook.com/citroenromania" onclick="window.open(this.href);return false; , am cerut sa ma ocup de partea de stiri, daca voi fi ales co-administrator/manager de pagina

3 - ......

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Tomita » Lun Iun 17, 2013 11:25 am

eu am venit cu idei peste tot pe unde am fost. dar m-am saturat sa dau ideile gratis. cateodata consider ca e ok cand le dau la prieteni, dar pt ditamai firma, sa vad teancul gros de banet si le organizez campanii de le sta mintea in loc. Am destule persoane cunoscute sa pot sa fac diverse lucruri foarte interesante.

Dar
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Vasea » Lun Iun 17, 2013 11:34 am

Iti inteleg durerea/frustarea, nu stii cat m-a durut la faza cu Nissan de acum 10 ani.....

lazaroiu
Mesaje:22
Membru din:Mar Mar 16, 2010 3:48 pm
Numar Inmatriculare:ag-03 -car

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de lazaroiu » Lun Iun 17, 2013 12:58 pm

M-am linistit 8)

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Norishor » Lun Iun 17, 2013 7:00 pm

@lazaroiu: voi ati fost baieti destepti (in sensul foarte bun al cuvantului). Ati facut ce a trebuit, cum a trebuit atunci cand a trebuit! Felicitari! :hi
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de IceRidder » Mar Iun 18, 2013 11:08 am

Tomita scrie:eu am venit cu idei peste tot pe unde am fost. dar m-am saturat sa dau ideile gratis. cateodata consider ca e ok cand le dau la prieteni, dar pt ditamai firma, sa vad teancul gros de banet si le organizez campanii de le sta mintea in loc. Am destule persoane cunoscute sa pot sa fac diverse lucruri foarte interesante.

Dar
Total de acord cu Tomita.
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Vasea » Mie Iul 10, 2013 1:51 pm

Hai, hai, au inceput sa miste http://citroencarstore.ro/" onclick="window.open(this.href);return false; :hi

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Bogdan » Mie Iul 10, 2013 2:32 pm

Nu stiu daca pana acum exista asa ceva, adica sa vezi ce masini sunt in stoc si disponibile la vanzare fara sa ajungi la un dealer pentru asta!
Initiativa de laudat, si pacat ca acel C5 care il au acolo nu e exclusive :)
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Rica
Mesaje:1174
Membru din:Joi Iun 13, 2013 1:33 pm
Marca si model masina:....
Localitate:Bucuresti

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Rica » Mie Iul 10, 2013 2:50 pm

probabil inca lucreaza la site
arata mai bine asta,mai usor de parcurs
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!

Avatar utilizator
Florinhot
Mesaje:308
Membru din:Mie Feb 06, 2013 12:26 am
Marca si model masina:C4 1,6 HDI, 92CP
C5 2,0 HDI, 163 CP
Numar Inmatriculare:B 43 WKR
Localitate:Bucuresti

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Florinhot » Mie Iul 10, 2013 3:20 pm

Am primit si mail-ul si chiar este de laudat! Initial am crezut ca este vreunul din acele mail-uri ce te anunta de promotiile lor care de fapt nu prea sunt promotii. Well done!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Imagine

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

ShoriRazv
Mesaje:4
Membru din:Lun Iul 22, 2013 8:30 pm
Marca si model masina:Citroen C3 Picasso Seduction 1.6 HDi 90 CP

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de ShoriRazv » Lun Iul 22, 2013 8:51 pm

lazaroiu scrie:
Vasea scrie:
intrebarea se pune: cate masini noi vor fi CITROEN ??? greu de spus......... Sa ne rugam la bunul Dumnezeu sa fie binisor, daca nu se poate bine.

cu respect!
800 - 900 unitati
Doamne Rares, dar esti SUPER- OPTIMIST. Pui aici si cele 70 de ambulante care se livreaza anul asta. Si sper ca scoti livrarile din Ianuarie ca alea nu sunt ale celor de la Trust. La o medie de 60 de unitati pe luna probabil ca se ajunge pe la 700 anul asta. Din care numai Tust va stii cate sunt export.

ShoriRazv
Mesaje:4
Membru din:Lun Iul 22, 2013 8:30 pm
Marca si model masina:Citroen C3 Picasso Seduction 1.6 HDi 90 CP

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de ShoriRazv » Lun Iul 22, 2013 8:56 pm

Vasea scrie:Hai ca incep eu LISTA cu propuneri/solutii/sugestii pentru TRUST MOTORS:

1 - crearea unui cont pe clubc4.ro pentru a fi mai alaturi de fanii marcii CITROEN. Dna Raluca Otoiu a promis, o asteptam in urmatoarele zile pe forum

2 - reactivarea paginii FB: https://www.facebook.com/citroenromania" onclick="window.open(this.href);return false; , am cerut sa ma ocup de partea de stiri, daca voi fi ales co-administrator/manager de pagina

3 - ......
Salut Vasea,

Daca vrei sa faci toate astea PRO BONO s-ar putea sa ai si succes. Totul este sa existe si o finalitate, adica sa ai si ce sa scrii pe Facebook. Sa se organizeze si evenimente. Ca altfel nu stiu care este rostul.
Oricum cred ca pentru a vedea la ce trebuie sa ne asteptam cu totii din partea noului importator ar trebui sa aruncam o privire la ceea ce face Trust Motors pentru cealalta marca pastorita in Romania. Este adevarat ca acolo nu exista o comunitate chiar la fel de puternica, dar poate chiar si asta ar trebui sa spuna ceva despre Trust Motors.

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Bogdan » Lun Iul 22, 2013 9:00 pm

Salut ShoriRazv si bine ai venit!
Vreau sa te contrazic(chiar daca nu imi place), dar comunitatea Peugeot nu este deloc una mica, comparat cu comunitate Citroen(ClubC4 si ClubCitroen).
Lucrezi/reprezinti vreun dealer?
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Vasea » Mar Iul 23, 2013 6:29 am

Sensei ShoriRazv, bine ati venit si multumesc frumos :hi

Pe facebook, ai ce a scrii, trebuie doar sa vrei: stiri, informatii din alte tari, lansari de afara, intalniri de afara.......... chiar daca la noi nu se intampla nimic, dai macar LIKE/DISTRIBUIRE la o postare de la un cont CITROEN din alta tara si tot este un castig pentru fanii citroen de la noi. ca si nr, cred ca acest cont e pe locul 5-6 acum in Romania.
doar daca postai de 2-3 ori cate o masina de aici: http://citroencarstore.ro/" onclick="window.open(this.href);return false; si se dadeau in maxim 2 saptamani, TOATE !
lumea nu stie, nu are informatii, eu, incerc pe cat posibil, sa le fac publice, chiar daca este greu......
sa vedeti conturi citroen din Asia ce activitate pe FB au :ya

PS - eu am cautat pe net/facebook, la dealeri, sa iau legatura cu cei care au avut pagina CR pe fb. sa le cer dreptul de a fi admin pe ea. culmea, pe zi ce trece, imi trece un gand prin creieras, acela ca baietii de la TM nu au acces la acel cont :shock:
- este posibil ca propietarul paginii sa-si ceara "dreptul" si pe buna dreptate ( ar merita o masina noua la ce munca a prestat )

lazaroiu
Mesaje:22
Membru din:Mar Mar 16, 2010 3:48 pm
Numar Inmatriculare:ag-03 -car

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de lazaroiu » Mar Iul 23, 2013 8:01 am

ShoriRazv scrie:
lazaroiu scrie:
Vasea scrie:
intrebarea se pune: cate masini noi vor fi CITROEN ??? greu de spus......... Sa ne rugam la bunul Dumnezeu sa fie binisor, daca nu se poate bine.

cu respect!
800 - 900 unitati
Doamne Rares, dar esti SUPER- OPTIMIST. Pui aici si cele 70 de ambulante care se livreaza anul asta. Si sper ca scoti livrarile din Ianuarie ca alea nu sunt ale celor de la Trust. La o medie de 60 de unitati pe luna probabil ca se ajunge pe la 700 anul asta. Din care numai Tust va stii cate sunt export.
Pai daca fac eu 100 [-o< . Media sare de 60 si pui si ianuarie deoarece calculam livrarile de marca ci nu livrarile de importator . Orice DDG e DDG nu conteaza de cand vine . Iar cu ultima parte chiar nu stiu . Si daca stiu stiu ca in alte " curtii " a plecat si gaina si cososu la produs in germania sau olanda :wink:

Scrie răspuns

Înapoi la “Trust Motors”