Furtun spart/fisurat instalatie antigel

Probleme de orice natura, intalnite la C4
Scrie răspuns
cataneanu
Mesaje:24
Membru din:Mar Iul 26, 2016 6:50 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 HDi
Localitate:Bucuresti
Furtun spart/fisurat instalatie antigel

Mesaj de cataneanu » Joi Aug 18, 2016 3:49 pm

Salutare tuturor, am o mica problema cu un furtun/racord flexibil din plastic care intra in termostat ( are un buton alb pe care se apasa sa il poti scoate), dar nu stiu cum i se zice mai exact, sa il caut si sa il schimb. Am tot cautat poze pe internet cu furtune si racorduri dar nimic, pe cele de cauciuc le-am gasit, dar pe dansul deloc :( Daca are cineva vreo poza/idee sau un nume ceva, as fi foarte recunoscator :) Multumesc :hi

Am gasit o poza pe internet cu sistem de racire de la un c5 1.6 HDi, seamana foarte mult cu ce am eu, daca nu o fi acelasi sistem de conducte, si am evidentiat racordul care e cu problema la mine, cel care intra in termostat :)

Imagine
Exact acolo pe cotul respectiv, am eu problema, o mica gaura prin care imi curge antigelul. Problema a aparut de cand "mesterii" care au lucrat la masina inainte sa o cumpar eu, nu au fixat cum si unde trebuie carcasa de la filtrul de aer, ca sa nu mai zic ca au si rupt un picior de fixare de la carcasa si aceasta in timp de la vibratii/miscat si toate cele, a stat pe racordul respectiv, a tot frecat acolo pana a tocit plasticul si a facut gaura :)

chelner
Mesaje:60
Membru din:Sâm Apr 14, 2012 1:45 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 HDI,110 Cp
Numar Inmatriculare:B 51 CDJ
Localitate:Bucuresti

Re: Furtun spart/fisurat instalatie antigel

Mesaj de chelner » Joi Aug 18, 2016 7:24 pm

http://www.epiesa.ro/furtun-radiator-ci ... a-4732571/." onclick="window.open(this.href);return false;.
.schimbat eu in urma cu 10 zile,daca cumva si la tine este tot asta.Dar eu am cumparat de la alt producator.

Eu pe asta l-am cumparat http://www.epiesa.ro/furtun-radiator-th ... 376593.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

cataneanu
Mesaje:24
Membru din:Mar Iul 26, 2016 6:50 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 HDi
Localitate:Bucuresti

Re: Furtun spart/fisurat instalatie antigel

Mesaj de cataneanu » Joi Aug 18, 2016 10:26 pm

Multumesc frumos chelner, chiar de asa ceva aveam nevoie. Maine ma duc cu ea in service si dupa ce il dau pe al meu jos si vedem cat de grava e situatia, trag linie si vedem ce e de facut. Multam inca o data :hi

chelner
Mesaje:60
Membru din:Sâm Apr 14, 2012 1:45 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 HDI,110 Cp
Numar Inmatriculare:B 51 CDJ
Localitate:Bucuresti

Re: Furtun spart/fisurat instalatie antigel

Mesaj de chelner » Vin Aug 19, 2016 12:39 pm

Cu placere.Ma bucur ca te-am putut ajuta.

cristi m
Mesaje:2
Membru din:Sâm Mar 16, 2019 4:57 pm
Marca si model masina:citroen c4 hdi 1o9 cv

Re: Furtun spart/fisurat instalatie antigel

Mesaj de cristi m » Vin Oct 25, 2019 9:09 pm

salutare ,furtunul respectiv din plastic din spate de la motor la schimbat cineva ? e complicat tare? multumesc

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme C4”