f1gio PREZENTARE

Prezinta-ti masina chiar daca e stock sau are modificari. Obligatoriu poze
Reguli forum
Aceasta sectiune va contine prezentari ale masinilor(fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii!
Restul aspectelor, gen consum, probleme, nemultumiri etc etc, vor fi dezbatute in sectiunea "Jurnal de Bord"!
Avatar utilizator
f1gio
Mesaje:88
Membru din:Mie Mar 24, 2010 6:08 pm
Numar Inmatriculare:E8344FWZ
f1gio PREZENTARE

Mesaj de f1gio » Mar Aug 10, 2010 11:15 pm

Dupa mult timp in care am citit mai tot ce sa postat aici pe forum c4 ro si c4atreros,trebuie sa spun ca absolut fiecare istorie,fiecare masina are o poveste.Trebuie sa recunosc ca cei care au avut ideea acestui forum este exceptionala si tin sa le multumesc pe aceasta cale.Am mai scris acum ceva timp pe forum, dar banuiesc ca nu in locul indicat,asadar daca gresesc va rog sa ma corectati imediat si aici ma refer la (moderatorii si nu numai).Asadar am sa spun un pic ca la inceput ideea era de cumpara ceva SH, orientarea era spre un Opel Astra, dar la fel ca si cei care i-am intalnit pe forum, exista incertidudinea unei masinii care iti poate face neplacerii.Trebuie sa recunosc ca inainte de a achizitiona c4 HDI 92CV collection 2007(1 Noiembrie mai exact)am studiat tot tipul de reviste(nu cele din ro.),internet,configurare pe site incat atunci cand am ajuns la dealer(MAREGIL)stiam mai mult decat tipul respectiv.
La momentul de fata masina va face 3 anii pe 1 Noiembrie, si f. mutumit de ea.Are aproape 20.000km,mentionez ca am masina de servici, de aici si nr mic de km.Printre optiunii as aminti:

-geamurii electrice fata/spate,tipicul senzor lumina/ploaie

-dublu climatronic,6 airbags,jentii,limitador/cruise control,bluetooth,comp.bord
si sigur mai sunt care la momentul de fata nu imi aduc aminte.Sunt incantat de masina si de tot ce este Citroen, asadar ALLEZ CITROEN, CREATIVE TEHNOLOGY.

P.S.: Ptr cei ce vor intreba,sau vor fi curiosi de dealer si etc,posibil model sau nu stiu ce altceva,mentionez ca sunt un user din Spania.Accept orice tip de critica, si nu mai.Va multumesc, anticipat.Am sa incerc sa pun si poze, trebuie sa citesc un instructaj,sper sa fie cat de curand. :ya

Avatar utilizator
f1gio
Mesaje:88
Membru din:Mie Mar 24, 2010 6:08 pm
Numar Inmatriculare:E8344FWZ

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de f1gio » Mar Aug 10, 2010 11:43 pm

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
Juliu
Mesaje:689
Membru din:Dum Oct 11, 2009 8:50 am
Numar Inmatriculare:B-14-KWD
Localitate:Bucuresti

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de Juliu » Mie Aug 11, 2010 7:04 am

Sa o stapanesti sanatos. Interesant este ca are jantele originale pe 16", nu pe 15". Au fost instalate aftermarket?
Citroen C4, 1.6 vti
Imagine

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de Aiurica » Mie Aug 11, 2010 8:12 am

bine ai venit!
nu iti mai face atatea probleme , nu e cazul.Suntem aici sa ne simtim bine.
sedere cat mai placuta si cat mai lunga!

stai in Spania? mai treci prin Romania?
ar fi frumos sa discutam la o intlanire!
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de commandorsteel » Mie Aug 11, 2010 8:46 am

s-o stapanesti sanatos cati mai multi km :hi
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
f1gio
Mesaje:88
Membru din:Mie Mar 24, 2010 6:08 pm
Numar Inmatriculare:E8344FWZ

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de f1gio » Mie Aug 11, 2010 12:41 pm

Aiurica scrie:bine ai venit!
nu iti mai face atatea probleme , nu e cazul.Suntem aici sa ne simtim bine.
sedere cat mai placuta si cat mai lunga!

stai in Spania? mai treci prin Romania?
ar fi frumos sa discutam la o intlanire!

Multumesc, frumos ptr cuvinte si sper sa fie o sedere lunga pe forum.Stau in Spania de 10 anii si jumate,prin RO. sigur ca trec, ce este drept fara masina, este mai comod avionul, si de ce nu pretul este mult mai bun, nu mai pun obosela si poate un pic stress.Cat priveste intalnirea as fi incantat, dar nu promit nimic, este mai greu, cu siguranta ma vor bucura intalnirile voastre si sfaturile,opiniile,pareri.Multumesc inca o data MIHAY and CO.
f1gio scrie:
Juliu scrie:Sa o stapanesti sanatos. Interesant este ca are jantele originale pe 16", nu pe 15". Au fost instalate aftermarket?
Tot ce se vede vine din fabrica, eu nu am schimbat nimic, aaaaaa da consumabile normal.La momentul acela era, dupa umila mea parere cea mai buna masina respect calitate, pret, consum, intretinere.Uite un mic ex. ptr 92cv hdi,taxa pe an la primarie(ayuntamiento, cum spun astia) este doar 47,13€.O zi buna si la fel si tu sa stapanesti sanatos masina si fara incidente.
P.S. in caz ca gresesc cu ceva, va rog sa ma atentionati imediat,ma refer la moderatorii.Este 1a data cand efectiv scriu ptr/pe un forum,dar accept orice tip de critica.Multumesc.
commandorsteel scrie:s-o stapanesti sanatos cati mai multi km :hi
Multumesc frumos, idem.O zi buna.
Aiurica scrie:bine ai venit!
nu iti mai face atatea probleme , nu e cazul.Suntem aici sa ne simtim bine.
sedere cat mai placuta si cat mai lunga!

stai in Spania? mai treci prin Romania?
ar fi frumos sa discutam la o intlanire!
Am rasp. mai jos si am spus MIHAY and CO. , desigur si ptr Aiurica(ciudat nick) :D
Juliu scrie:Sa o stapanesti sanatos. Interesant este ca are jantele originale pe 16", nu pe 15". Au fost instalate aftermarket?
Tot ce se vede vine din fabrica, eu nu am schimbat nimic, aaaaaa da consumabile normal.La momentul acela era, dupa umila mea parere cea mai buna masina respect calitate, pret, consum, intretinere.Uite un mic ex. ptr 92cv hdi,taxa pe an la primarie(ayuntamiento, cum spun astia) este doar 47,13€.O zi buna si la fel si tu sa stapanesti sanatos masina si fara incidente.

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de Aiurica » Mie Aug 11, 2010 1:18 pm

poti sa faci un singur post cu toate "quote"-urile.
poti lucra pe doua pagini sau in timp cu experienta pe una singura!

am lipit eu toate citatele tale intr-un singur post!

te asteptam cu detalii cand si unde vii prin tara! :hi
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de Mihay » Mie Aug 11, 2010 1:21 pm

Bine ai venit , nu stiu de ce m-ai pomenit, dar daca nu `mi aprinzi o luminare cu capul in jos la Biserica banuiesc ca e de bine :mrgreen:

Avatar utilizator
f1gio
Mesaje:88
Membru din:Mie Mar 24, 2010 6:08 pm
Numar Inmatriculare:E8344FWZ

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de f1gio » Vin Iul 26, 2013 6:12 pm

Dupa mult timp in care am intrat si citit mai zilnic orice despre C4,azi e randul sa va spun ca am ajuns la 54.000km.
Schimbat toate filtrele,ulei total ineo 5w30 si pregatire ptr ITV(RAR) luna viitoare. Mai am de schimbat 2 cauciucuri pe spate inainte sa fac RAR,iar in tot acest timp nu am avut nici o problema cu masina,ffff multumit( motorina si consumabile).Sa tina inca 5 anii si perfect.
Numai bine va doresc tuturor si vacanta placuta, ptr ca tot e perioada de vacanta.:)))).


Enviado desde mi iPad con Tapatalk.

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de Norishor » Sâm Iul 27, 2013 1:33 am

Sa fie intr-un ceas bun si sa ajungi la alti 5 ani fara evenimente sau reparatii!
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
f1gio
Mesaje:88
Membru din:Mie Mar 24, 2010 6:08 pm
Numar Inmatriculare:E8344FWZ

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de f1gio » Sâm Iul 27, 2013 2:52 pm

Multumesc frumos NORISHOR,si la tine la fel inca 10anii de plimbari. Allez Citroen.


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Avatar utilizator
f1gio
Mesaje:88
Membru din:Mie Mar 24, 2010 6:08 pm
Numar Inmatriculare:E8344FWZ

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de f1gio » Mar Sep 03, 2013 6:13 pm

Azi am reusit si am schimbat si cele 2 cauciucuri ramase anterior. Am mers pe aceleasi Michelin Energi Saver + , facut geometría ,echilibrat. Cu ocazia aceasta am observat ca la viitorul schimb de ulei,etc vor trebui schimbate si placutele pe spate. De moment 57000km fara probleme, sa fié la fel in continuare. Daca aparé o oferta buna masina se va vinde, dar si mai mult voi prezenta viitorului proprietar micul dosar facut de mine cu toate facturile si tot ce sa facut la masina. Imi place sa stiu orice ce sa schimbat,la ce data, cost,executie,etc.
Pana atunci va doresc drum bun tuturor si sa auzim numai de bine.


Sent from my iPad 3 using Tapatalk

Avatar utilizator
f1gio
Mesaje:88
Membru din:Mie Mar 24, 2010 6:08 pm
Numar Inmatriculare:E8344FWZ

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de f1gio » Lun Sep 23, 2013 2:58 pm

Si azi am ajuns la 60000km. O poza cu evenimentul zilei[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH][SMILING FACE WITH OPEN MOUTH][SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]. Imagine


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de Norishor » Lun Sep 23, 2013 6:07 pm

Iuhuuuuu !!! :D Inca putin si se face suta!! :D
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
sorinel0310
Mesaje:1098
Membru din:Lun Mar 11, 2013 5:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe (an: 2008) - 2.0 HDi 16V - Noir
Numar Inmatriculare:B *** SXN
Localitate:Bucuresti (RO) / Groningen (NL)

Re: f1gio PREZENTARE

Mesaj de sorinel0310 » Lun Sep 23, 2013 6:38 pm

Norishor scrie:Iuhuuuuu !!! :D Inca putin si se face suta!! :D
Asta e din ciclul: inca un zero si face sase...sute de mii :))
Citroen C4 Coupe (2008): 2.0 HDi 16V, 138CP & FAP (VTR+) - Noir Obsidian
Currently updated to VTS features + Engine Chiptuning - Stage 2: 163CP & 395NM

Imagine

Magic number: 200.000km
viewtopic.php?f=19&t=7683&start=0

Scrie răspuns

Înapoi la “C4-ul tau”