Citroen C4 1.6 HDI SX

Prezinta-ti masina chiar daca e stock sau are modificari. Obligatoriu poze
Reguli forum
Aceasta sectiune va contine prezentari ale masinilor(fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii!
Restul aspectelor, gen consum, probleme, nemultumiri etc etc, vor fi dezbatute in sectiunea "Jurnal de Bord"!
Scrie răspuns
paulmatei
Mesaje:2
Membru din:Sâm Oct 19, 2013 12:19 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:RJ05FVS
Citroen C4 1.6 HDI SX

Mesaj de paulmatei » Sâm Oct 19, 2013 12:33 am

Va salut , sunt posesorul unui Citroen C4 1.6 HDI SX , cu volanul pe dreapta :) a trebuit sa-l iau asa ca sa nu fiu ca nelumea sa merg doar eu cu volanul pe stanga.Are dotarile standard, nimic iesit din comun :) apelez la acest forum , datorita faptului ca , caut niste piese pt ea si nu gasesc.De cateva luni am inceput sa pierd apa , cate un pic , la 150-200 mile trebuia sa complectez cu apa,iar acum am ajuns la 20-30 de mile sa pun 2L de apa.Problema e urmatoarea : furtun ce pleaca din vasul de expansiune si duce in motor la chiuloasa e format din doua bucati, imbinate la mijloc printr-un tub de metal,ei bine furtunul ce pleaca de la mijloc si duce spre motor s-a cam rarit si curge apa ca la balamuc intre el si tubul de metal.
A doua mare problema este ca recent am gasit masina moarta,fara baterie,am schimbat bateria , am gasit-o iar moarta.Am apelat la un electrician si am gasit problema.Releul de bujii s-a ars si statea live pe baterie,masina fiind inchisa.Nu reusesc sa gasesc nici releul pe nicaieri
Atasez o poza cu releul
Imagine

As mai avea nevoie de inca un furtun , verde cu inele de metal pe el , de marimea unui telefon ca lungime.

Imagine
Apare in imaginea alaturata la sageata rosie din stanga.S-a ciupit putin si trage aer fals in motor,rezultatul fiind mult fum la acceleratie.

Poze cu masina nu am , nu mi-a dat prin gand sa fac pana acum.Dar promit ca voi posta.
Va rog daca stiti pe cineva in Buc de unde as putea sa fac rost de aceste 3 piese ar fi perfect.Eu locuiesc in Uk dar vine cineva saptamana viitoare vineri si ar fi super sa poata sa mi le aduca.

Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:

Re: Citroen C4 1.6 HDI SX

Mesaj de Vasea » Dum Oct 20, 2013 6:04 am

Bine ai venit pe forum si sa te bucuri la maxim de masina!

legat de piese, ia postul de mai sus, transforma-l in e-mail si trimite-l pe:

vlpauto@yahoo.ro
consultpieseauto@gmail.com
mihai@4turbo.ro
office@autohut.ro
contact@autoeco.ro
DoruCora@augsburg.ro
comenzi@ingaraj.ro

BAFTA!

paulmatei
Mesaje:2
Membru din:Sâm Oct 19, 2013 12:19 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:RJ05FVS

Re: Citroen C4 1.6 HDI SX

Mesaj de paulmatei » Lun Oct 21, 2013 10:50 pm

Mersi , o sa incerc sa le trimit mail.Sa vedem daca am vreo sansa.

Scrie răspuns

Înapoi la “C4-ul tau”