Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Codul rutier, legislatia in vigoare, politia romana, Casco, RCA, alte plati
Avatar utilizator
razak
Mesaje:362
Membru din:Lun Oct 26, 2009 10:48 pm
Numar Inmatriculare:B 99 BSB
Localitate:Bucuresti
Contact:
Re: Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Mesaj de razak » Lun Mar 29, 2010 5:09 pm

Nu se va schimba pentru ca suntem noi prosti :) lor nu le e frica de nimic si oricum tupeu cum au avut altii in 89 nu cred ca or sa mai aiba romanii prea curand ...

"ce sa fac co*ie sa ies afara si sa protestez? sa-l alergam pala ca ne fura de ne rupe? ce sunt prost!? ma duc sa bag o bere si un counter strike "

cam asa e acum, noi ne consolam cu putin. sunt de acord ca se fura si in alte state insa nu 80% si facem ceva din 20% ci invers.

vand odorizantele astea de la California si le-am pus la 15 lei pentru ca ma multumesc cu 30% castig si ma cauta pe mail baietii care le mai vand cum ca "voi sunteti singurii care le dati la 15 lei! ce afacere faceti voi?" ... de aici si eterna mea concluzie "Romanu daca nu-si face vila in primul an sau masina in 6 luni nu face afacere!" , un alt motiv pentru care multi oameni sunt peste noi!

tony.iordache
,,crazy pilot ,,
Mesaje:554
Membru din:Dum Sep 06, 2009 6:20 pm
Marca si model masina:citroen c4 II 1,6 hdi 110hp
Numar Inmatriculare:CT-83-TIA
Localitate:constanta

Re: Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Mesaj de tony.iordache » Lun Mar 29, 2010 5:17 pm

razak scrie:Nu se va schimba pentru ca suntem noi prosti :) lor nu le e frica de nimic si oricum tupeu cum au avut altii in 89 nu cred ca or sa mai aiba romanii prea curand ...

"ce sa fac co*ie sa ies afara si sa protestez? sa-l alergam pala ca ne fura de ne rupe? ce sunt prost!? ma duc sa bag o bere si un counter strike "

cam asa e acum, noi ne consolam cu putin. sunt de acord ca se fura si in alte state insa nu 80% si facem ceva din 20% ci invers.

vand odorizantele astea de la California si le-am pus la 15 lei pentru ca ma multumesc cu 30% castig si ma cauta pe mail baietii care le mai vand cum ca "voi sunteti singurii care le dati la 15 lei! ce afacere faceti voi?" ... de aici si eterna mea concluzie "Romanu daca nu-si face vila in primul an sau masina in 6 luni nu face afacere!" , un alt motiv pentru care multi oameni sunt peste noi!
tu sigur nu ai clienti din marile institutii ca ii enerveaza,, pretele,, mici :ok
c4 II 1,6 HDI 110 caluti
honda accord 2,2 i-DTEC 180 hp si ceva dupa resoftare la DIMSPORT, in curs de transformare

Avatar utilizator
razak
Mesaje:362
Membru din:Lun Oct 26, 2009 10:48 pm
Numar Inmatriculare:B 99 BSB
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Mesaj de razak » Lun Mar 29, 2010 5:22 pm

am si daia dar cand vine vorba de achizitii personale pentru care scot bani din buzunar vor cat mai ieftin sau moca :mrgreen:

Avatar utilizator
PTR
Mesaje:21
Membru din:Dum Mar 21, 2010 11:28 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Mesaj de PTR » Lun Mar 29, 2010 6:00 pm

razak scrie: vand odorizantele astea de la California si le-am pus la 15 lei pentru ca ma multumesc cu 30% castig si ma cauta pe mail baietii care le mai vand cum ca "voi sunteti singurii care le dati la 15 lei! ce afacere faceti voi?" ... de aici si eterna mea concluzie "Romanu daca nu-si face vila in primul an sau masina in 6 luni nu face afacere!" , un alt motiv pentru care multi oameni sunt peste noi!

Dar de ce nu o zici pe aia care a trimis mail sa dam cu totii la minim 20ron ca oricum nu are nimeni nimic de pierdut.... Unii daca nu au adaos 100% nu se simt bine.. [-X

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Mesaj de Mihay » Lun Mar 29, 2010 6:41 pm

Bey astia cu Suzuki va sparg :mrgreen: ce treaba au odorizantele cu topicul asta ? :evil: Ia mai atenti putin pe viitor :wink:

Avatar utilizator
razak
Mesaje:362
Membru din:Lun Oct 26, 2009 10:48 pm
Numar Inmatriculare:B 99 BSB
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Mesaj de razak » Lun Mar 29, 2010 10:33 pm

era vorba de avaritatea noastra ca natie ... vrem totul peste noapte facand cat mai putine lucruri cu putinta

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Mesaj de baty_san » Mar Mar 30, 2010 12:09 am

dar masinile confiscate de cate 3-4 ani de ce stau prafuite prin garajele politiei? la moldoveni cum trece pic de vreme cum le zugravesc alb-negru, scrie pulitia pe ele si pe drum! politia avea si porsche in dotare.... dar e greu cred sa gandesti.... las ca mai bagam un impozit mititel pe amarati si uite rata de leasing....
trebuie sa le avem asta e. tare as fi curios sa vad ce comisioane se dau :hi
Don't steal...goverment hates competition!

Avatar utilizator
alex82
Alex Ploiesteanu'
Mesaje:4529
Membru din:Sâm Mai 03, 2008 7:23 am
Marca si model masina:Peugeot 407 , 2.0 HDI
Localitate:Ploiesti

Re: Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Mesaj de alex82 » Mar Mar 30, 2010 1:57 pm

daca tot am intrat in cercul asta vicios cu "investitii inteligente" hai sa zicem ca nu e chiar asa pacatoasa aceasta achizitionare , dar de avioane ce ziceti ? :mrgreen: :mrgreen: ca in caz de ceva cativa ne bat din fata calculatoarelor , chinezii ne bat doar cu furci si tot asa...
Imagine
Se vinde leul - 2.0 HDI 190 cp fara FAP , an 2005

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Mesaj de Bogdan » Mar Mar 30, 2010 2:09 pm

Pai, ne trebuie avioane n-auzi, ca e pacat ca o armata asa experimentata ca a noastra sa nu beneficieze de avioane SH de la americani in valoare de 1.3 miliarde! Reversul a venit de la producatorii europeni de avioane, care urlau ca de ce nu s-a facut licitatie, poate ciuguleau si ei ceva de la noi..
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Mesaj de Mihay » Mar Mar 30, 2010 2:18 pm

pai cand dotezi cu avioane DE ACUM 28 ani ...ce mai poate fi zis...asta da investitie inteligenta

Avatar utilizator
razak
Mesaje:362
Membru din:Lun Oct 26, 2009 10:48 pm
Numar Inmatriculare:B 99 BSB
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Investitii inteligente - conservarea bugetului de stat

Mesaj de razak » Mar Mar 30, 2010 2:20 pm

noi oricum luptam cu arme din WW 2 :ya , pacat ca ne impusca americanii de dupa colt cu armele lor inteligente :mrgreen:

Scrie răspuns

Înapoi la “Legislatie si altele”