CASCO - Unde?

Codul rutier, legislatia in vigoare, politia romana, Casco, RCA, alte plati
Avatar utilizator
danmanea
Mesaje:191
Membru din:Vin Mar 18, 2011 10:21 am
Numar Inmatriculare:B-37-JXR
Contact:
Re: CASCO - Unde?

Mesaj de danmanea » Joi Noi 01, 2012 9:27 am

Salut,

Am primit oferta de la Generali. Exista un parteneriat Generali - Citroen.

Suma Asigurată 63.128 RON - echivalent a 13.914 EUR
Prima trimestriala 614 ROn cu fransiza 100 euro

Ce este interesant:
În cazul în care reparaţia autovehiculului asigurat se efectuează într-o unitate service *)
din cadrul reţelei naţionale Citroen, membră a programului de parteneriat
Citroen-Generali, 50% din franşiză este acoperită de Asigurător, iar dacă valoarea
daunei este peste 500 EUR, clientul asigurat nu mai plăteşte franşiza, ea fiind acoperită
în proporţie de 50% de Reparatorul Autorizat Citroen şi 50% de către Asigurător


In plus au o oferta petru politele incheiate intre 1 Noiembrie si 31 Decembrei 2012:
Extinderea teritoriala, fara prima suplimentara, in Europa (respectiv in tarile in care valideaza asigurarea RCA de la Generali Romania) este valabila pentru politele Casco individual, emise in perioada 01.11.2012 - 31.12.2012, pentru autoturisme, in varianta cu fransiza.

Aceasta extindere teritoriala se realizeaza prin emiterea unui act aditional la polita casco si cuprinde urmatoarele tari: Albania, Austria, Andorra, Belarus, Belgia, Bulgaria, Elvetia, Cipru (doar partea de sud a insulei, aflata sub controlul Guvernului Republicii Cipru), Cehia, Germania, Danemarca, Spania, Estonia, Franta, Finlanda, Marea Britanie, Grecia, Ungaria, Croatia, Italia, Irlanda, Islanda, Israel, Iran, Luxemburg, Lituania, Letonia, Malta, Maroc, Norvegia, Olanda, Portugalia, Polonia, Suedia, Slovacia, Slovenia, Liechtenstein, Bosnia & Hertegovina, Macedonia, Serbia & Muntenegru, Republica Moldova, Ukraina, Tunisia si Turcia.


Mi se pare OK raport suma asigurata / prima
C4 2011 Albastru Bourrasque (cind e curat), 1.6i 120cp

Scrie răspuns

Înapoi la “Legislatie si altele”