Revizie 1 an I.B.Mobil Focsani

Intervalul reviziilor, costurile aferente. Campaniile de rechemari
Scrie răspuns
fantomas
Mesaje:5
Membru din:Mar Aug 18, 2009 5:04 pm
Revizie 1 an I.B.Mobil Focsani

Mesaj de fantomas » Mar Aug 18, 2009 5:17 pm

Salut!!! Urmeaza sa implinesc un anisor cu masinuta mea (Citroen C4 Sedan 1.6 110 cp Benzina) si trebuie sa fac revizia. Am aproape 18K km si sunt din Buzau. Intrebarea mea este daca se merita sa ma duc la I.B. MOBIL Focsani sau sa incerc mai bine in Bucuresti sau Galati? Stiu ca s-a mai discutat pe acest topic cu revizie la 1 an , dar nu am gasit informatii mai rcente de ianuarie 2009. Pentru cei care au mai efectuat de curand revizia de 1 an la un C4, puteti sa imi spuneti cat costa? Si cel mai important, cei care au efectuat de curand revizia la I.B. Mobil Focsani au fost multumiti de servicii? Mentionez ca eu am cumparat masina de la Focsani si am fost tare nemultumit de dealer :( (masina a intarziat 3 luni, iar dealerul nu stia nimic de ea, ba mai mult nici nu mai raspundea la telefon dupa primele saptamani de intarziere, pentru ca deja achitasem masina).
Multumesc anticipat... :hi

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Revizie 1 an I.B.Mobil Focsani

Mesaj de Mihay » Mar Aug 18, 2009 9:32 pm

Salut, uite si unul de-al meu din Buzau :ya Pai daca te-au umplut de nervi n-ar trebui sa le mai dai tot lor banii de revizie. Cred ca mai mult de 5-6 mil nu ar trebui sa coste, mai ales ca acum mai sunt si promotii. Vezi baietii din Galati ce zic de dealerul de acolo, multe de rau nu am auzit.

Avatar utilizator
wonka jr.
Mesaje:1533
Membru din:Sâm Apr 11, 2009 9:55 pm
Marca si model masina:Citroen DS3 1.6 hdi 92 cp
Numar Inmatriculare:GL 88 WNK
Localitate:Galati / Bucuresti

Re: Revizie 1 an I.B.Mobil Focsani

Mesaj de wonka jr. » Mar Aug 18, 2009 10:26 pm

daca vrei sa te feresti de aglomeratia din bucuresti is ok cei de la galati. daca vrei sa te uiti putin pe sub masina, poti sa stai 3-4 minute pe langa ea
DS3 1.6 Hdi 92cp, 30.000km Imagine
ex DS4 So Chic 1.6 VTi 120cp, 67.110 km Imagine
ex C2 VTS 1.6i 125cp, 107.344 km Imagine
ex C4 Coupe VTR 1.6 Hdi 110cp, 216.164 km Imagine

fantomas
Mesaje:5
Membru din:Mar Aug 18, 2009 5:04 pm

Re: Revizie 1 an I.B.Mobil Focsani

Mesaj de fantomas » Mie Aug 19, 2009 7:35 pm

Pe mine ma intereseaza daca a mai facut cineva de curand revizie la I.B.Mobil Focsani si daca e fost multumit... Adica daca i-au schimbat intr-adevar filtrele, uleiul, daca poti sa stai langa masina ca sa vezi ce fac "profesionistii" de acolo...

Avatar utilizator
sorigen
Mesaje:515
Membru din:Mar Iul 15, 2008 7:28 am

Re: Revizie 1 an I.B.Mobil Focsani

Mesaj de sorigen » Mie Aug 19, 2009 8:26 pm

Spune-le ca vrei sa ti le arate pe cele vechi si cutiile de la cele noi inainte sa se apuce sa le schimbe.. :)
2008 Citroen C4 VTR 1.6HDi 110cp + (Folii Llumar, Faruri Dectane, Xenon GT HID) aici
http://www.info-service.ro

Avatar utilizator
MaaS
Mesaje:179
Membru din:Mie Noi 21, 2007 10:54 pm
Numar Inmatriculare:B 73 ZFB
Localitate:Galati
Contact:

Re: Revizie 1 an I.B.Mobil Focsani

Mesaj de MaaS » Mie Aug 19, 2009 10:03 pm

Eu sunt zilnic cu cate o masina la service-ul Citroen din Galati, avand un parc auto destul de mare si sunt foarte multumit de ei.
Iti recomand sa faci revizia acolo, personalul de acolo o sa iti raspunda la toate asteptarile tale.
Eu am avut curaj sa-mi montez la ei chiar prima trapa de pe un C4 din Romania.
Daca decizi sa vii la Belvedere Motors la Galati, sa le spui ca esti membru ClubC4, au un respect deosebit pentru noi. Eventual sa ma anunti si pe mine cand vrei sa vii, o sa vin si eu pentru a te prezenta pe acolo.
Imagine
"Did you ever observe to whom the accidents happen? Chance favors only the prepared mind" - Louis Pasteur

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Re: Revizie 1 an I.B.Mobil Focsani

Mesaj de Bogdan98 » Mar Aug 25, 2009 8:11 pm

@fantomas, uite o parere a unei posesoare de C3, din Focsani. Presupun ca service-ul de care vorbeste este cel despre care intrebi tu:
BINE CA NU M-A LASAT FARA VOLAN CEI DE LA CITROEN FOCSANI
Scuzati-ma domnilor dar cand vine vb de Citroen mai bine imi dati una in cap ;am facut prostia si mi-al luat un Citroen C3 pe motorina ; Am avut o problema in trafic si un taximetrist mi-a avariat masina ,o chestie minora era vb de bandoul din spatele masinii si vopseaua de langa bandou ,m-am dus la firma citroen de unde am luat masina mai exact din Focsani ,si am lasat-o 10 zile ptr revopsire si ptr un alt bandou nou
SURPRIZA!!! M-am trezit ca firma de asigurari a platit bandoul si vopsitul masinii dar de fapt bandoul nu era schimbat ba din contra a fost dat cu un corector de plastic ceia ce s-a vazut de la o posta ,ca bonus m-am trezit ca nu mai am aceleasi stergatoare din pacate mi le-au schimbat cu altele ptr ca domnul care s-a ocupat cu vopsitul avea masina la fel ca a mea;
Cand am intrebat de ce mi-au schimbat stergatoarele ,raspunsul a fost ;;;pai sunt uzate -nu le-am schimbat;;; in situatia in care eu am mers doar o singura vara cu masina si multe ploi nu am apucat ;nu mai pun ca nu am facut decat 8 000 km Imaginati-va domnilor ca nu avea cum sa tocesc alele stergatoare la 8 000 km nici daca mergeam numai pe ploaia dapai in conditii de seceta
Cand am intrebat de bandou de ce nu mi mi l-a schimbat au dat din umeri si mi-au spus ca trebuie sa spal masina ca nu se cunoaste daca este curata
Sunt din Focsani si credeti-ma ca daca mi-ar da cineva un Citroen de pomana nu m-as uita la el ,ptr ca indiferent de masina ajungi tot la mana unor hoti cum sunt cei din Focsani ,nu mai spun ca , comportamentul fata de client este dezastrus; te priveste de la intrare ca si cum ai veni la furat
Orice intrebare pusa ti se raspunde cu o aroganta greu de crezut
ASA CA GANDITI-VA DE 2 ORI INAINTE DE A LUA O MASINA ;LA INCEPUT CAND O CUPTERI SUNT MIERE IAR CAND TE DUCI CU IA LA REVIZIE NU TI-O URCA PE RAMPA PANA NU-I BAGI IN BUZUNAR PTR CA ALTFEL STAI DE-TI VINE RAU SI TE REPROGRAMEAZA DE LA O ZI LA ALTA; CA SUPLIMENT ITI FURA STERGATOARELE ;BINE CA NU M-A LASAT FARA VOLAN
O ZI FRUMOASA
Citatul este de pe Automarket, si e abia postat (25.08.2009 (20:55))
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

Avatar utilizator
VALLY_C4
Mesaje:172
Membru din:Dum Mar 02, 2008 1:07 pm
Numar Inmatriculare:nt-12-law

Re: Revizie 1 an I.B.Mobil Focsani

Mesaj de VALLY_C4 » Joi Aug 27, 2009 3:44 pm

eu am fost la ei anul trecut in octombrie. sunt sub orice critica baietii. de la ei am luat masina. am stat vreo 5 ore. am fost tratat ca naiba. revizia a costat 678 ron.(scump). azi am efectuat a doua revizie la suceava supoer ok totul a costat 450 ron.(MARE DIFERENTA NU?)
incearca sa mergi la alt dealer.
Citroen c4, 1,4. 16v, 90cp... si atat!!!

fantomas
Mesaje:5
Membru din:Mar Aug 18, 2009 5:04 pm

Re: Revizie 1 an I.B.Mobil Focsani

Mesaj de fantomas » Vin Aug 28, 2009 3:27 pm

Multumesc pentru opinii.... Ma asteptam ca cei de la Focsani sa nu isi schimbe obiceiul de a-si bate joc de clienti, dar ma gandeam ca poate cine stie... De anul trecut de cand am avut si eu probleme cu ei la cumpararea masinii a trecut ceva vreme si ma gandeam ca poate au venit alte persoane mai amabile si mai profesioniste. Dar se pare ca nu... In schimb, cei de la Citroen Romania sunt foarte amabili, cel putin la telefon. De cand am cumparat masina m-au sunat de 3 ori sa ma intrebe daca sunt multumit de masina si la inceput m-au intrebat si de dealerul de unde cumparat-o. Le-am zis tot ce aveam pe suflet si ma gandeam ca poate i-au vreo masura impotriva celor de la I.B.Mobil Focsani. Le-am zis ca un asa dealer terfeleste imaginea firmei Citroen si face ca multi clienti sa achizitioneze alte masini.
Oricum multumesc pentru ajutor :hi .... O sa ma duc sa imi fac revizia la Galati, pentru ca am inteles ca cei de acolo sunt de treaba si seriosi....

Scrie răspuns

Înapoi la “Reviziile & Campaniile de rechemari”