Este C4 o masina cu probleme? ... RE: e ca toate celelalte

Discutii generale,ce cumparam, de unde cumparam, de ce cumparam, ce dotari, ce motorizari etc
Avatar utilizator
SR71Blackbird
Mesaje:166
Membru din:Sâm Iun 09, 2007 11:44 am
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de SR71Blackbird » Joi Aug 02, 2007 9:11 pm

imediat ce primesc "bijuteria", ma prind si la intalniri, promit:D
C4 1.6i 110CP Berlina gris fer IS 15 BRN + sticker
Daca cineva zambeste atunci cand lucrurile merg prost,
inseamna ca s-a gandit deja pe cine sa dea vina...

Avatar utilizator
stevey
Mesaje:781
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 9:44 pm
Marca si model masina:C4 1.6i BLACK
Localitate:Iasi/Bucuresti
Contact:

Mesaj de stevey » Vin Aug 03, 2007 11:15 pm

In legatura cu motorul 1.6 vad ca fiecare are pareri foarte diferite, trage bine sau in fine e mai lenes...Eu ce pot sa spun ca la a mea tragea al naibii de puternic si asta au zis-o multi care au testat-o...pana au facut update de soft la service (#$%#$#$^!@$#$^ ).De atunci chiar ca ma calca pe nervi...deci tind sa cred ca e softul cel devina.

Avatar utilizator
muntos
Mesaje:797
Membru din:Lun Mar 26, 2007 3:34 pm
Numar Inmatriculare:B-333-VTS
Contact:

Mesaj de muntos » Sâm Aug 04, 2007 2:50 pm

De ce i-ai facut update la soft ???
C4 1.6i 16v 110CP berlina...restul e istorie
B-333-VTS

Avatar utilizator
stevey
Mesaje:781
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 9:44 pm
Marca si model masina:C4 1.6i BLACK
Localitate:Iasi/Bucuresti
Contact:

Mesaj de stevey » Sâm Aug 04, 2007 4:00 pm

Nu i-am facut eu ci cei de la service.Eu am avut de facut un update oficial la airbag si na..avand in vedere ca apar upgraduri in functie de sasiu l-au facut.Nu aveau de unde sa stie, oricum downgrade nu se mai poate face.

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Mesaj de silvius » Sâm Aug 04, 2007 7:54 pm

OFF si ON :)
Dupa upgrade e posibil sa simti ca trage mai slab, insa baga masina la turatii si tine-o cat mai mult turata, dupa un timp isi da drumul.
In general, ca si la alte masini, depinde foarte mult cum o inveti de la inceput: daca o calci si o turezi dupa 15k poti sa o mai ti si la 2500 de ture ca nu are nimic (vb de benzina evident) La C4 am vazut aceleasi motoare care la unii sunt puturoase de te apuca rasul sau nervoase cat cuprinde. Evident ca nu o sa te pui cu o benzina de 1.9 sau 3 ca asta e, insa in clasa ei mi se pare ok. Eu unul o folosesc: de familie ( a se citi incarcata de genul ca nu mai ai unde sa pui o sticla de 0.5 si trage ok), in oras o gramada, pe autostrada o gramada si in afara orasului pe drumuri normale, tot o gramada. Nu am probleme daca afara sunt 45 de grade, tot cu 160 ii dau pe autostrada - de la intrare pana la iesire (nu pe cele din RO). Daca ar trebui sa aleg tot la C4 m-as opri. Daca mai bagi si niste bani in ea si incepi sa ii schimbi admisie, evacuare, sistem franare, jante, gume deja ai o masina mai mult decat OK la banii astia. Totusi C4 este la clasa compacta, nu o poti compara cu A4 sau alte chestii de genul. Orice masina in Romania va ceda mai repede sau mai tarziu daca nu tratezi drumurile cu atentie :(
Daca mai intorc oamenii capul dupa ea? Eram in BG si ultimele doua dati m-am distrat cum nemtii se uitau si admirau C4 si comentau, se uitau inauntru pe geam si alte chestii (bineinteles eu eram la un etaj la care sa nu ma observe)
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen C4 Coupe, Berlina & Sedan”