Thread pentru mici intrebari

Discutii generale,ce cumparam, de unde cumparam, de ce cumparam, ce dotari, ce motorizari etc
Scrie răspuns
alxemanuel
Mesaje:1
Membru din:Dum Iun 11, 2017 6:53 pm
Marca si model masina:C4 1.6 E-HDI
Re: Thread pentru mici intrebari

Mesaj de alxemanuel » Dum Iun 11, 2017 6:58 pm

Salutari,

Ma puteti ajuta cu info de utilizare a functiei start-stop, c4 2012 1.6 e-HDI cutie pilotata . Nu stiu sa il utilizez/activez.
Mersi

mytzam
Mesaje:62
Membru din:Mar Mar 02, 2010 6:56 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.4 16V 90 cp 2007
Numar Inmatriculare:SB 06 DFR

Re: Thread pentru mici intrebari

Mesaj de mytzam » Mie Iul 04, 2018 3:10 pm

Stie cineva unde pot gasi praguri pentru un c4 hatch? Am crezut ca sunt doar niste puncte mici de rugina si cand s-a apucat tinichigiul de sapat ne am crucit..

George05
Mesaje:13
Membru din:Mie Feb 10, 2016 1:29 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 HDi 68 kW 2012
Numar Inmatriculare:--- CT 23 GTR
Localitate:Constanța

Re: Thread pentru mici intrebari

Mesaj de George05 » Vin Aug 10, 2018 5:10 pm

Salutări și bine v-am regăsit, dragi pasionați ai roboțeilor Citroen.

Cred că a venit timpul ca suspensia actuală (originală) a citronadei mele să ia calea cimitirului, așa că vă cer sfatul în legătură cu noile piese.

Mă interesează să știu ce arcuri și ce amortizoare recomandați, de la producători până la tipul de suspensie (original sau ceva mai rigid, etc). Eu sunt adeptul pieselor originale dar, din ce am observat, în ultimii ani s-a preferat folosirea arcurilor și amortizoarelor de la Sachs și KYB în special.
Din ce m-am interesat, amortizoarele originale citroen/peugeot ar fi produse de Gabriel, iar arcurile de Suplex Germany.

Acestea fiind spuse, voi ce recomandați? Ce ați folosit pentru roboțeii voștri, atunci când a fost cazul?

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen C4 Coupe, Berlina & Sedan”