Regii de la ATS

Atelier mecanica,Vehicule Noi, Vanzare Piese de Schimb,Atelier Caroserie si Vopsire
Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA
Regii de la ATS

Mesaj de dimabogdan » Sâm Feb 24, 2007 8:26 pm

Nu stiu pe la voi cum este, dar eu in Constanta ma chinui ca un tampit sa reusesc sa : repar masina , sa o arunc in mare, sa ma pun cu barosul pe ea de s-o transform in Wartburg etc.
Ma chinui de 16 zile sa rezolv problema masinii mele( tacanit pregnant tremurat pe relanti si mers neregulat pe relanti) si dupa ce mi s-a umblat in motor au constatat ca cuzinetii de biela si cei de linie erau uzati si au decis ca trebuie sa schimbe doar pe cei de biela.Acum dupa ei masina merge ca un Mercedes dar merge ca un afurisit de Trabant.Adica la fel ca atunci cand am bagat-o in service.
Au venit 2 mareti de la ATS un inginer ca sa constate el defectiunea si un super smecheras de la garantii.Niciunul nu a pomenit macar intentia de a se intalni cu mine pentru a vedea care e treaba.Au venit au spus ca masina e perfecta si s-au carat.
Ca sa nu mai spun ca dupa constatare au trimis piesa( pe care inainte mi se spusese ca nu o au pe stoc) in 2 zile!!!!Cand durata medie de trimitere a unei piese de la ma-sa de acasa e de cca 3 saptamani.Cred ca deja ATS beneficiaza de serviciile lui Jean LUC PICARD care le transporta piesele ca sa nu cada de cacao in fata clientilor!!Ca sa nu fim rai si sa insinuam ( asa cum am facut-o eu )ca acesti cuzineti au intrat in Romania ca parte integranta a unei alte masini care probabil a avut nenorocul sa fie pocnita intr-un accident!!!

Avatar utilizator
DMX
Fan C4
Mesaje:1900
Membru din:Vin Feb 09, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:Saab
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de DMX » Sâm Feb 24, 2007 11:06 pm

-aproape toate servisurile din .RO sunt de kkt , si trateaza clientii ca atare , mai avem mult pana sa ne schimbam comportamentul
-te compatimesc ptr probleme pe care le ai , si imi intaresc convingerile ca cel mai bine este sa-ti cumperi o masina de acolo unde ai cei mai multi "prieteni " si relatii

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Sâm Feb 24, 2007 11:31 pm

Nu stiu altii cum sint, insa daca eu as fi patit asa ceva m-as fi bagat cu rabla intr-un zid cu 40Kmph (5 stele, te doare-n pix, nu patesti nimic) si luam alta pe casco.
Ce puii mei?! Este intolerabil!
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
tipitip
Admin
Mesaje:429
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:27 pm
Localitate:Bucureşti
Contact:

Mesaj de tipitip » Sâm Feb 24, 2007 11:59 pm

Discutabil cu alea 5 stele...nu înseamnă că nu poţi păţi nimic! De acord la 40kmh, dar aşa nu cred că scoţi vreo daună totală!
În plus, se vede că nu ţi-ai luat nici un airbag în faţă :tard: de te gândeşti la aşa ceva! :lol:
Kia Cerato 1.6 crdi roşu B 19 PFR
Imagine

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Dum Feb 25, 2007 12:18 am

tipitip scrie:Discutabil cu alea 5 stele...nu înseamnă că nu poţi păţi nimic! De acord la 40kmh, dar aşa nu cred că scoţi vreo daună totală!
În plus, se vede că nu ţi-ai luat nici un airbag în faţă :tard: de te gândeşti la aşa ceva! :lol:
La 40Kmph in zid sau intr-un copac zdravan scoti lejerescu dauna totala. :evil:

Nu, nu mi-am luat nici un airbag in fata, singurele accidente cu impact frontal le-am avut doar cu bicicleta (eu vs. camion, eu vs. dacie berlina), si doar undeva intre 25 si 30Kmph (nici macar peste cap nu am sarit), insa, ce?!, poate fi mai nasol decit atunci cind sai ca boul speriat din pat ca ai uitat apa deschisa la cada cu dopul pus si dai cu capul de perete pentru ca inca esti nauc de somn? :shock:
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
tipitip
Admin
Mesaje:429
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:27 pm
Localitate:Bucureşti
Contact:

Mesaj de tipitip » Dum Feb 25, 2007 1:11 am

Mda, airbagul parcă nu e chiar aşa de nasol!
Kia Cerato 1.6 crdi roşu B 19 PFR
Imagine

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Mesaj de dimabogdan » Dum Feb 25, 2007 6:36 pm

Ma gandeam s-o infasor in jurul unui copac, dar daca nu-l nimersc bine si n-o fac piese piesutte?
Ma gandeam sa chem 10 televiziuni, sa-i dau foc in curte la tara si sa le dau la aia interviu sa le spun de ce i-am dat foc si atunci sa te tii : daca mai vinde ATS masini in Romania sa-mi spuna ei cutzu'

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Lun Feb 26, 2007 9:24 am

Pai nu e o idee rea, dar iti iei banii de la casco :lol: ?
Parerea mea e ca ai avut super ghinion, la care s-a adaugat serviceul. Asta e reteta completa pentru a-ti incretii nervii!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Vizitator

Mesaj de Vizitator » Lun Feb 26, 2007 9:36 am

Pentru incendiere intentionata? NU, clar.
Dar avand in vedere ca asta e cea mai reclama negativa, in defavoarea Citroen gasesc eu metoda sa le-o coc. :twisted:

KereKash_KRK
Dracusor
Mesaje:114
Membru din:Mie Feb 14, 2007 12:09 pm
Localitate:Bucuresti Drumul Taberei

Mesaj de KereKash_KRK » Lun Feb 26, 2007 8:27 pm

Cam multi ghinionisti pe forumul asta.......... Unii mai ghinionisti decat altii!
C4 coupe 1.6i 16v 110cp iridis B.61.KRK

Avatar utilizator
el_ovy
N-am maşină
Mesaje:26
Membru din:Sâm Feb 24, 2007 8:10 pm
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de el_ovy » Lun Feb 26, 2007 9:23 pm

io sunt inca in stadiu de cautare... da ma cam sperie ce vad. imi place la nebunie C4 dar mi-e frica sa nu imi iau si sa dau de belele... n-as vrea sa trec la alta marca...
Seat Leon 2008 1.6 Candy White

"After Night Falls... All Cats Are Leopards"

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Lun Feb 26, 2007 9:48 pm

el_ovy scrie:io sunt inca in stadiu de cautare... da ma cam sperie ce vad. imi place la nebunie C4 dar mi-e frica sa nu imi iau si sa dau de belele... n-as vrea sa trec la alta marca...
Ai vazut o masina, parerea generala este ca e ok, eu zic sa o iei. Asa am facut si eu si nu mi-a trecut de C4 decit cind am aflat ce e sub capota unui leon cupra.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

lexy
Mesaje:1
Membru din:Lun Feb 12, 2007 3:24 pm

Mesaj de lexy » Lun Feb 26, 2007 10:14 pm

Suntem in aceasi situatie...

Avatar utilizator
DMX
Fan C4
Mesaje:1900
Membru din:Vin Feb 09, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:Saab
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de DMX » Lun Feb 26, 2007 10:21 pm

el_ovy
-in pretul unui c4 , nu prea ai ce sa-ti iei , cu aceleasi dotari , poti sa-ti iei o alta masina mai "calitativa" dar mult mai slab dotata
-probleme multe sunt la 1.6 , cu un pic de noroc poate nu ai nici o problema , eu am modelul de 1.4 si e calarit rau ed tot , mersc cu el k-lumea si in afara de service , nu a patit nimica
-modele HDI nu prea au probleme , eu zis sa iti cumperi
-orice masina in ziua de azi are probleme , bat forumurile in lung si in lat , de vreun an doi ani de zile si in afara de astra H la care sincer nu prea am vazut probleme , in rest toate masinile au mari probleme

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Vin Mar 09, 2007 10:53 pm

@dimabogdan, ceva noutati cu masina,ATS etc?
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “ATS”