ATS - Revizie 15.000.. Vai de ei!

Atelier mecanica,Vehicule Noi, Vanzare Piese de Schimb,Atelier Caroserie si Vopsire
Scrie răspuns
Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti
ATS - Revizie 15.000.. Vai de ei!

Mesaj de Adrian » Dum Apr 29, 2007 12:31 am

Am scris topicul asta in ideea ca citeste careva de la ATS ce am eu de zis

Ca sa fiu scurt: azi m-am uitat la motor si am aruncat o privire mai atenta si am observat ca anumite componente nu erau la locul lor in compartimentul motor

1. Colierul care strangea furtunul de la filtrul de aer, care intra in motor, era pus de forma. Mai avea un pic si iesea! AM strans eu colierul cu surubelnita,..
2. totul in locasul respectiv, mai vine un furtun mai subtire care iese din motor si intra undeva in tubul filtrului de aer, chiar undeva langa colierul de la pct 1 ... Furtunul acela intra odata in motor si odata ar fi trebuit sa intre in tubul de la filtrul de aer! Acest furtun subtire nici macar nu era bagat in mufa respectiva! Am pus eu in mufa furtunul!
3. Ati vazut ca motorul isi trage aer undeva din dreapta cum te uiti la compartiment! Acolo este un recipient de plastic, cu tubulatura! Un capat al tubulaturii respective intra acolo unde este filtrul de aer! Ma rog, ar fi trebuie sa intre, era total pe langa!
Practic masina isi tragea aer cald, exact de langa motor!

Am facut revizia acum 2 saptamani si sunt hotarat sa nu mai calc in vecii vecilor pe la ATS.. Ma duc si imi fac revizia de 30k in fata blocului, ca tot sunt mai sigur ca se face treaba cum trebuie!

Imi pare rau ca nu am fost atunci pe faza, dar am zis ca nu sunteti chiar asa de incompetenti!
Ca idee.. Dupa ce mi-au fost ciordite carcasele la Cd-uri din masina si mi-au fost lasate cd-urile in cotiera, cu o ocazie anterioara, acum am parte din nou de tratament special!
Sunteti niste jigodii!

PS: Mentionez ca masina merge MULT mai bine acum, dupa ce am mufat eu toate furtunele, tuburile si dupa ce am strans colierul respectiv!

ATS Pipera

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Mie Mai 02, 2007 10:05 am

Urat de tot....
Data viitoare incearca si la Baneasa!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Adrian » Mie Mai 02, 2007 5:06 pm

Nu... M-am saturat de ei.. Ma duc la Augsburg pentru placute, imi pun filtru K&N, singur, si imi schimb uleiul... Da, tot singur! Si ma duce si mai ieftin si sunt si sigur de treaba facuta!

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Shadow » Mie Mai 02, 2007 5:39 pm

Si cu garantia ce faci???
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Adrian » Mie Mai 02, 2007 5:43 pm

Pai am 2 ani garantie.. si la anu fac 2 ani, in martie! Pana atunci, nu fac 30k! Si daca fac, nu ma duc!

Avatar utilizator
MircimiLyaN
SexY si RaU
Mesaje:209
Membru din:Vin Mar 09, 2007 2:50 pm
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de MircimiLyaN » Joi Mai 03, 2007 12:01 pm

Adriane e cam nasol sa moara Ats ul...sa stii ca cu Citroen nu i de glumit,dak ti cade ceva in perioada garantiei doamne fereste, te omoara la portofel...Faci cum vrei....dar mie unul chiar mi ar fi frica.Eu deja vreau sa mi prelungesc cu un an garantia
C4 Coupe 1.6 HDI 137 Caluti - Jaune Scott - B -82- NKO

Scrie răspuns

Înapoi la “ATS”