ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Atelier mecanica,Vehicule Noi, Vanzare Piese de Schimb,Atelier Caroserie si Vopsire
Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti
Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Deese » Mie Iul 14, 2010 12:58 pm

Am trecut si eu acum pe la Baneasa, arata dezolant.
Nu mai exista firma, nu mai exista materiale informative si publicitare cu Citroen, nu mai sunt masini in showroom, nu mai e DS-ul si TA-ul.
Ce au mai ramas sunt Citroen-urile din parcare si la standul de piese si accesorii cateva chesti Citroen (jante, etc)
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Sorinescu4
Mesaje:14
Membru din:Vin Iul 09, 2010 4:14 pm

Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Sorinescu4 » Mie Iul 21, 2010 10:52 am

Am fost ieri sa-mi ridic masina din Pipera. Am intrebat daca vreau sa fac comanda de un Citroen nou, primesc factura pe ATS, raspunsul a fost "deocamdata nu, vanzarile se fac prin intermediul altei firme". Si asa cum stiam deja, mi s-a reconfirmat ca sediul din Pipera nu este decat un punct de lucru al aceleiasi firme din Baneasa.

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de commandorsteel » Mie Iul 21, 2010 2:24 pm

felicitari ptr achizitie si sa o folosesti cu placere fara probleme. :hi
cat despre faptul ca exista si ats baneasa, stiam cu totii, dar sa nu mai postezi altadata cum ca ats nu mai exista, deoarece multi useri, dupa ce ai postat, deja se intrebau unde sa-si mai duca masinile in bucuresti sau prin apropiere ptr service, revizii.etc...
sunt 2 chestii distincte intre a nu mai exista un punct de lucru si inchiderea unei firme.
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Mihay » Mie Iul 21, 2010 3:15 pm

orice dealer tinde spre cei 3 S din domeniul auto = Showroom ( adica vinde) Service si Piese de schimb . Ats Baneasa este deja dealer Ford iar la Ats Pipera au mai ramas doar piese de schimb si service.

mai sunt unele contracte intre dealeri de colaborare. Adica de ex. Ats sa vinda masini noi prin intermediul altui dealer AGREAT .

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Mihay » Vin Iul 30, 2010 4:30 pm

Dupa ce s-a remarcat prin afaceri cu autovehicule Citroen, firma Automotive Trading Services (ATS), controlata de fostul premier al Romaniei Calin-Popescu Tariceanu, va deveni si dealer Ford, au declarat pentru 0-100.ro surse apropiate negocierilor dintre cele doua parti.

Dealerul Citroen din Baneasa a fost reprofilat pe Ford, iar in curte si in showroom se pot vedea deja noile automobile. Desi showroom-ul va deservi doar marca Ford, service-ul va repara msini ale ambelor marci (Ford, Citroen – n.r.), potrivit surselor citate.

Singurul complex auto ATS Citroen va ramane cel amplasat la intersectia dintre Soseaua Pipera si Bulevardul Barbu Vacarescu, in zona de nord a Capitalei.

In urmatoarea perioada, cel mai probabil intr-o luna, va fi deschis un nou showroom Citroen, tot in Baneasa, la parterul unei cladiri de birouri, potrivit unor surse din cadrul Citroen.

Desi ATS nu a comunicat inca oficial inceperea operatiunilor pentru marca Ford, un anunt este asteptat curand. Angajatii din showroom-ul reprofilat pregatesc ultimele detalii inainte de inaugurarea oficiala, care ar trebui sa aiba loc saptamana viitoare (2-8 august).

Pe langa afacerile cu autovehicule Citroen, si mai nou Ford, ATS este si unicul reprezentant al motocicletelor Harley Davidson la noi in tara, din anul 2007. Un showroom Harley Davidson este deschis in Baneasa de circa doi ani.

ATS a fost unicul importator in Romania al autovehiculelor Citroen pana la 1 iulie 2007, data incepand cu care Citroen si-a deschis propriul birou de reprezentanta.

Dupa ce ATS a ramas fara operatiunile de import pentru Citroen, afacerile companiei au scazut cu circa 45%, potrivit declaratiilor din aprilie 2008 ale directorolui general executiv (CEO) al ATS, Bogdan Bucurescu (finul lui Tariceanu).

Compania ATS este detinuta in proportie de 85% de Calin-Popescu Tariceanu, iar restul de 15% dintre actiuni apartin lui Bogdan Bucurescu.

sursa: 0-100.ro

Avatar utilizator
navzar_x
Mesaje:651
Membru din:Mie Apr 08, 2009 8:27 am
Numar Inmatriculare:B-XX-DBR
Localitate:Bucuresti

Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de navzar_x » Lun Aug 09, 2010 11:23 am

eu am primit pe mail urmatoarele:

ATS Baneasa - standarde inalte pentru doua marci

ATS a decis să îşi diversifice activitatea prin lărgirea numărului de mărci pe care le reprezintă în România. Dupa ce in 2007 ATS devine distribuitor al marcii Harley-Davidson, iata ca in 2010 un alt brand legendar – Ford – vine sa confirme competenta in service si dorinta ATS de a desfasura activitatea de intretinere si reparatie la standarde cat mai inalte. Astfel, începând din august 2010 adaugam în portofoliul nostru marca Ford,care va fi comercializata în showroom-ul ATS Baneasa.

In cele doua locatii de service ATS Baneasa si ATS Aviatiei vor fi in continuare binevenite vehiculele Citroën, clientii bucurandu-se acum de standarde mai riguroase de calitate precum si de echipamente moderne de diagnoza si intretinere, atat pentru perioada de garantie cat si in post garantie.

Noul regulament european aplicabil sectorului auto, incurajeaza ca reparatiile vehiculelor aflate in garantie sa se realizeze in service-uri pe care clientii au libertatea sa le aleaga, singura conditie fiind ca acestea sa respecte metodele de reparatie si sa utilizeze instrumentele de diagnoza si piesele de schimb agreate de catre producatorul vehiculului. Aceste cerinte sunt pe deplin indeplinite in cele doua locatii ATS Baneasa si ATS Aviatiei, astfel incat garantia masinilor nu va fi afectata.

Suntem in continuare partenerul dumneavoastra, iar service-urile ATS va stau la dispozitie pentru reparatii si lucrari de intretinere de o calitate deosebita. Totodata va invitam sa va bucurati de avantajele programului ServicePlus, prin care clientii nostri se bucura de promotii si bonusuri deosebite, precum si acces la o gama de beneficii exclusiviste.

Bucurati-va de cele mai inalte standarde pentru masina dumneavoastra.

http://newsletter.demo.iworks.ro/ATS/AT ... +marci.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

eu inteleg de aici ca exista service citroen in continuare si in baneasa
C4 facelift berlina 1.6i 122 de fugareti ... blue recife - albastra ca focul ... de la aragaz :)

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de commandorsteel » Mar Aug 10, 2010 10:39 am

asa e.
din ce am intrebat si eu la cel din aviatiei, tot asa mi-au spus :hi
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Deese » Joi Mar 31, 2011 11:45 am

ATS renunta definitiv la marca Citroen

http://www.wall-street.ro/articol/Auto/ ... troen.html" onclick="window.open(this.href);return false;
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Mihay » Joi Mar 31, 2011 11:59 am

http://www.zf.ro/companii/tariceanu-ren ... on-8113993" onclick="window.open(this.href);return false;

eu de aici inteleg ca raman doar service in Baneasa, fara a face si garantiile. Mai zice aici se de Tiriac Auto care a deschis Citroen in Bacau si din cate stiu urmeaza Iasi si inca unu in zona Moldovei

Scrie răspuns

Înapoi la “ATS”