Campionatul National de Raliuri

Totul despre WRC (în special C4 WRC), Formula 1...
relu
Mesaje:26
Membru din:Sâm Aug 11, 2007 10:43 am
Numar Inmatriculare:IS 17 UNI
Localitate:Iasi
Campionatul National de Raliuri

Mesaj de relu » Mar Sep 04, 2007 9:23 pm

Salutare,

Ma surprinde ca nu am gasit nimic pe forum legat de Campionatul National de Raliuri.
La noi in campionat merg doua C1 si chiar sunt competitivi tipii. Promit sa revin si cu numele lor ca acum nu-mi amintesc si trebuie sa caut.
Ideea e ca si la noi e interesant sa asisti la cateva speciale; e ceva ce nu poate fi descris in cuvinte. MAi ales pentru cei care masina e mai mult decat un bibelou. :D
Poate anii viitori o sa avem si un C4 in Campionatul National si atunci am avea de ce sa comentam, dar una peste alta, ar fi interesat sa aflam cine mai asista in Romania la raliuri si ce ne pot impartasi.
Voi ce ziceti?

P.S. Urmatoarea etapa in campionatul national este la Iasi la inceputul lunii octombrie. Daca e cineva interesat sa mearga, poate facem o gasca!
C4 1.6L benzina 110HP 16V aka Black Mother F-er
IS-17-UNI

Avatar utilizator
onacus
Mesaje:660
Membru din:Mie Feb 28, 2007 3:54 pm
Localitate:Bucuresti Militauri
Contact:

Re: Campionarul National de Raliuri

Mesaj de onacus » Mar Sep 04, 2007 10:49 pm

relu scrie:La noi in campionat merg doua C1 si chiar sunt competitivi tipii.
Sunt si 2 C1? Eu stiu de 2 x C2 facute de cei de la ProMotor Rm. Valcea. :D
Honda Civic Sedan ES 1.8 M/T New Red Pearl
Ex C4 Coupe UJ 1.6i Gri Aluminium ...

Avatar utilizator
eduardo_didi
Edi Talent
Mesaje:1602
Membru din:Dum Feb 18, 2007 8:37 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de eduardo_didi » Mie Sep 05, 2007 7:32 am

mai e o etapa la Cluj pe 21-22 sept
http://www.motorsportnews.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

relu
Mesaje:26
Membru din:Sâm Aug 11, 2007 10:43 am
Numar Inmatriculare:IS 17 UNI
Localitate:Iasi

Re: Campionarul National de Raliuri

Mesaj de relu » Mie Sep 05, 2007 5:37 pm

onacus scrie:
relu scrie:La noi in campionat merg doua C1 si chiar sunt competitivi tipii.
Sunt si 2 C1? Eu stiu de 2 x C2 facute de cei de la ProMotor Rm. Valcea. :D
Ai dreptate! Greseala mea... :oops:
Si etapa de la Iasi e pe 19-20 octombrie (macadam). Pana atunci vine Clujul (macadam) in 21-22 septembrie (intr-adevar)!
Ma bucur sa vad interes in zona asta si sper sa-mi povestiti cum va fi la Cluj ca eu nu o sa pot merge acolo.
Pentru informatii mai la zi din CNR va recomand www.autorally.ro (dar sunt convins ca multi il stiti deja) :)
C4 1.6L benzina 110HP 16V aka Black Mother F-er
IS-17-UNI

Avatar utilizator
mugurel
Mesaje:780
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:DS3, DS4 Crossback, DS5 160HDi BVA.

Mesaj de mugurel » Sâm Oct 20, 2007 3:54 pm

Cu o proba inainte de finishul etapei ultime de la Iasi, Dan Gartofn se pare ca nu mai are cum sa rateze titlul de Campion National 2007.
Conjunctura titlului este ajutata si de abandonul principalului sau contracandidat Bogdan Marisca.

Titlul de Campion la Grupa A s-a decis cu o etapa inainte de Iasi, Alex Mitroi fiind campioni la A pe un C2 R2, iar titlul de vicecampion la A va fi tot un C2 R2 , pilot Nistor Duval. Amandoua masinile au fost construite la noi la Pro Motor.

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Sâm Oct 20, 2007 4:48 pm

Azi ma intorceam de la Mogosesti si am avut ocazia sa-l salut pe unul dintre cele 2 R2-uri. Multa bafta!
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

relu
Mesaje:26
Membru din:Sâm Aug 11, 2007 10:43 am
Numar Inmatriculare:IS 17 UNI
Localitate:Iasi

Mesaj de relu » Dum Oct 21, 2007 9:30 pm

Ma bucur pentru C2-uri si chiar am admirat evolutia lor in etapele care le-am vazut live anul asta. Astept in continuare un C4 in CNR... Cine stie...
Imi pare rau de Marisca ca nu a fost suficient de matur sa isi conserve avantajul care-l avea inainte de raliul de la Cluj, penultima etapa.
La Iasi pentru Marisca a fost doar loterie. Totusi nuu inteleg de ce a fortat! Avea suficiente puncte avans si poate era mai bine sa forteze pe final in functie de pozitia in clasament decat asa cum a incercat el... sa dea totul de la inceput. A platit scump pentru lipsa de maturitate!
Brago Giri! A fost la inaltime si merita toate laudele pentru titlul care l-a castigat.
Rusine pentru Titi! Nu inteleg ce l-a suparat atat de tare sa nu participe la Iasi. Stiu ca i-am vazut barladenii venind sa-l aplaude la raliuri oriunde in tara. Trebuia sa le ofere ocazia sa o faca si la Iasi - aproape acasa pentru el. Daca avea ceva de imparti cu federatiile, trebuia sa se retraga mai demult! Retragerea lui in ultima etapa de la Iasi nu ar rezolvat nimic. Doar a dezamagit fanii! Pacat, dar poate si performantele scazute din ultimii ani l-au facut sa ia aceasta decizie?
Felicitari pentru organizare la Iasi celor care au fost implicati!
C4 1.6L benzina 110HP 16V aka Black Mother F-er
IS-17-UNI

Avatar utilizator
bezz
Mesaje:281
Membru din:Sâm Mar 17, 2007 5:26 pm

Mesaj de bezz » Dum Oct 21, 2007 11:12 pm

nu cred ca o sa vezi o xsara in cnr curand, d-apoi un C4 :(
sau poate vine manfred stohl pe la noi, desi n-as crede...

insa putem sa-l rugam pe mugurel sa puna o vorba buna la seb :D .
just cruisin'
xs mk2 2.0 hdi 90hp 2004

relu
Mesaje:26
Membru din:Sâm Aug 11, 2007 10:43 am
Numar Inmatriculare:IS 17 UNI
Localitate:Iasi

Mesaj de relu » Lun Oct 22, 2007 7:37 pm

Sperante sunt sa vedem un Xsara sau un C4 chiar.
Gandeste-te ca in ultima etapa Tempesta a alergat pe un Peugeot 207 S 2000, masina care alearga in IRC si cine stie daca cei de la Peugeot nu se gandesc sa revina si in WRC.
Totul e posibil, bani sa fie si mai multa liniste intre federatii!
Apropo de asta, cred ca cea mai mare pierdere pentru 2007 a fost faptul ca nu a putut participa si Claudiu David. Mie omul asta mi se pare cu mare viitor. Sa speram ca va face fata cu brio in etapele de WRC pe care le mai are de alergat.
C4 1.6L benzina 110HP 16V aka Black Mother F-er
IS-17-UNI

Avatar utilizator
mugurel
Mesaje:780
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:DS3, DS4 Crossback, DS5 160HDi BVA.

Mesaj de mugurel » Mar Oct 23, 2007 8:47 am

:D
dar... au fost vazute si Xsara WRC si C4 WRC la noi! la saloanele auto!
k sa le vedem pe traseu in Romania va fi extrem de dificil. si asta pt k Citroen Sport nu vinde aceste masini. deloc! sub nicio forma! putinii fericiti care au mers/asa ceva le-au inchiriat de la Citroen Sport prin PH Sport.
inca o data felicitari lui Giri. pacat de abandonul lui Bogdan. cred ca anul viitor va fi si mai palpitant.
la anul facem si cupa de promotie Citroen. pe C2. si aici trebuie sa le multumim nilor veniti Citroen Roamania, care inteleg ca implicarea in acest sport aduce un plus de imagine marcii si care in sfarsit, au apreciat si pasiunea depusa pe parcursul anilor pe plaiurile mioritice.

relu
Mesaje:26
Membru din:Sâm Aug 11, 2007 10:43 am
Numar Inmatriculare:IS 17 UNI
Localitate:Iasi

Mesaj de relu » Dum Oct 28, 2007 6:20 pm

OK, se pare ca in WRC, Claudiu este urmarit de ghinion. Dupa abandoul din a 25-a etapa in raliul Japoniei a terminat pe locul 11. Motivul - defectarea diferentialului spate inteleg. :( Pacat, putea sa puncteze si astfel isi asigura poate lucul pentru anul viitor in OMV Rally Team.
Mai are o sansa in ultimul raliu al anului si sa speram ca va termina in puncte. Raman la ideea ca omul are tot ce-i trebuie sa ajunga in top.
Locul 7 dupa 2 zile de raliu la grupa N si declaratiile pline de uimire si entuziasm ale celor din echipa sa, certifica acest lucru. Hai Claudiu! Hai si in CNR! :D
C4 1.6L benzina 110HP 16V aka Black Mother F-er
IS-17-UNI

Avatar utilizator
mugurel
Mesaje:780
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:DS3, DS4 Crossback, DS5 160HDi BVA.

Mesaj de mugurel » Lun Apr 07, 2008 11:23 pm

gata!
am terminat al 4-lea C2 R2!
sambata si azi m-am plimbat cu MAX-ul! Fabulos! este clara diferenta dintre R2 si R2 MAX! suspensie,frane si directie. Motorul? tot cam aia e, doar ca are cuplu mai jos si poti sa abordezi cu mai mult curaj anumite viraje. am avut emotii cu terminarea acestei masini, pt k ca nu venisera la timp niste piese, dar ca de obicei, in ultima clipa, am descurcat itzele si contact, motor, si forja.
sper sa dovedim la Resita ca nu ne-am muncit degeaba si ca putem dovedi ca reprezentam cu succes marca Citroen Sport pe meleagurile mioritice!
maine un ultim shakedown si valea la Resita. sper sa vad pe podiumul grupei A 3 C2 R2!
tine-ti pumnii citorenistilor
de la Valcea,
Mugurel

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Mar Apr 08, 2008 12:15 am

aaaa asta era MAX ce`mi ziceai in pm. unde sunteti cazati la resita.e cam departe buc-resita retur intr-o zi.

Avatar utilizator
mugurel
Mesaje:780
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:DS3, DS4 Crossback, DS5 160HDi BVA.

Mesaj de mugurel » Mar Apr 08, 2008 8:26 am

hotel semenic.
asa e, ecam departe, dar pentru cei din zona ar fi o oportunitate sa ne vedem in parcul de service.

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Dum Apr 13, 2008 5:42 pm

hei ce ati facut? siteul autoraly are o reclama sacaitoare si m`am enervat? cine a mai castigat si la restul grupelor?

Scrie răspuns

Înapoi la “WRC, F1...”