Est -> Vest

Informatii despre trafic, radare, gropi, militieni etc
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:
Est -> Vest

Mesaj de mituc » Vin Noi 28, 2008 6:16 am

Care ati fost de curind din zona Moldovei catre Ardeal? Mai exact ma intereseaza starea drumurilor dintre Iasi si Bistrita. De obicei merg pe la Bicaz-Toplita-Gheorghieni in ciuda faptului ca animalele locale au un covor asfaltic de toata jena prin zona aia pe vreo portiune de vreo 50km. Insa acum nu stiu cum a nins si cum n-a nins, care cum a curatat, etc.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

candymann

Re: Est -> Vest

Mesaj de candymann » Vin Noi 28, 2008 9:26 am

ai lantzuri, ce iti batzi capul cum e? ::P

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Est -> Vest

Mesaj de mituc » Vin Noi 28, 2008 9:30 am

nu am lanturi. Sigemo nu au marimea mea pe stoc, probabil voi lua niste pocnete de lanturi din ovm sau carrefour ceva pe care nu-mi doresc sa le folosesc decit daca ramin cu masina in drum, ca sa nu-mi zgirii nejustificat jantele.
Rectific, de obivei vara merg pe la poiana largului -> borsec -> toplita -> reghin, nu gheorghieni (pe la gheorghieni mergeam acum 2 ani).
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

candymann

Re: Est -> Vest

Mesaj de candymann » Vin Noi 28, 2008 9:53 am

nasol k nu au pt k sunt bune. in vara, cand am mers la voi, pe la gheorghieni am trecut si a fost ok, dar asta a fost in vara.

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Est -> Vest

Mesaj de mituc » Mar Dec 02, 2008 7:12 pm

Asa. Deci am fost pe la toplita->reghin si pe linga vesnicele pomeniri pentru toti foltvaganarii de pe plaiurile mioritice am fost efectiv nevoit sa-mi reafirm pozitia cu privire la boturile retarzilor de edili de prin acele zone.
M-am intors pe la Vatra dornei si portiunile greu circulabile de drum se pot incadra efectiv in citeva sute de metri. Atentie la schimbatile bruste de nivel la portiunile cu asfalt de umplutura cu cele cu asfalt permanent, si in rest totul e minunat.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Scrie răspuns

Înapoi la “Info Trafic”