Masoneria C4-istilor

Mai un bowling, mai un biliard, un paintball...jocuri de societate
foxbat
Mesaje:352
Membru din:Sâm Sep 22, 2012 6:32 am
Marca si model masina:C4 Coupe, 1.6 Hdi, no FAP
Numar Inmatriculare:FOX
Localitate:Bucuresti
Masoneria C4-istilor

Mesaj de foxbat » Lun Sep 24, 2012 11:04 am

Am inceput o idee pe alt topic si la sugestia celor mai vechi am pus-o pe un topic separat.
Reiau in linii mari ce am scris acolo.
Venind din lumea "2 roti " sau cel putin , tangential pe acolo am invatat ca este important sa nu fii singur. Mai ales cand esti in nevoie. Totodata tinand cont de contextul din Ro, e greu sa ai incredere in oricine se ofera sa te ajute- am vazut cazuri in care ..natiuni cu care convietuim desi pretindeau ca ajuta, "buzunareau".

Asa ca am ( si aici , tinand cont de specific - coforumisti C4 ) propunerea ca cei care gandesc ca mine si sunt oameni cu suflet, pentru care conteaza si cei din jur , sa ne "masonerizam".

Concret, o lista , tinuta de o singura persoana, privata ( nu publica pe forum ca sa fie loc de spam), care sa contina cel putin datele de contact - nume, tel mobil , eventual mail, si zona in care poate ajuta.
Evident ca cine doreste poate sa pune mai multe date utile( ex - cu se ocupa si cu ce poate contribui, nume prenume, model de masina..etc).
Cel mai important este sa inteleaga ca este vorba de o lista care are scop ajutorul neconditionat intre oameni in momente de nevoie , fara nici o alta "Conotatie".
Eu ma ofer s o incep si s-o trimit oricui este membru aici si imi trimite datele pe PM, mentionand totodata in topic acest lucru pentru a urmari mai usor si a avea un mod de verificare.
Ma rog, jucaria mea o sa vina zilele urmatoare deci nu sunt inca ' c4-"ist.

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de DjAndr3w » Lun Sep 24, 2012 11:08 am

Super idee, Bravo !!! :hi
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

foxbat
Mesaje:352
Membru din:Sâm Sep 22, 2012 6:32 am
Marca si model masina:C4 Coupe, 1.6 Hdi, no FAP
Numar Inmatriculare:FOX
Localitate:Bucuresti

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de foxbat » Lun Sep 24, 2012 11:21 am

n am primit nimic pe pm. verifia te rog

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de vlad » Lun Sep 24, 2012 11:26 am

O fi super ideea, dar nu toata lumea are incredere in orice necunoscut. Cunosc cazuri pe forum care si-a oferit serviciile pe public, implicit si telefonul, si era sunat noaptea sa ii spuna cit costa nu stiu ce piesa. WTF ?! Ma lipsesc de acei oameni si ala s-a lipsit si de forum. Nesimtirea e omniprezenta printre noi asa ca lasa-ma sa ma conving de om prima data.
Asadar circul destul prin tara si am numerele multor persoane, dar le-am primit pe incredere, personal de la ei si nu le fac publice fara acordul lor.
Increderea se cistiga DOAT IN TIMP si prin comportamentul tau. Nu mi-o lua in nume de rau dar nu merge asa cum ai zis mai sus; scrieti-va si asteptati-va sa fiti sunati.
Solutia ar fi urmatoarea: ia vin-o tu pe la intilniri, imprieteneste-te cu oamneni, cistiga-le increderea si pe urma o sa vezi ca primesti telefoanele oricui le are acel prieten, pt ca are incredere in tine.
Eu am fost sunat odata de un user care nu avea nr meu si nu i l-am dat eu. I l-a dat altcineva de pe forum, stiind ca e persoana ok, si l-am ajutat in problema lui, ba chiar mai mult am si iesit la o "cafa" (ca tot is in ardeal ::P ).

Ahh, si tu esti cel care cere datele de contact ale noastre, dar nu le-am vazut pe ale tale. Este un topic "Unde stati in Bucuresti". Nici macar nu ai completat acolo. In semnatura nu am nici o data despre tine. Tu vrei transparenta dar tu esti total "opac".
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

foxbat
Mesaje:352
Membru din:Sâm Sep 22, 2012 6:32 am
Marca si model masina:C4 Coupe, 1.6 Hdi, no FAP
Numar Inmatriculare:FOX
Localitate:Bucuresti

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de foxbat » Lun Sep 24, 2012 11:30 am

am inteels punctul tau de vedere , ok ,nu este nici o obligatie sa participi. de "motive" de a nu face ceva e plina tara si le respect alegerile.

in cazul meu personal am destul numere de la comunitatile ' anterioare" asa ca nu sunt " ingrijoarat".

incercam sa perpetuez o initiativa care a avut roade frumoase si nu sa ma bag in seama

din pacate la noi toate trebuie sa treca prin 1000de idei, filtre, etc, 1000 de gica contra .


suntem in 2012 , mare branza sa ai un nr de telefon si o adresa de email i agenda.

sanatate sa fie si cu Dumnezeu inainte.

foxbat
Mesaje:352
Membru din:Sâm Sep 22, 2012 6:32 am
Marca si model masina:C4 Coupe, 1.6 Hdi, no FAP
Numar Inmatriculare:FOX
Localitate:Bucuresti

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de foxbat » Lun Sep 24, 2012 11:44 am

andrew ai spart gheata bravo
ai mail
la mai mare

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de vlad » Lun Sep 24, 2012 11:44 am

Eu nu fac ceva pt comunitatea asta ?! Pai cine drac mai face daca eu nu ?!
Tu vii din lumea motociclistilor care e total diferita de a noastra. Prea multi cocalari nu am vazut, dar la C4 am vazut si nu as vrea sa aibe nr meu. Asta e realitatea. Pe urma motocilcistii sint altfel, nu compara cele 2 grupuri ca nu are rost. Nu mai privi lucrurile din acel punct de vedere si pune-te in celalalt, sa fii derenajat mereu si aiurea; sigur ti-ar place.
Asta sa nu cumva sa creada userii ca eu ma vad in situatia descrisa de mine mai sus. Eu pina acum nu am fost deranjat aiurea si nu cred ca e cazul de acum inainte.
La mine in semnatura (nu era nevoie sa le ceara cineva) gasesti adresa de email, messenger si contul de facebook. La tine ce gasesc ?
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de DjAndr3w » Lun Sep 24, 2012 11:53 am

vlad, vezi prea cenusiu lucrurile. Intradevar sunt foarte multi cocalari, sau oameni de nimic dar cu cat incercam mai mult sa ne ferim de ei cu atat mai mult dau ei peste noi :drive
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de catalin4u24 » Lun Sep 24, 2012 11:58 am

@foxbat - pentru cunostintele tale, vlad a ajutat nenumarati useri pe acest forum, pot sa spun mai mult ca oricine de aici, cu date tehnice, sfaturi, tutoriale etc. insa nu asta e important.
Important e ca tu esti aici de 2 zile, vii cu idei frumoase ... sa zicem, momentan nici macar nu ai C4 si daca maine te razgandesti si-ti cumperi altceva, ceea ce nu e de condamnat, o sa lasi balta tot ce ai inceput aici, ma rog, nu ca ai fi inceput mare lucru. Insa cum spunea si Vlad, tu vrei date de la membri dar tu nu le dai pe ale tale :ok ...is this a fucking joke?
Oameni cu idei mari au mai fost... si au plecat asa cum au venit...
Asa cum Vlad spunea, increderea se castiga in timp. Tu esti de 2 zile aici, ce incredere sa avem in tine? Nici macar nu stim cum arati :lol:
Poate faci la misto tot ce faci p-aici.
Asa ca hai la lasam timpul sa-si spuna cuvantul si daca intradevar esti asa cum vrei sa spui ca esti o sa ai si numere de telefon si prietenia celor din club.
Stima

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de vlad » Lun Sep 24, 2012 12:07 pm

Experienta mea imi spune altceva. Am ajutat o gramada de oamnei si cind merg in diferite localitati, ghici ce, nu ii mai gasesti. Un procetaj mai mare decit ma asteptam nu mai auzi de ei dupa ce le-ai rezolvat problemele, asa ca daca vad cenusiu, viata e cenusie.
Asa ca acest gust usor amar ma face sa ma schimb. Ajuti comunitatea te ajut cu cea mai mare placere, nu la revedere. Daca o dam pe interes pai interes sa fie tata.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

marius.macavei
Mesaje:167
Membru din:Joi Oct 25, 2007 5:38 pm
Numar Inmatriculare:AB84MMI
Localitate:Alba Iulia
Contact:

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de marius.macavei » Lun Sep 24, 2012 12:33 pm

Buna

Nu e treaba mea, ce e adevarat nu prea sunt activ pe forum din diferite motive dar ceea ce spune Vlad este corect participa si tu cu ceva si dupa acceea mai discutam
C4 1.6 Hdi Robot Atomic
C5 III 2.0 Hdi............

foxbat
Mesaje:352
Membru din:Sâm Sep 22, 2012 6:32 am
Marca si model masina:C4 Coupe, 1.6 Hdi, no FAP
Numar Inmatriculare:FOX
Localitate:Bucuresti

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de foxbat » Lun Sep 24, 2012 2:19 pm

dragi forumisti,
nu stiu de ce nu mi iese ce explic ca vad ca eu una spun, alta iese.
1, datele mele le are andrew, am explicat ca tabelul il primeste fiecare odata ce trimite (de ex asa cum a inceput andrew pe PM si care poate sa confirme ca l-a primit ), bazandu-ne pe reciprocitate - vrei sa ' fii in carti", esit, nu , la fel de bine.

2. paote ca la voi e mai mare procentul de 'neincrezatori" , sincer, mi se rupe ca s o spun pe aia dreapta, aveti dorinta sincera si dezinteesata de a putea ajuta , bine, nu , iarasi bine. credeti ca daca pui un nr de telefon deja lumea intreaga nu mai poate de dorul vostru, sa fie cu sanatate.

3. iar nu inteleg ce s a inteles din "ajutor"- vad ca tot spuneti ca ati facut si ati dres. un ajutor paote sa fie si ca ii dai un nr de telefon de la o vulcanizare din zona in care stai. dar daca si asta e prea mult, va rog, in loc sa comentati sa va vedeti de ale voastre.

4. radem glumim dar mi s a luat sa vad mereu gica contra peste tot in loc de ' hai sa facem ' si sa vedem ce iese.

5.gaura la covrig si apa calda s-au inventat de mult. asa ca propunerea mea era pentru a mai "misca" un pic din lumea asta amortita. nu ne cunoastem deloc dar ne dam cu presupusul,( ceea ce nu e rau dar in acest caz ..pe bune..nu mai suntem copii)

6, alegerea de a posta a fost bazata pe faptul ca e o masina tinereasca fiind evident ca acest gen de idei nu e prea pe gustul ' seniorilor'

7, toate locurile in care activam sunt pline de inteligenta care insa se pierde in vorbe ca si aici. daca nu va place o idee, nu aderi la ea, nu ti se potriveste, dar nu mai dati cu pietre aiurea .atitudinea asta nu e deloc constructiva. dezghetati va atat mintea cat si sufletul, ca nu va ia nimeni caii de la bicicleta.

8. imi cer scuze ca n am completat profilul -cand am creeat contul m-am grabit si apoi n am mai dat atentie. o voi rezolva acum


ca idee finala,. Toma Necredinciosu care sunteti :)

gata, flame off, cine vrea sa adere, sa fie primit, cine nu , sa fie la fel , sanatos voios voinic

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de commandorsteel » Lun Sep 24, 2012 9:02 pm

exact cum a spus si vlad, vino la intalniri, participa activ pe forum, integreaza-te si o sa vezi ca o sa tooot faci schimburi de telefoane, mail-uri...etc, fara a fi nevoie sa le ceri acum.
in general, pe forum sunt comunitati in functie de zona si daca ai nevoie de ceva , poti contacta acei useri din zona respectiva prin pm si daca sunt de acord cu ceea ce vrei/ceri...sigur o sa te ajute.
fara suparare, dar esti aici de nici 2-3 zile si deja vrei sa faci revolutie, ceri nr de telefoane...etc :| .
nu e rau, dar mai intai, eu zic, ca ar fi bine sa vezi pulsul forumului si dupa aia sa aduci idei.
suntem deschisi la noutati si initiative.... :wink:
mai intai uita-te pe forum daca nu gasesti ceea ce vrei sa ceri sau sa intrebi...
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

foxbat
Mesaje:352
Membru din:Sâm Sep 22, 2012 6:32 am
Marca si model masina:C4 Coupe, 1.6 Hdi, no FAP
Numar Inmatriculare:FOX
Localitate:Bucuresti

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de foxbat » Lun Sep 24, 2012 9:04 pm

rog un moderator sa stearga topicul
multumesc

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:

Re: Masoneria C4-istilor

Mesaj de Victor.VR » Lun Sep 24, 2012 9:29 pm

ma trec si eu pe lista daca are si rubrica serie card/data expirare/nume/cod securitate, da' mai la urma asa
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Scrie răspuns

Înapoi la “Activitati”