Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

spooky
Mesaje:405
Membru din:Joi Noi 01, 2007 10:31 am
Numar Inmatriculare:B-112-UFO
Localitate:Bucuresti
Contact:
Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de spooky » Joi Dec 17, 2009 11:39 am

TAC Australia a facut un montaj excelent, o campanie tv de craciun de prevenire a accidentelor rutiere.

Campania celebreaza 20 de ani de campanii impotriva accidentelor rutiere si reprezinta un colaj a campaniilor tv facute de ei.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z2mf8DtW ... rofilepage[/youtube]
C4 1.6 HDi 110CP SX, gris fer, 299.000 km din 07/2006
Mitsubishi Pajero Sport GLS 2.5TD din 2003 - expeditii offroad
Radioamator YO3INP - Yeasu FT-8900 + antena fixa
Statie CB President Harry III ASC + antena fixa
INFOCON, RUFOn, UFOpedia, Statie Meteo

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de florinc4 » Joi Dec 17, 2009 11:52 am

Mi s-a zbarlit pielea pe mine...
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de Mihay » Joi Dec 17, 2009 11:57 am

nebunaticule :ok :ok

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de chainsaw » Joi Dec 17, 2009 12:29 pm

CE KKT, INCREDIBIL!!!!!!!!!!!

1. ar trebui amendati ca arata cum un copil e calcat de o masina. nimic nu e "prea mult" ca sa SOCHEZE, nu?

2. eu ce kkt ar trebui sa inteleg de'aci? sa nu ma mai urc niciodata in masina, sa stau mereu cu frica in san ca d-aia ca in film merg pe strada langa mine?

3. nici macar n-au aratat cea mai mare problema pe care o poti avea inainte sa te urci la volan - sa fii obosit!

4. multi soferi sunt atat de incapabili si imbecili incat ar cauza fix accidentele alea fara pic de alcool sau alte substante in sange, si perfect treji.

este o mizerie, e facuta sa socheze si sa oripileze complet GRATUIT, si nu ajuta la absolut nimic.
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de vlad » Joi Dec 17, 2009 5:04 pm

Daca esti socat si cunosti ce urmari are un accident iti spun eu ca nu mai calci accleratia ca Schumy, nu mai conduci cu o bere ca deah lasa ca eu nu sint beat din atit si multa altele. Eu sint de acord cu campaniile astea socante, daca se poate si mai socante. De ce sa cenzuram ? De ce sa nu aratam cum poate fi lovit un copil. Poate asa ii sensibilizezi pe unii.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de chainsaw » Joi Dec 17, 2009 5:12 pm

pentru ca genu' de oameni care ar avea nevoie de o asemenea campanie ca sa conduca RESPONSABIL (deci de prezenta creierului intre urechi in cazul lor nu mai ridicam problema) or sa mearga exact la fel. sensibilizati sunt cei slabi de inger, care oricum mergeau responsabil. dupa cum spuneam, o prostie.
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de vlad » Joi Dec 17, 2009 5:48 pm

Cind e vorba de reducerea accidentelor sint de acord cu orice. Daca cu camapania asta a reusit sa puna 1 om pe gind cind se urca la volan e mai bine decit nici unul. Poate asa brutal, cum au facut acesta campanie, a salvat o viata si tot e bine, chiar daca tie ti se apre aiurea.
Si nu as putea zice ca doar pe cei slab de inger ii sensibilizeaza. De ex nu ma consider o persoana slaba de inger, dar intr-o zi cind nu aveam ce face cautam informatii despre masini pe net. Am dat de un forum auto care avea un topic cu accidente. Acolo erau prezentate multe accidente grave din Romania cu cauzele lor si urmarile lor. Dupa acea "lectura" crede-ma ca mi-a cam trecut de teribilisme in trafic (nu ca as fi facut multe inainte). Majoritatea prostiilor astea se intimpla din inconstienta soferilor, care eu zic ca trebuie constientizati si de urmari. Si cum poti face cel mai bine asta decit sa ii arati efectiv ce urmeaza. Toti inteleg asta nu doar ala cu 2 neuroni in cap 1 lesinat si alalalt obosit.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de florinc4 » Joi Dec 17, 2009 9:32 pm

De acord cu vlad :hi ...sa fim seriosi sa nu ne dam cocosi...ne sensibilizeaza pe toti.... chiar daca doar 3 persoane isi schimba complet perceptia...acele trei persoane poate reprezinta...3 fiinte umane care raman in viata....conteaza enorm...parerea mea
@chainsaw: ce vroiai sa vezi ca primesti o blonda sexy ?...tu realizezi ca s-a ajuns in situatia asta pt ca mesajele de genu don't drink and drive pe fundal negru sunt de prisos...omu in zilele noastre care are la indemana toata tehnologia posibila si filmuletele si gadget-urile si acces la orice...palpitant, ametitor cu multa adrenalina... si cu greu ne mai surprinde ceva...trebuie ceva care sa socheze, astea sunt vremurile :hi
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de chainsaw » Joi Dec 17, 2009 9:43 pm

eu zic doar ca un om suficient de imbecil si de iresponsabil cat sa nu stie singur sa nu se urce beat/drogat/obosit etc la volan nu va fi sensibilizat de campania asta.

si ca imbecilu' mentionat in paragraful anterior si treaz daca e sa conduca, tot e predispus cauzarii de accidente.


eu cred ca mai bine ar include un test de inteligenta pe langa cel psihologic cand te apuci de scoala, si gata.


n-o sa pricep niciodata de ce nu vor astia sa lase oamenii sa-si vada de treaba, sa conduca si gata, nu sa stea cu frica in san.

vreti sa va dau eu un link snuff cu mate imprastiate pe asfalt, jumatati de oameni, etc de va GARANTEZ ca (1) n-o sa puteti vedea toate pozele si (2) nu va mai urcati o saptamana minim la volan? CU CE AR AJUTA ASTA? e ca si cum ai stii ca e o sansa din 20.000 sa cada avionu' in care te-ai afla, asa ca nu mai zbori niciodata... manipularea asta obosita prin alimentarea starii de paranoia nu e in niciun caz benefica ...
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de florinc4 » Joi Dec 17, 2009 10:01 pm

Eu personal am vazut niste imagini fara a fi editate...gratie fostei mele prietenele....care a lucrat in televiziune...te socheaza nitel sa vezi cum un bunic aduna creierul nepoatei de pe asflat....si nu exagerez deloc...din contra sunt bland....
si 2 la mana...eu ma numar printre cei care au avut prilejul sa se urce la volan obosit, frant dupa munca...si sa faca saptamanal traseu de genu bucuresti-targoviste retur si bucuresti-buzau retur...te rog eu foloseste cuvinte mai frumoase...nimic mai mult...sunt "n" factori care fara vointa noastra ne afecteaza din pacate...un astfel de filmulet pe mine unu m-a facut sa vad altfel situatia

si 3 la mana imagineaza-ti un pusti de 18 ani cu multi cai sub capota...poate nu ii va folosi pe toti cu toate ca instinctul primar ii va spune asta....dar un filmulet de genu ar trebui sa-l domoleasca...

@chainsaw n-ai trecut niciodata pe langa un accident sa vezi carne vie...sa vezi dupa cum merg soferii in trafic?...eu am vazut si am fost f surprins :hi
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

boipboip
Mesaje:150
Membru din:Lun Iul 13, 2009 5:31 pm
Numar Inmatriculare:B 09 VJL
Localitate:Timisoara

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de boipboip » Joi Dec 17, 2009 10:19 pm

chainsaw, eu as pune altfel problema : ce crezi tu ca se poate face pentru a sensibiliza populatia si pentru a se reduce cat de cat numarul accidentelor ?

nu vreau raspunsuri ca : sa avem drumuri...caci nu avem
C4 sedan 1.6i SX a.k.a. Citro'

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de chainsaw » Joi Dec 17, 2009 10:29 pm

test de iq inainte de a da de permis, limita de 120 de cai in primii 3 ani (macar 30.000km)
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de florinc4 » Joi Dec 17, 2009 10:37 pm

Eu la 18 ani aveam 70 de cai si 10 accidente...na eram zmeu ::P ...ce-i drept nu am patit nimic...dar nu m-a domolit...tot prinde masina 100 km pe ora viteza la care orice impact poate fi fatal....testul de iq care sa arate ce?...si eu sunt destept, chiar eram bun la metematica si chimie, un pic tocilar...si?...nevoia de adrenalina si senzatii tari o are oricine...influentele din jur la anumite varste pot hotari multe...deja simt ca o luam pe aratura...dar chiar nu vreau :hi
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

boipboip
Mesaje:150
Membru din:Lun Iul 13, 2009 5:31 pm
Numar Inmatriculare:B 09 VJL
Localitate:Timisoara

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de boipboip » Joi Dec 17, 2009 10:40 pm

chainsaw scrie:test de iq inainte de a da de permis, limita de 120 de cai in primii 3 ani (macar 30.000km)
cat trebuie sa aibe IQ'ul un sofer de tir ? si de ce?
C4 sedan 1.6i SX a.k.a. Citro'

Avatar utilizator
B25BUY
Mesaje:1287
Membru din:Mar Dec 09, 2008 10:54 am
Numar Inmatriculare:B-BUY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Campanie TV de prevenire a accidentelor (TAC 2009)

Mesaj de B25BUY » Joi Dec 17, 2009 10:50 pm

Cred ca e ok campania asta TV...cel putin pentru pusti aventurieri...care nu-si dau prea bine seama ca nu prea e de glumit cu viteza, alcool-ul la volan,etc..
Ar fi bine ca testul ala psihologic sa fie pe bune...
*
Un sofer de tir n-are voie sa conduca o masina cu mai multi cai decat IQ-ul propriu !! :)
C4 berlina 5 usi, culoare: Mativoire/2.0 HDI VTR Pack 140 CP - 2009

Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii serioase :)”