Pe unde am fost eu

Atelier mecanica, Livrare vehicule noi, Vanzare piese de schimb, ITP, Atelier Caroserie si Vopsire, Vehicule noi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:
Pe unde am fost eu

Mesaj de mituc » Joi Mar 01, 2007 8:25 am

Primul cu care am avut contact a fost District Serv Brasov. Am luat legatura cu ei inca inainte de a avea masina in vederea montarii unei alarme. La 3 zile dupa ce am luat masina am fost la ei. Totul a fost super, sint niste tipi super amabili, au rabdare cu tine si-ti explica (mai ales ca atunci eram nou intr-ale C4-urilor), iti dau si detalii si tot ce ai nevoie.
Tot la ei am apelat cind a trebuit sa-mi schimb claxonul, ca s-a inecat dupa o baie la spalatorie.

Revizia gratuita de 250km (aveam 2430 cind am ajuns la ei) am facut-o la IB Mobil Focsani. Aceeasi impresie. La un moment dat il bombardam cu intrebari pe mecanicul care se ocupa de service si dupa vreo citeva raspunsuri, vazind ca nu ma prea prind, a spus calm: "Hai incoa' sa-ti arat!"... dupa care a inceput un bombardament de raspunsuri clare si la obiect :)
Am mai apelat la ei cind am fost sa diagnostichez niste greieri aparuti pe la bancheta din spate (sistemul ala de printere). In afara de un cod la niste butoiasi de plastic nu am obtinut mare lucru, dar au venit cu sugestii care ulterior m-au ajutat sa anihilez un greiere care-si facea veacul pe sub parbriz.

Revizia de 20k km (facuta pe la 16800) am facut-o la Fetcom Suceava. In timpul reviziei mi-au raspuns la toate intrebarile puse, mi-au dat sugestii despre ce sa fac in caz de diverse, la ce sa mi fiu atent, etc. Aceleasi cuvinte de lauda si pentru ei.
Ieri am fost sa-mi ridic masina dupa ce alaltaieri seara mi-au luat-o din iasi pe platforma pentru ca picase sonda de apa. Deci ei nu au inlocuit sonda de apa si gata, ci s-au plimbat 19Km cu ea s-o incalzeasca, sa se asigure ca totul e ok. Mi-au rezolvat si un greiere renascut la boxa din portiera pasager desi spuneau ca nu au facut mai nimic.
Super bajetii astia, ieri cind am plecat imi vedea sa ma duc sa le cumpar o cutie de bomboane si sa-i indulcesc pe toti.

Cam cu astia am avut eu treaba si am ramas plcut impresionat de fiecare data. Deci daca va mai supara cei de la ATS... mergeti in provincie la service-uri ca-s mai ok. Cu ocazia asta mai faceti si o plimbare si eventual petrecezi o zi pe la o pensiune la aer curat.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Dum Dec 02, 2007 11:18 am

Baietii astia de la fetcom suceava is super ok. Nu pot sa fac comparatia cu promotor pentru ca nu am reusit sa ajung acolo (am avut o tentativa asta vara insa din cauza programului meu imprevizibil nu m-am mai programat). Deci daca sinteti din zona sau daca aveti o problema si tre' sa mergeti la un service autorizat... apelati cu incredere la ei.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Razvan C4
Mesaje:668
Membru din:Dum Mar 09, 2008 4:01 pm
Numar Inmatriculare:B 971 SRM
Localitate:BRASOV
Contact:

Re:

Mesaj de Razvan C4 » Lun Sep 13, 2010 4:39 pm

Ai am fost la service-ul DISTRICT SERV pt a cumpara stergatoate fata(nu le schimbasem niciodata si era cazul) si acolo am dat de oamnei care nu prea mi-au placut (inceti, nu-i interesau clientii prea mult, foarte putine masini la revizie, cei de la piese de schimb erau in pauza de masa -care trecuse de 20 minute- si multe altele nereguli).
Sincer nu cred ca vreodata imi voi face acolo revizia.
Mai bine merg 150 km pana la Bucuresti decat sa o fac la ei.
Pacat ca nu isi dau interesul.
Citroen C4 1,6 16V - 110CP - negru
Honda Ridgeline 3,5-24Valve SOHC VTEC - 250 CP - visiniu

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Pe unde am fost eu

Mesaj de commandorsteel » Lun Sep 13, 2010 6:01 pm

mai bine mergi 200 km si te duci la Ramnicu Valcea :wink:
nici astia din bucale nu se omoara astia prea mult sa-si satisfaca clientii #-o
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

andmag
Mesaje:14
Membru din:Dum Sep 26, 2010 5:25 pm

Re: Pe unde am fost eu

Mesaj de andmag » Mie Ian 02, 2013 6:23 pm

Am fost la Districtserv Brasov iarna trecuta in ianuarie.Pe drumul Bucuresti Bran mi se oprea motorul de fiecare data cand eram nevoit sa debreiez. Oamenii au fost amabili, mi-au rezolvat problema cu profesionalism, repede.

Avatar utilizator
Razvan C4
Mesaje:668
Membru din:Dum Mar 09, 2008 4:01 pm
Numar Inmatriculare:B 971 SRM
Localitate:BRASOV
Contact:

Re: Pe unde am fost eu

Mesaj de Razvan C4 » Joi Ian 10, 2013 3:45 am

andmag scrie:Am fost la Districtserv Brasov iarna trecuta in ianuarie.Pe drumul Bucuresti Bran mi se oprea motorul de fiecare data cand eram nevoit sa debreiez. Oamenii au fost amabili, mi-au rezolvat problema cu profesionalism, repede.
Am fost si eu la ei......pt 2 stergatoare am stat 1 ora.....si nu era decat o persoana inaintea mea.......o sa mai incerc, trebuie sa vad de ce am apa la picioare in partea soferului(oare de la scurgeri-infundate) si sa fac distributia
Citroen C4 1,6 16V - 110CP - negru
Honda Ridgeline 3,5-24Valve SOHC VTEC - 250 CP - visiniu

Avatar utilizator
Zalin
Mesaje:53
Membru din:Dum Aug 25, 2013 3:51 pm
Marca si model masina:Citroën C4 Picasso 2.0 HDi
Numar Inmatriculare:BV-15-MAP

Re: Pe unde am fost eu

Mesaj de Zalin » Mie Noi 13, 2013 8:40 pm

De când mi-am luat mașina merg la District Serv. E adevărat că orice intervenție durează cam multicel dar întotdeauna am fost mulțumit de treaba făcută de mecanicii de acolo (până acum : schimbat distribuția, înlocuit cablaj electric, resoftat cutia de viteze, reparat ajustarea automată a farurilor).
Apreciez în special dorința lor de a repara lucruri și nu de a le schimba imediat cu altele noi.
Pe mine, unul, District Serv m-a câștigat de client.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Scrie răspuns

Înapoi la “District Serv Brasov”