EVEMAN Timisoara

Totul despre serviciile Eveman Timisoara Service&Dealer
Avatar utilizator
byte
Mesaje:434
Membru din:Lun Iul 02, 2007 6:40 am
Numar Inmatriculare:TM-11-NDZ
Localitate:Timisoara
EVEMAN Timisoara

Mesaj de byte » Vin Sep 21, 2007 10:42 am

Stie cineva vre-o reprezentanta mai serioasa prin zona de vest? Astia de la Eveman sunt amatori rau de tot, nu au chef sa faca nimic si mai sunt si foarte "ocupati".
TM-11-NDZ
C4 berlina, SX, 1.6 16V Gris Aluminium

Em
Mesaje:13
Membru din:Lun Feb 11, 2008 6:15 pm
Localitate:Oradea

Mesaj de Em » Lun Feb 11, 2008 6:21 pm

Da, in Oradea, pe Calea Clujului este showroom si service autorizat.

Avatar utilizator
byte
Mesaje:434
Membru din:Lun Iul 02, 2007 6:40 am
Numar Inmatriculare:TM-11-NDZ
Localitate:Timisoara

Mesaj de byte » Mar Feb 12, 2008 10:45 am

Ai fost pe la ei? cum s-au comportat?
TM-11-NDZ
C4 berlina, SX, 1.6 16V Gris Aluminium

Em
Mesaje:13
Membru din:Lun Feb 11, 2008 6:15 pm
Localitate:Oradea

Mesaj de Em » Mar Feb 12, 2008 10:52 am

byte scrie:Ai fost pe la ei? cum s-au comportat?
Lucrez la ei.
Eu zic ca sa comporta bine. Iti pot da nr. meu de telefon si vorbim.

schumi
Mesaje:40
Membru din:Lun Aug 06, 2007 3:29 pm
Localitate:Timisoara

Mesaj de schumi » Mar Apr 01, 2008 2:58 pm

ma inscriu si eu daca imi rezolvati mai multe probleme gen greieri (imi scartzaie toate usile la gropi si denivelari) si tremur ambreiaj (vezi topicul la probleme).
byte daca ai fost pana la oradea te rog da-mi si mie un raport personal pe pm.
C4 1,6i 16v hatchback noir obsidien, d-aia din jungla

Em
Mesaje:13
Membru din:Lun Feb 11, 2008 6:15 pm
Localitate:Oradea

Mesaj de Em » Mar Apr 01, 2008 3:13 pm

schumi scrie:ma inscriu si eu daca imi rezolvati mai multe probleme gen greieri (imi scartzaie toate usile la gropi si denivelari) si tremur ambreiaj (vezi topicul la probleme).
byte daca ai fost pana la oradea te rog da-mi si mie un raport personal pe pm.
Da-mi te rog un nr. de tel, sa te pot programa, daca vrei.

Avatar utilizator
ovidiudraganescu
Mesaje:39
Membru din:Lun Mai 26, 2008 1:07 am
Localitate:Craiova

Mesaj de ovidiudraganescu » Sâm Mai 31, 2008 12:02 am

din nefericire a trebuit sa trec si eu pe la eveman. omu de la vanzari-ok, fata de la casierie-ok, omu de la piese de schimb-ok, sefu de service-un b*ou.. nimic nu e mai enervent decat un om cu care n-ai ce discuta

Avatar utilizator
byte
Mesaje:434
Membru din:Lun Iul 02, 2007 6:40 am
Numar Inmatriculare:TM-11-NDZ
Localitate:Timisoara

Re: EVEMAN Timisoara

Mesaj de byte » Mar Apr 07, 2009 9:12 am

Nu pot sa nu remarc schimbarea comportamentului celor de la Eveman ... Sa fie criza de fina? Sa fie venirea Citroen Romania? Habar nu am dar e de bine si sper sa-i tina :).
Desi a trebuit sa insist destul de mult pana la urma mi-au facut o gramada de reparatii pe garantie fara sa mai comenteze (frana de mana+far+kit ambreiaj).
TM-11-NDZ
C4 berlina, SX, 1.6 16V Gris Aluminium

candymann

Re: EVEMAN Timisoara

Mesaj de candymann » Mar Apr 07, 2009 9:19 am

byte scrie:Sa fie venirea Citroen Romania?
cam da! :wink: :mrgreen:

Avatar utilizator
Ripperbgd
Mesaje:41
Membru din:Sâm Ian 10, 2009 2:57 pm
Numar Inmatriculare:B-75-XRS

Re: EVEMAN Timisoara

Mesaj de Ripperbgd » Vin Apr 10, 2009 9:01 pm

Desi a trebuit sa insist destul de mult pana la urma mi-au facut o gramada de reparatii pe garantie fara sa mai comenteze (frana de mana+far+kit ambreiaj).[/quote]


Esti sigur ca au schimbat? Sau ca au schimbat cu unele noi? Eu nu stiu ce sa mai cred.. Daca nu ai undeva un prieten bun care sa lucreze la o reprezentanta sau un om cumsecade o poti lua rau de tot...Pacat...

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: EVEMAN Timisoara

Mesaj de baty_san » Vin Apr 10, 2009 10:55 pm

da pesimisti sunteti... nu stiu daca mai exista reprezentante in tara care iti schimba piesa ta de pe masina cu una second..... sau nu vreau eu sa cred asa ceva :? :?
Don't steal...goverment hates competition!

Avatar utilizator
byte
Mesaje:434
Membru din:Lun Iul 02, 2007 6:40 am
Numar Inmatriculare:TM-11-NDZ
Localitate:Timisoara

Re: EVEMAN Timisoara

Mesaj de byte » Mar Apr 14, 2009 4:27 pm

E nu cred ca se risca cineva sa inlocuiasca piesa cu ceva seccond, mai ales daca nu trebuie ei sa plateasca piesa pentru ca masina este in garantie.
Pentru ambreiaj nu am cum sa garantez ca e nou insa pentru manerul de la schimbatorul de viteze si far, am vazut cand le-au scos din cutie si le-au montat.
TM-11-NDZ
C4 berlina, SX, 1.6 16V Gris Aluminium

Avatar utilizator
Ripperbgd
Mesaje:41
Membru din:Sâm Ian 10, 2009 2:57 pm
Numar Inmatriculare:B-75-XRS

Re: EVEMAN Timisoara

Mesaj de Ripperbgd » Mie Dec 02, 2009 9:26 am

Revin si eu cu un comentariu intrucat mi-am schimbat pe garantie ambreiajul plus ca am rezolvat probleme ce tineau de greierasi(multi de altfel), plus ceva probleme la haion! In foarte putine cuvinte sunt extrem de multumit de servicii: foarte promti(au facut tot ce au promis) asa ca imi voi face mea culpa pentru lipsa de incredere a priori! Nu pot decat sa spun BRAVO!! :hi

Avatar utilizator
tromeod
Mesaje:313
Membru din:Joi Mar 26, 2009 11:56 pm
Numar Inmatriculare:B-06-ZPF
Localitate:Bucuresti

Re: EVEMAN Timisoara

Mesaj de tromeod » Joi Dec 03, 2009 12:16 am

Si pentru ca mi-am amintit si eu (mai tarziu e mai bine decat niciodata), si ma simt "dator" oarecum fata de ei, caci de la ei am luat masina, nu pot sa zic despre ei decat JOS PALARIA..... :hi
Numai cuvinte de lauda, cu adevarat profi oamenii de acolo, deschisi la negocieri si atenti cu tine...pe mine m-au ajutat mult, si cu problemele de dupa....
Vi recomand, nota 10 +, apelati cu incredere.....
C4 Coupe 1.6i THP, Rouge Loucifer - a special one -

Avatar utilizator
badganaflee
Mesaje:59
Membru din:Dum Ian 25, 2009 2:57 pm
Localitate:TM
Contact:

Re: EVEMAN Timisoara

Mesaj de badganaflee » Mie Ian 06, 2010 11:18 am

Dupa ce am citit aceste ultime posturi am ramas uimit, alo voi vorbiti de EVEMAN din TM sau de altul ?!?Eu cum am cumparat masina de la ei, dupa o luna mi-a picat clima tronic, mi-au schimbat-o pe garantie, dar mi-au spus " sa nu mai invart asa de repede acele butoane '' . SAY WHAT ! ! !
Am 90k, pana la 60k am facut reviziile la ei, dupa care mi-am dat seama ca sunt hipppeeerrr scumpi, asa ca eu revizia o fac mereu la Szeged, e mult mai ieftina+ modul in care se comporta cu tine oamenii de-acolo e super ok. Aici toti dom'le zici ca-s ingineri pe nave spatiale, iar acest job de MECANIC il profeseaza ca hobby. Sa nu vorbesc de un amic de-al meu care are C5 si cand a avut ampreiajul picat, au incercat sa-i bage pe gat inca nu stiu cate piese, noroc ca tipul a avut acea problema in SB si a rezolvat acea problema acolo, deci doar ambreiajul, mai am o prietena cu un C2: ii batea ceva la masina, barbat-su i-a spus ca e vorba de busce/bielete, a mers aici, direct PLANETARA :ok ei mizand ca este fata si nah...,a mers la Oradea si da era vorba despre bucse si bielete, cam atat am avut sa va spun, repet asta am patit noi ( 3 presoane ), poate restul NU sau cine stie poate ca s-a schimbat personalul si acum sunt ok, eu ultima data am fost in aprilie parca anul trecut si erau aceeasi. Are rost sa va spun ca la o revizie am stat acolo calare sa vad ce schimba mecanicul X la masina, iar dupa o ora a venit dupa el un taxi si s-a intors dupa o alta ora ( manopera fiind platita de mine ), mai bine nu, nu vreau sa poluez, sunt multumit de C4, dar nu de service, de-aceea merg in Ungaria la rezivii . Zi buna
C4 1.6 HDI 110 Cp, noire, berlina, Yvette

Scrie răspuns

Înapoi la “Eveman Timisoara”