ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Atelier mecanica, Livrare vehicule noi, Vanzare piese de schimb, ITP, Atelier Caroserie si Vopsire, Vehicule noi
Închis
iacobang
Mesaje:85
Membru din:Dum Iun 21, 2009 9:44 pm
Numar Inmatriculare:b-57-gjf
Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de iacobang » Lun Sep 07, 2009 11:18 am

Astept pe cei ce vor sa incerce macar sa isi rezolve problemele.
Astept sugestii de la voi

Mihay : Se pare ca tu doar te folosesti de acest forum ca sa iti rezolvi o problema pe care REFUZI sa o detaliezi. Te-am intrebat si eu si altii :

@Iacoban nu-mi aduc aminte sa ne fi lamurit cu intrebarea :" de ce in februarie ti`au aprobat si acum in iulie nu?" sa schimbi tot ce vroiai tu?

Deci clarifica tot ce e de clarificat!!

Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de ClubC4 » Lun Sep 07, 2009 11:42 am

Iacobang, in momentul in care vei clarifica toate intrebarile puse aici, atunci vei putea posta si acel link!
Chiar nu vreau sa accept un link defaimator la adresa Citroen, pana cand nu clarifici tot ce era de clarificat!
Sper ca ai vazut si inteles ca nu cenzuram, insa nici nu putem sa ne batem joc aiurea de oameni..

Deci:
Documentul acela din februarie, cand si cine ti l-a dat!? De ce in februarie nu ti s-au rezolvat pe garantie problemele reclamate, atat timp cat ai avut aprobarea de la Citroen Romania!!!??

iacobang
Mesaje:85
Membru din:Dum Iun 21, 2009 9:44 pm
Numar Inmatriculare:b-57-gjf

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de iacobang » Lun Sep 07, 2009 12:15 pm

nu stiu.Ambele raspunsuri au venit in iulie, la diferenta de cateva zile.
In primul au acceptat schimbarea sezutului, iar al doilea a venit dupa ce m-am certat cu acel valentin si i-am comunicat ca ii voi da in judecata si crearea acetui site, special pentru ei. Cred ca acest Valentin s-a ambitionat si a vrut el sa imi "arate", spunand chiar el ca procesul o sa dureze, ce voi rezolva?
Dupa cum vedeti am creat pagina, am trimis-o atat la citroen romania cat si franta, urmand ca acolo sa pun pe toti cei cu probleme refuzate.Pot spune doar atat: Orice componenta ce nu se gaseszte in magazinele de piese auto pe varianta originala ca ex:scaune,volan, cd, fete usi, cheie,etc. se incadreaza obligatoriu in garantie intrucat masina are o durata medie de utilizare de 10 ani si nu sunt consumabile.Cu atat m-ai mult cu cat masina este inca in garantie.In al doilea raspuns, dupa vizita lui valentin a mintit chiar spunand ca am transportat o masina de spalat.

Raspunsul este ca ambitia lui valentin a dat acest raspuns, fara sa creada ca ambitia mea este mult peste el.In curand va fiv tras la raspundere si astept pe toti cei cu probleme sa imi trimita imagini si documente pentru a-a putea posta.Va garantez ca toti cei de acolo vor fi chemati sa isi rezolve problemele pentru a iesi de pe pagina, intrucat imaginea lor va fi patata rau.

iacobang
Mesaje:85
Membru din:Dum Iun 21, 2009 9:44 pm
Numar Inmatriculare:b-57-gjf

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de iacobang » Lun Sep 07, 2009 12:21 pm

oameni buni, ambele au venit in iulie! Nu am stiut de el pana in iulie dupa multe ceturi, intelegeti?, ca banuiesc ca l-as fi schimbat atunci.
Nu stiu unde a fost acel mail trimis, caci la mine a ajuns in iulie si e la service nu am fost informat.

Ce stiti voi stiu si eu. Pot spune ca citroen romania a inceput sa minta in raspunsurile oficiale.
Si dupa cum stiti, este si subiect deschis ca scaunele si cheia sunt o problema, va rog sa postati acest domeniu pentru a putea sa ne rezolvam problemele.

va nultumesc

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de Mihay » Lun Sep 07, 2009 12:23 pm

http://diario.vlex.pt/vid/aviso-33373211" onclick="window.open(this.href);return false;

pe la jumatatea textului esti si tu? sau e doar coincidenta?

iacobang
Mesaje:85
Membru din:Dum Iun 21, 2009 9:44 pm
Numar Inmatriculare:b-57-gjf

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de iacobang » Lun Sep 07, 2009 12:26 pm

Domnule mihai, acest forum este in ajutorul proprietarilor de citroen sau in ajutorul citroen?

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de Mihay » Lun Sep 07, 2009 12:27 pm

pai da oare e normal ca HOTUL sa strige Hotii??? eu m-am saturat de acest topic . esti tu sau nu cel din linkul de mai sus?

iacobang
Mesaje:85
Membru din:Dum Iun 21, 2009 9:44 pm
Numar Inmatriculare:b-57-gjf

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de iacobang » Lun Sep 07, 2009 12:39 pm

Domnule mihai, am o rabla de masina in care stau pe o parte, in garantie inca si pentru care am platit 17000 euro, intelegi? Fiecare trebuie sa plateasca pentru faptele lui si a venit si randul citroen. Daca eu am comis o infractiune si am platit, inseamna ca pot fi furat de oricine?
Poate doresti sa vezi din nou fotografiile mele, de curiozitate ai vazut sau cunosti ca cel putin 50% din ele au scaunele roase, rupte si uzate? si ca nu avem voie sa purtam nasturi si curea ca se scamoseaza? De ce nu am fost informati la cumparare?
Te rog fii subiectiv, caci trebuie sa ne rezolvam problemele si acest club se ocupa strict de citroen, nu de oameni care se omoara si furturi de gaini.
Daca tu crezi ca scaunele noastre rupte sunt in regula, atunci hai sa facem schimb de scaune, ca a vezi senzatia.

Te rog, in cazul in care nu esti din echipa citroen, posteaza domeniul, ca sa ne putem rezolva problemele. Am spus tot ce era de spus si situatia este detaliat explicata pana acum.

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de Aiurica » Lun Sep 07, 2009 12:59 pm

daca raspunsul a venit in iulie, de ce nu ai schimbat scaunul in iulie?
de ce nu rezolvi ceea ce ai obtinut?
adica sa schimbi/repari ceea ce Citroen a fost de acord sa iti schimbe??
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

iacobang
Mesaje:85
Membru din:Dum Iun 21, 2009 9:44 pm
Numar Inmatriculare:b-57-gjf

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de iacobang » Lun Sep 07, 2009 1:06 pm

Si ca fapt divers domnule mihai, chiar nu se vede ca am dreptate?Nu se vede ca incerc sa ajut cum pot pe cei ca mine? Chiar nu se vede ca eu am inceput sa cheltui bani si nu doar in avantajul meu?
Chiar doresc sa vad 50 masini c4 dupa 2 ani cu scaunele intacte sau comparativ cu alte marci, cheia, ce doresti sa ne comunici, ca scaunele de itroen din burete vor rezista m-ai mult de 3-4 ani, ca tapiteria este buna? Degeaba este frumos, daca nu este bun. Ai idee de unde procur alta tapiterie? ca si buretele este crapat si calcat, ca second nu vreau, nu lipesc si nu cumpar ca sunt in garantie. Iar despre cheie sa o pun intr-o punga sa nu intre apa pe langa butoane?
Te rog da-mi o idee buna ca eu ce fac vad ca nu iti prieste.

In orice caz inapoi nu dau, oricare vor fi consecintele, intrucat am dreptate si detin documente. M-ai rau de atsat nu poate fi, sa stau pe o parte in masina dupa doi ani si sa primesc ca este uzura normala sa merg cu telescopul curs din cauza tijei ruginite, de cand ruginesc tijele telescoapelor?

Imi pare bine ca mi-am dat seama cu cine am de a face, domnule mihai si te asigur ca voi continua ce am inceput chiar de vor aparea 100 impotriva. Imi place masina, dar nu voi accepta sa fiu prostit cu dreptatea de partea mea. Sa ma dea in judecata ca i-am pus pe pagina cu imagini si documente primite de la ei.Si nu ma las pana acest valentin nu este tras la raspundere pentru modul in care decide.Sa decida pentru banii lui ca pentru ai mei decid eu ca nu i-am muncit impreuna si nici nu ii sunt dator sa ii suport talentele. Asta e, ori la bal, ori la spital/.

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de Bogdan » Lun Sep 07, 2009 1:08 pm

Toata lumea a inteles problema ta, numai ca tu nu vrei sa explici concret anumite lucruri care nu se leaga!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de Aiurica » Lun Sep 07, 2009 1:09 pm

devii enervant cu placa asta obositoare!
te-am intrebat ca si mihai cu un post mai sus ceva!
pari ca stii sa folosesti forumul, dar nu poti raspunde la niste simple intrebari cu niste simple raspunsuri?
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

iacobang
Mesaje:85
Membru din:Dum Iun 21, 2009 9:44 pm
Numar Inmatriculare:b-57-gjf

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de iacobang » Lun Sep 07, 2009 1:11 pm

Daca voi platiti o paine, accepti sa primesti o bucata? Vreau sa mi se dea ce am platit si sa respecte ce au semnat.Si va garantez ca asa va fi.
Doar sa se lase afisat domeniul PANA NU EXPLIC CE SE INTAMPLA ASTIA ( AIURICA) MI-AU STERS DOMENIUL sa vada lumea ce trebuie sa faca.

Am raspuns. Nu stiu de ce a venit in iulie si nu am fost informat pana atunci.Ce sa va spun, sa inventez? Nu ati vazut ca lungesc treburile ca sa iesiti din garantie? La mine au mintit chiar! citroen romania! nu un service!

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de Aiurica » Lun Sep 07, 2009 1:15 pm

eu ti l-am stes si o sa o fac pana nu explici daca detii o hartie de ce nu le schimbi....
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

iacobang
Mesaje:85
Membru din:Dum Iun 21, 2009 9:44 pm
Numar Inmatriculare:b-57-gjf

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de iacobang » Lun Sep 07, 2009 1:17 pm

este telefonul meu pe pagina si il dau si acum 0765 900 544, dati un apel cine doreste si ii explic tot. Nu vor sa recunoasca deoarece am facut scandal si se tem ca vor veni toti cu aceleasi problemre, si sunt multi intelegeti? simplu. se cearta cu mine sa creada lumea ca au dreptate, dar de cand scaunele sunt consumabile si de cand un scaun rupt si calcat este conform in garantie?
Va rog luati atitudine, ca sa ne respecte la fel ca i alte state.

Ca am toate scaunele calcate si roase, scaun sofer cu burete rupt si ei vor sa schimbe doar sezutul sofer.Ori toate ori ii fac sa le para rau ca nu respecta garantia. SIMPLU

Închis

Înapoi la “Fetcom Suceava”