ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Atelier mecanica, Livrare vehicule noi, Vanzare piese de schimb, ITP, Atelier Caroserie si Vopsire, Vehicule noi
Închis
Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca
Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de baty_san » Mie Aug 26, 2009 6:59 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: eu si acuma ma mir de :
1-cum au uitat de roti?
2-cu mama :twisted: nu au vibrat??? toate 4????????
Don't steal...goverment hates competition!

white_vyper
Mesaje:157
Membru din:Mie Iul 02, 2008 10:04 pm
Numar Inmatriculare:...
Localitate:Suceava
Contact:

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de white_vyper » Joi Aug 27, 2009 9:01 pm

white_vyper scrie:Ma jur ca nu a vibrat nimic,nici volan nimic.Chiar ma miram cum au reusit cei de la citroen sa echilibreze rotile asa bine.
....Au fost stranse cu pistolu presupun si nu au mai verificat,tipul de la vulcanizare nu vroia sa creada ca am facut 2000 km asa.

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de baty_san » Joi Aug 27, 2009 10:31 pm

daca nu au vibrat, sunat etc... inseamna ca au fost stranse. ca s-au desfacut (la mana???) usor dupa parerea celor de la vulcanizare care strang prezoanele pana curge apa din ele (si dupa care tre sa rupi 2-3 chei de roti sa le desfaci...) asta e alta poveste...
la asta te-ai gandit? pt ca imi vine f greu sa cred ca 4 roti desfacute nu fac urat nu vibreaza, nu bat etc... :hi
Don't steal...goverment hates competition!

iacobang
Mesaje:85
Membru din:Dum Iun 21, 2009 9:44 pm
Numar Inmatriculare:b-57-gjf

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de iacobang » Joi Sep 03, 2009 8:22 am

Am cumparat domeniul acum 2 zile unde pun interiorul masinii dupa 2 ani si raspunsul celor de la bucuresti precum sunt uzura normala. Astept si altii in aceeasi situatii cu fotografii. Garantez ca toti ei ce vor pune imaginile pe aceasta pagina vor fi chemati sa le rezolve problema.Deasemenea voi cere pe pagina celor din franta sa ii dea afara pe cei de la bucuresti. Astazi incepe cineva lucrul la el, ca sa vada viitorii clienti ce ii asteapta.
Am uitat, dupa ce am comunicat inspectorului opc in curte la fetcom ca ii fac plangere penala daca nu respecta legea, au trecut peste 35 zile si nu am primit raspuns. Merg azi-maine sa vad ce il opreste sa raspunda, ca era obligat in 30 zile.

boipboip
Mesaje:150
Membru din:Lun Iul 13, 2009 5:31 pm
Numar Inmatriculare:B 09 VJL
Localitate:Timisoara

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de boipboip » Joi Sep 03, 2009 8:39 am

iacobang scrie:Am cumparat domeniul acum 2 zile citroen-problem unde pun interiorul masinii dupa 2 ani si raspunsul celor de la bucuresti precum sunt uzura normala. Astept si altii in aceeasi situatii cu fotografii. Garantez ca toti ei ce vor pune imaginile pe aceasta pagina vor fi chemati sa le rezolve problema.Deasemenea voi cere pe pagina celor din franta sa ii dea afara pe cei de la bucuresti. Astazi incepe cineva lucrul la el, ca sa vada viitorii clienti ce ii asteapta.
Am uitat, dupa ce am comunicat inspectorului opc in curte la fetcom ca ii fac plangere penala daca nu respecta legea, au trecut peste 35 zile si nu am primit raspuns. Merg azi-maine sa vad ce il opreste sa raspunda, ca era obligat in 30 zile.

tu ii dai afara pe toti :))))) ma faci sa rad, pe bune...
C4 sedan 1.6i SX a.k.a. Citro'

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de mituc » Vin Sep 04, 2009 9:28 am

Daca considerati aceasta trimitere pe alt forum ca fiind problematica va rog sa stergeti post-ul, dar iata ce au facut altii pentru probleme asemanatoare (sau macar din aceeasi categorie):

http://www.clubmazda.ro/index.php?showtopic=3282&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Poate va da niste idei.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de Mihay » Vin Sep 04, 2009 9:59 am

nu-mi aduc aminte cand am sters vreun link catre alt forum .

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de mituc » Vin Sep 04, 2009 10:59 am

Ok. Am mentionat doar ca sa fiu sigur, si sa va spun ca nu as avea nici o problema daca ar fi fost necesar.

Pe linga cele deja spuse, mai trebuie sa luati in considerare faptul ca si service-urile aplica niste reguli de acordare a garantiei, reguli care vin de la reprezentanta nationala a marcii respective. Singurul nostru punct de interactiune cu acea reprezentanta sint, desigur, service-urile insa nu trebuie sa dam in ele, trebuie doar sa le folosim pentru a face rost de informatii si respectiv pentru a le determina, atit pe ele cit si pe reprezentantii marcii in romania, sa-si rezolve intre ei aceste probleme cu piese, elemente de tapiterie, samd care cedeaza sau se uzeaza nejustificat de repede si sa ajusteze corespunzator termenii de acordare a garantiei.

P.S.: desigur, nu ma refer la acele cazuri in care service-urile nu-si fac treaba sau o fac de mintuiala, atunci trebuie dat cu service-ul de pereti.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

SORIN
Mesaje:1
Membru din:Mar Iun 16, 2009 11:56 pm

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de SORIN » Vin Sep 04, 2009 2:50 pm

iacobang scrie:Am cumparat domeniul acum 2 zile citroen-problem unde pun interiorul masinii dupa 2 ani si raspunsul celor de la bucuresti precum sunt uzura normala. Astept si altii in aceeasi situatii cu fotografii. Garantez ca toti ei ce vor pune imaginile pe aceasta pagina vor fi chemati sa le rezolve problema.Deasemenea voi cere pe pagina celor din franta sa ii dea afara pe cei de la bucuresti. Astazi incepe cineva lucrul la el, ca sa vada viitorii clienti ce ii asteapta.
Am uitat, dupa ce am comunicat inspectorului opc in curte la fetcom ca ii fac plangere penala daca nu respecta legea, au trecut peste 35 zile si nu am primit raspuns. Merg azi-maine sa vad ce il opreste sa raspunda, ca era obligat in 30 zile.

Salut este primul mesaj pe care il trimit pe acest forum. Pana acum doar am citit ce se scrie pe aici dar deja sunt satul de acest IACOBAN GHEORGHITA din Suceava care nu stie altceva decat sa se planga de starea in care si-a adus singur masina (am acelasi model de masina ca el, are 3 ani si este intr-o stare impecabila la interior si tapiterie). Parerea mea este ca ar trebui sa nu-i mai luati atat apararea. Accesati acest link si va veti da seama singuri ce vreau sa spun http://www.urbaniulian.ro/2008/09/17/as ... de-04-lei/" onclick="window.open(this.href);return false; ESTE UN PROCESOMAN a inceput cu asociatia de proprietari, acum citroen sigur vor mai urma si altii nu se poate stapanii.

Avatar utilizator
Catalin_A
Mesaje:133
Membru din:Vin Ian 16, 2009 8:57 pm
Marca si model masina:citroen
Localitate:iasi

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de Catalin_A » Vin Sep 04, 2009 7:24 pm

sorin eu cred ca nu ai nici o masina si ca scrii asa aiurea ca nu ai ce face.... daca aveai un c4 si cum spui tu ca il ai de 3 ani sigur erai pe forum de mult .... asa ca eu sincer cred ca esti un bagator in seama si atat..bafta si lasa lumea sa se judece ca atat ne-a mai ramas in tara asta de tot ****

Avatar utilizator
DMX
Fan C4
Mesaje:1900
Membru din:Vin Feb 09, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:Saab
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de DMX » Vin Sep 04, 2009 9:20 pm

Foarte bine il sustin !!

Sa-i dea in judecata pe toti ..... sunt scarbit in procentaj de peste 90% de serviciurile si de lipsa de profesonalism afisata ....

Iti cumperi o masina NOUA , printre altele si pentru garantie ...iar cand ai nevoie sa apelezi la aceasta garantie , fac niste mofturi de parca cine stie ce FAVORURI iti fac !!!

Cunosc pe cineva care a actionat Ford`ul in judecata , masina aflandu`se in garantie i-a "murit" motorul de tot ,dealerul folosindu-se de pretextul ca a mers prea multi kilomertrii intr-o perioada prea mica ....dat in judecata si castgat !!! Taxa ptr a intra in proces a fost 4000 euro ..... (fiecare parte implicata in proces )

iacobang
Mesaje:85
Membru din:Dum Iun 21, 2009 9:44 pm
Numar Inmatriculare:b-57-gjf

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de iacobang » Vin Sep 04, 2009 10:06 pm

duminica pagina este activa si inca in constructie.
Da Sorin, administratorul asociatiei in acest moment este dat afara si are dosar penal. Eu nu voi accepta ca nimeni sa ma insele. Asa ca in momentul in care vad ca cineva ma fura il fac pe toate caile sa ii para rau.
Asadar Citroen romania in cazul meu a facut o greseala mare si sper sa msai fie si altii ca mine, poate vor inceta cu magariile. Nu am furat masinile, le-am cumparat si am pretentia sa isi respecte angajamentele, in caz contrar fiind inselaciune.

boipboip
Mesaje:150
Membru din:Lun Iul 13, 2009 5:31 pm
Numar Inmatriculare:B 09 VJL
Localitate:Timisoara

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de boipboip » Sâm Sep 05, 2009 12:22 pm

iacobang scrie:duminica pagina este activa si inca in constructie.
Da Sorin, administratorul asociatiei in acest moment este dat afara si are dosar penal. Eu nu voi accepta ca nimeni sa ma insele. Asa ca in momentul in care vad ca cineva ma fura il fac pe toate caile sa ii para rau.
Asadar Citroen romania in cazul meu a facut o greseala mare si sper sa msai fie si altii ca mine, poate vor inceta cu magariile. Nu am furat masinile, le-am cumparat si am pretentia sa isi respecte angajamentele, in caz contrar fiind inselaciune.
nu ti se pare ciudat ca pe tine te fura toata lumea? este un complot iudeo-masonic la mijloc
C4 sedan 1.6i SX a.k.a. Citro'

Avatar utilizator
SR71Blackbird
Mesaje:166
Membru din:Sâm Iun 09, 2007 11:44 am
Localitate:Iasi
Contact:

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de SR71Blackbird » Sâm Sep 05, 2009 3:19 pm

De asta traim in tara in care traim...pentru ca sunt prea multi cei care fura si prea putini cei care au curajul sa faca ceva...Mi s-a intamplat sa merg la un magazin de instalatii-sanitare sa cumpar o centrala si niste calorifiere si sa am surpriza ca cer ferolli si sa mi se bage pe gat nush ce marca turceasca sub pretext ca e sub licenta ferolli ...wtf? Bineinteles am facut reclamatie, am amenintat cu opc si a doua zi tipul era dat afara...Daca un procent mai mare al populatiei ar fi mai cu capul pe umeri si ar reusi sa se scuture de mentalitatea tipica iobagului, daca nu s-ar mai merge pe principiul 'las-o ma ca merge asa...', am trai intr-o tara mai buna...Am realizat ca traim intr-o tara ca merge foarte bine...la modul ca: n-avem autostrazi-las' ca merge si asa; invatamantul si sistemul sanitar sunt la pamant, las' ca merge; suntem mancati de vii de o clica de burtosi nesimtiti sub denumirea de demnitari, asta e, n-ai ce-i face, merge si asa....cine spune ca Romania e o tara care nu merge....
C4 1.6i 110CP Berlina gris fer IS 15 BRN + sticker
Daca cineva zambeste atunci cand lucrurile merg prost,
inseamna ca s-a gandit deja pe cine sa dea vina...

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: ajutor in instanta impotriva citroen- impreuna demonstram

Mesaj de Mihay » Dum Sep 06, 2009 3:44 pm

@Sorine cam ciudat primul tau post pe forum , pana la proba contrarie te credem pe cuvant :mrgreen:

@Iacoban nu-mi aduc aminte sa ne fi lamurit cu intrebarea :" de ce in februarie ti`au aprobat si acum in iulie nu?" sa schimbi tot ce vroiai tu?

Închis

Înapoi la “Fetcom Suceava”