Am facut-o lata ... :(

Accidente de toate felurile...
Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:
Re: Am facut-o lata ... :(

Mesaj de mituc » Mar Sep 01, 2009 11:00 am

catalin4u24 scrie:Pai pe spate Dunlop winter sport. Pe fata sunt all season noi noute.
All season pe fata si iarna pe spate :shock: :shock: Deci tu practic circulai fara pneuri.
Masina ta cind pleaca de pe loc nu zbiara de durere? Cind o accelerezi nu o simti ca parca se impotriveste, si e permanent botoasa? :roll:

Zilele trecute la un service de roti am intilnit unul cu pneuri de iarna fata-spate: "De doi ani le am frateh, tu stii ce bune-s?" Evident, erau niste Sava, si-l intreb ce e cu beliturile de pe spoilere si daca nu se ia politia de el, dupa care a inceput sa se plinga ce naspa e pe drumurile noastre cind e foarte cald si e praf si respectiv ce ii face lui praful ala cind ploua. Asemenea specimene nu merita sa detina nici masina si nici carnet - sorry!
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: Am facut-o lata ... :(

Mesaj de catalin4u24 » Mar Sep 01, 2009 4:46 pm

mituc scrie: Masina ta cind pleaca de pe loc nu zbiara de durere? Cind o accelerezi nu o simti ca parca se impotriveste, si e permanent botoasa? :roll:
Asemenea specimene nu merita sa detina nici masina si nici carnet - sorry!
Nu. Nu zbiara de durere si cand o acceleram nu se impotrivea deloc.
Daca citeai tot aflai ca masina am cumparat-o cu anvelope de iarna pe ea. Din motive financiare nu am apucat decat pe fata sa cumpar o pereche noi. Ca m-am gandit ca acolo e tractiunea si franarea mai importanta. Urma ca pe viitor sa le inlocuiesc si pe cele dupa spate.
Iar faza cu "asemenea specimene" chiar m-a deranjat.
Si de acum inainte te rog sa iti tii comentariile de genu asta pentru tine ca nu am nevoie de asa ceva, sunt eu destul de suparat.
Deci, te rog, la postarile mele nu mai da reply ca nu sunt curios de parerea ta. M-am convins.
O zi buna iti doresc.

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Am facut-o lata ... :(

Mesaj de mituc » Joi Sep 03, 2009 7:51 am

Imi cer scuze, ma refeream la specimenul cu iarna fata-spate si care mai era si convins ca-s mai bune decit de vara. Am citit ca ai cumparat-o cu poneuri de iarna si in plus tu pari sa fii constient de faptul ca pneurile nu erau tocmai cele recomandate in aceasta perioada, cocletele de care-ti spuneam sustinea sus si tare ca ale lui de iarna is mai bune decit cele de vara.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: Am facut-o lata ... :(

Mesaj de catalin4u24 » Mar Sep 08, 2009 9:17 am

Asa arata masinuta mea acum...
Dupa ce-i fac un deviz de reparatie o sa revin cu ce piese imi trebuiesc.
Barile le-am gasit la dezmembrari la pret foarte bun.
Partea mecanica, respectiv articulatia roata fata stanga o sa o pun toata noua.
Ne auzim :drive

Imagine Imagine Imagine

Avatar utilizator
bytzak
KamiKaze
Mesaje:1709
Membru din:Joi Sep 04, 2008 1:39 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDI
Numar Inmatriculare:B-101-DXE
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Am facut-o lata ... :(

Mesaj de bytzak » Mar Sep 08, 2009 2:09 pm

e bine. ma asteptam la mai rau. :wink:
C4 Coupe 2006 Enterprise 1.6HDi-92cp; EX
C4 Coupe 2007 SX VTR 1.6HDi-90cp (+30cp + FAP anulat ); EX
Ford Mondeo MK4 2010 2.0Tdci-115cp

Scrie răspuns

Înapoi la “Crash boom bang - Accidente”