Cateva probleme mici si la mine

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Joi Mai 10, 2007 2:38 pm

Pai se plinge ca-i maninca mult. Sa mearga cu ea mai mult si-o sa-i consume mai putin. :twisted:

Si-or sa-i mai dispara si din probleme, poate :)
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

P S L
Mesaje:186
Membru din:Dum Feb 18, 2007 2:39 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de P S L » Mar Mai 15, 2007 12:18 am

va salut ( trist ). am fost la service si s-au cam rezolvat problemele: s-a reparat scaunul care avea sinele pe care gliseaza paralele, dar nu si dintii acestora aliniati. geamul nu mai scartaie, fetele nu mai vibreaza de la bass. player-ul nu mi l-au schimbat, dar cica i-au facut ceva si parca intr-adevar se aude mai clar si mai tare. semnal nu am mai pierdut de vineri.

provenienta acelei substante uleioase de la pedalier nu este cunoscuta. culmea e ca aveam si in 3 din cele 4 aeratoare. dar ce e mai ciudat e ca aveam numai pe fetele de plastic, pe aeratorele propriu zise. am bagat mana pe conducte si erau curate. :? :shock: :shock: am curatat si eu pe acolo ca ei nu cred ca au tinut minte si daca mai apare ma duc sa le zic.

pana aici toate cat de cat bune si nici un motiv de suparare.
dar la reclamatia mea cum ca suspensia e cam foarte zgomotoasa mi s-a recomandat un test de amortizoare pe care l-am acceptat, bine inteles. si ce credeti??? sunt cam foarte proaste. testul s-a facut azi cand masina avea 5252 km si a iesit dezastruos. nu am foaia la mine, e in masina dar o s-o aduc si o sa scriu cifrele exacte. s-a scris in in franta plus rezultatul testului plus o poza a unui amortizor care curge :cry: :cry: . cele pe spate sunt aproape moarte iar pe fata la jumatate. astept acum sa vad daca mi le vor schimba pe toate 4 cum ar fii normal. voi reveni cu cifre si cu noutati. sper sa fie ultima data cand mai postez in aceasta categorie. :cry:
Dacia 1310, 2000, injectie :)
C4 1.6 HDI coupe cu tot ce-i trebuie :D:D:D

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Mesaj de Tomita » Mar Mai 15, 2007 6:56 pm

unde ai facut testu si te-au pus sa platesti? sau de catre ei? si cat?
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

P S L
Mesaje:186
Membru din:Dum Feb 18, 2007 2:39 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de P S L » Mar Mai 15, 2007 7:31 pm

testul l-am facut la ei in baneasa, gratis. :(
Ultima oară modificat Mie Mai 16, 2007 4:28 am de către P S L, modificat 1 dată în total.
Dacia 1310, 2000, injectie :)
C4 1.6 HDI coupe cu tot ce-i trebuie :D:D:D

Avatar utilizator
Lisa
Sharky Boy
Mesaje:509
Membru din:Joi Mai 03, 2007 12:57 pm
Numar Inmatriculare:B-03-LIS
Localitate:Bucuresti/Dna Ghica

Mesaj de Lisa » Mar Mai 15, 2007 10:06 pm

P S L scrie:testul l-am facut la eiin baneasa, gratis. :(
:shock: suspensii bushite???? :roll: iti trebuie programare? cum te-ai prins k au ceva? la suspensii nu ma pricep... :cry:
B-03-LIS C4 coupe 1.4 VTR 90cp - "SHarky Boy"

P S L
Mesaje:186
Membru din:Dum Feb 18, 2007 2:39 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de P S L » Mie Mai 16, 2007 4:31 am

m-am dus cu ea la service pt ca am scris ceva mai in spate. si printr-e altele am zis si de faptul ca la gropi se aude foarte tare, ca un bubuit. la gropi mai mari nu la orice denivelare. si mi s-a spus ca o sa-i faca un test de amortizoare si a iesit ffff prost. adica pe spatele ambele au iesit cum nu mai au mult de trait si pe fata ca sunt la jumatate, aproape. si acum astept aprobare din franta ca sa mi le schimbe pe toate 4.
Dacia 1310, 2000, injectie :)
C4 1.6 HDI coupe cu tot ce-i trebuie :D:D:D

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice...sau mai putin tehnice”