Acesta să fie noul monovolum de la Dacia?

Ultimile aparitii auto
Scrie răspuns
Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:
Acesta să fie noul monovolum de la Dacia?

Mesaj de commandorsteel » Mar Sep 22, 2009 8:18 am

"Un forum din Franţa a publicat zilele trecute primele imagini şi schiţe cu ceea ce pare a fi viitorul monovolum (automomobil de familie cu şapte locuri) din gama Dacia.

worldscoop.forumpro.fr prezintă o fotografie cu partea frontală a noului model, ce seamănă izbitor cu actualul Sandero şi alte două schiţe cu părţile laterale ale maşinii. Fotografiile nu sunt surprinzătoare în contextul în care directorul operaţional al Renault, Patrick Pelata, a afirmat recent că pe platforma Logan vor mai fi construite două sau trei modele mai mari decât acesta (n.r. decât Logan).

"Am spus întotdeauna că vor fi opt sau nouă maşini pe platforma Logan. În prezent avem şase, inclusiv SUV-ul pe care îl lansăm anul viitor, deci cu siguranţă vom mai avea cel puţin încă două de lansat", a spus Pelata."
sursa: ziarul libertatea

http://www.libertatea.ro/stire/acesta-s ... 57126.html
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: Acesta să fie noul monovolum de la Dacia?

Mesaj de Dan pasare » Mar Sep 22, 2009 9:22 am

Fotografiile sunt ale unei machete, adica o jucarie, asa ca deja de fac prea multe speculatii in lipsa de subiecte serioase.
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Acesta să fie noul monovolum de la Dacia?

Mesaj de Mihay » Mar Sep 22, 2009 9:25 am

pai asa se incepe proiectarea cu machete de la cele mai mici la cea mai mare 1:1 :mrgreen:

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: Acesta să fie noul monovolum de la Dacia?

Mesaj de Dan pasare » Mar Sep 22, 2009 9:31 am

Pozele originale au aparut aici: http://worldscoop.forumpro.fr/rumeurs-d ... ight=dacia" onclick="window.open(this.href);return false;

Iata si opinia Auto.ro : ''Oricum, avand in vedere ca in pozele publicate pe forumul francez worldscoop.forumpro.fr apare o macheta, nu se poate spune cu siguranta daca acesta - in cazul in care nu este vorba despre o farsa - va fi designul final al urmatorului model Dacia. ''

Deci ??? Deocamdata speculatii bazate pe prea putine informatii serioase :wink:
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Scrie răspuns

Înapoi la “Noutati Auto”