EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Atelier mecanica, Livrare vehicule noi, Vanzare piese de schimb, ITP, Atelier Caroserie si Vopsire, Vehicule noi
marsel
Mesaje:40
Membru din:Vin Noi 16, 2007 9:23 pm
Localitate:Cluj Napoca
EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de marsel » Sâm Mar 01, 2008 7:33 am

Despre Europcar in Cluj Napoca vad ca nu scrie nimeni... Eu la ei mi-am facut primele doua revizii: cea gratuita si cea la 15.000km. Nu mi se par deloc seriosi angajatii de acolo! Seful de service, Dan si nu mai stiu cum, daca te duci la el cu vreo problema gen amortizoare spate sau greieri de prin portiere sau bord, are o singura replica: Ce sa fac? Sa reproiectez eu masina? Asta e, nu avem ce-i face! Si mai ia si un aer de-ti vine sa-i spargi capul!
Am dus masina sa-mi rezolve stopitorul de luneta care nu mai mergea, era ceva infundat pe acolo! Problema a fost rezolvata dar plasticul de la luneta pe care l-au dat jos era tot zgariat si murdar, bara spate pe partea superioara, langa hayon, era si ea zgariata, de parca se urcasera cu picioarele pe ea. Nu le-am zis nimic deoarece chiar nu aveam nici un chef de scandal. Mi le-am curatat eu cum am putut mai bine.
Am avut un eveniment cu un caine pe care l-am lovit cu partea dreapta fata, rezultatul fiind proiector ceata dreapta spart, bara fata crapata si carenajul de sub bara (sau cum i-o spune, acea bucata mare de plastic dintr-o parte in alta a masinii, scut...) rupt de se vedea cum atarna sub proiectorul dreapta. Pe langa faptul ca am asteptat trei saptamani dupa bara fata, cand ma duc sa iau masina, vad ca, carenajul atarna la fel ca inainte, ei asigurandu-ma ca masina e ok. Ma duc si le spun, vine Dan, se uita, "Da aveti dreptate, au uitat sa-l schimbe si l-au pus pe cel vechi, ne cerem scuze!" :shock: Cum sa uiti sa-l schimbi, cand piesa era trecuta pe devizul de service????? Daca nu ma uitam, plecam cu ea asa si daca reveneam, sigur spuneau ca ei l-au pus, dar am dat eu in ceva ulterior si s-a rupt iarasi.
Dupa revizia de 15.000km am luat masina cu greierasi sub bord, problema care nici pana azi nu mi-e rezolvata!
Alte intamplari in service-ul de la Cluj.???????????
Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul....
1,6hdi 110cp, black

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Sâm Mar 01, 2008 1:29 pm

condoleante . cred ca la Cluj fiind un oras mare angajatii se gandesc ca daca ii da afara gasesc ei ceva de lucru pe la Nokia

marsel
Mesaje:40
Membru din:Vin Noi 16, 2007 9:23 pm
Localitate:Cluj Napoca

Mesaj de marsel » Sâm Mar 01, 2008 2:18 pm

Ma bucur ca ai simtul umorului, dar cand ai masina intr-un astfel de service nu prea iti vine sa faci nici macar haz de necaz :x !
Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul....
1,6hdi 110cp, black

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Mesaj de Dan pasare » Sâm Mar 01, 2008 11:43 pm

Cum multi din Bucuresti au ajuns pe la RM.Valcea, la Mugurel, datorita nemultumirilor de la ATS, poate si tu ar trebui sa te duci pe la......... Oradea spre exemplu, ca e ma aproape de tine :)
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

marius.macavei
Mesaje:167
Membru din:Joi Oct 25, 2007 5:38 pm
Numar Inmatriculare:AB84MMI
Localitate:Alba Iulia
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de marius.macavei » Vin Iun 27, 2008 8:54 am

Salut baieti

uite si eu am un C4 berlina tot achizitionat de la EuropCar Cluj dar din punct de vedere al service-ului mecanic tipi sunt ok. In ceea ce priveste seful de service Dan este un tip ok de cate ori am fost la el cu o problema la partea mecanica (si am avut din plin probleme) toate s-au rezolvat.

In urma cu ceva timp am avut si probleme la tinichigerie. am avut un accident din spate (a venit unu cu masina de pizza si ma luat pe sus), si tantalaii aia de la tinichgerie cat au lucrat in spate au trebuit sa taie cu flacara oxiacetilenica mi-au ars tapiteria de pe scaune am facut scandal si tot nu sa rezolvat. Acum am vrut sa imi schimb parbrizul am fost la "tinichigerie" si m-au asigurat ca o sa se schimbe si spatarele arse, cand am mers dupa masina surpriza spatarele neschimbate si bara fata vopsita cu "coaja de portocala" dupa care consilierul de la tinighigerie mi-a zis ca a venit alceva decat sparatele mele de la scaune. atunci le-am zis ca o sa merg la asigurari in momentul cand o sa imi refaca masina pana atunci nu o sa vada nici un ban de la mine.

ASA CA cei care sunteti din Cluj sa va feriti de tinichgeria de la EuropCAR Cluj ca aia sunt distrusi.
!!!!!!!

Dar service-ul de mecanica ii OK.
C4 1.6 Hdi Robot Atomic
C5 III 2.0 Hdi............

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Bogdan » Vin Iun 27, 2008 8:56 am

Du-te la OPC, sau mori cu ei de gat...eu inteleg sa se mai greseasca la culoare, sa se vada diferente etc etc...dar cum bai nene sa iti arda bancheta #-o
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

marius.macavei
Mesaje:167
Membru din:Joi Oct 25, 2007 5:38 pm
Numar Inmatriculare:AB84MMI
Localitate:Alba Iulia
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de marius.macavei » Vin Iun 27, 2008 2:52 pm

Mai devreme:

am fost sunat de catre seful de la tinichigerie sa merg sa imi monteze noile banchete.
Cica marti ma asteapta sa imi monteze banchetele atunci vrea sa imi montez si USB box-ul comandat.

Sunt curios cum merge

Ne mai auzim.....
C4 1.6 Hdi Robot Atomic
C5 III 2.0 Hdi............

marsel
Mesaje:40
Membru din:Vin Noi 16, 2007 9:23 pm
Localitate:Cluj Napoca

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de marsel » Vin Iun 27, 2008 6:15 pm

Dupa cum ati vazut in primul post, cu ceva vreme in urma, adica cu 5 luni in urma, am schimbat bara fata. Astazi ma uit mai atent la masina si observ intre faruri si bara o fanta cam de 5 mm. Numai la Loganul pe care l-am avut se mai lasa bara sub faruri. #-o Dimineata merg la service sa vad ce e!!! Banuiesc ca, atunci cand mi-au schimbat-o, au pus-o asa...de mantuiala si nu au prins-o cum trebuie...
Voi ati patit asa ceva? Sa se lase bara astfel incat sa ramana un spatiu gol intre ea si faruri????
Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul....
1,6hdi 110cp, black

marius.macavei
Mesaje:167
Membru din:Joi Oct 25, 2007 5:38 pm
Numar Inmatriculare:AB84MMI
Localitate:Alba Iulia
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de marius.macavei » Mie Iul 02, 2008 7:34 am

Buna

Ieri am scos masina din service dupa ce mi-au schimbat banchetele, mi-au montat si USB-boxul si merge super bine numa ca nu imi afiseaza numele la piesa.
C4 1.6 Hdi Robot Atomic
C5 III 2.0 Hdi............

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Bogdan98 » Mie Iul 02, 2008 7:46 am

Nu e nici o problema, stai linistit. Ai display de tip A, si asta nu afiseaza numele pieselor. Asa ca nu-ti face probleme, nu e nimic defect.
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

Avatar utilizator
DonAdryan
Mesaje:32
Membru din:Vin Aug 24, 2007 8:18 am
Localitate:ClujN@ClubC4.ro
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de DonAdryan » Joi Iul 03, 2008 2:43 pm

Mi-am luat eu un C4 Coupe de la EUROPCAR Cluj-Napoca, iar dealer-ul mi s-a parut foarte de treaba... :mrgreen: Am obtinut un pret destul de bun de la el, avand in vedere dotarile...L-am cunoscut si pe seful de la service, cu care am facut un drive test pe un C5, insa mi s-a parut ok in principiu... Ce pot sa zik, la prima revizie ma duc la ei, dupa mai vedem... :roll:
C4 Coupe, 1,6i 16V, 110CP, VTR: Black

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Aiurica » Joi Iul 03, 2008 2:48 pm

pai la vanzare toti sunt f ok!
problemele cu ei apar cand te duci in service cu probleme!
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
DonAdryan
Mesaje:32
Membru din:Vin Aug 24, 2007 8:18 am
Localitate:ClujN@ClubC4.ro
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de DonAdryan » Joi Iul 03, 2008 4:03 pm

Da, stiu, dar noah, trebuie sa-i incerc si eu. Am tot citit forumul asta de vreun an, de cand m-am inregistrat, insa nu am postat pana acum. Deocamdata nu am experimentat nici un greieras sau vreun sunet suspect, si am deja vreo 2.500 KM (in 2 saptamani... 8) ) Daca am probleme, eventual ma duk la Oradea, ca am vaz. sediul lor sapt. trecuta cand am fost la Felix. Apropos, nasol rau sediul/atelierele de la Europcar, nu prea-ti inspira incredere... :toothy6:
C4 Coupe, 1,6i 16V, 110CP, VTR: Black

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Aiurica » Joi Iul 03, 2008 10:10 pm

masina e ok...doar noi suntem putin carcotasi!
un greiere se rezolva cu putin timp in parcare.
iar probleme....ce masina nu are probleme?
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de baty_san » Sâm Sep 06, 2008 9:52 am

nu atelierul face mecanicul, intr-adevar nu e bestial pe acolo dar se muta in sediu nou la anu in mai....
mecanici OK, sef service OK, tinichigii :shock: :shock: :shock: (dar am inteles ca se schimba asta cat de repede :lol: :lol: )
Don't steal...goverment hates competition!

Scrie răspuns

Înapoi la “Creative Autocenter - CLUJ NAPOCA”