TUNING DAYS IASI 13-14 IUNIE

Evenimente Tuning&Sound. Competitii,Saloane etc
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Catalin_A
Mesaje:133
Membru din:Vin Ian 16, 2009 8:57 pm
Marca si model masina:citroen
Localitate:iasi
TUNING DAYS IASI 13-14 IUNIE

Mesaj de Catalin_A » Lun Iun 08, 2009 11:48 am

Ziua 1 (sambata 13 iunie 2009)

Asteptam concurentii la secretariatul evenimentului intre orele 9:00 si 11:00 pentru inscieri (fisele de inscriere vor putea fi download-ate de pe internet pentru a evita supraaglomerarea secretariatului)
Incepand cu ora 11:00 va lua startul proba de accelerare contra cronometru pe distanta de o optime de mila, adica 201 metri. Proba se va desfasura pe clase de concurs in functie de puterea masinilor.
Dupa acest concurs, in jurul orelor 13:00-13:30 pana la ora 14:00-14:30 va exista o pauza in care invitatii, concurentii si spectatorii vor putea lua pranzul.
Urmeaza concursul de indemanare, conceput de pilotul si colegul nostru Bogdan Marciuc, ce se va desfaura intre orele 14:30 si 17:30 si in functie de numarul celor inscrisi. Aceasta va fi o proba adresata in special soferului amator de zi cu zi, lucru incurajat de crearea unor grupe de concurs care sa nu dezavantajeze autoturismele de strada.

AFISUL SE POATE MODIFICA!
Probele din ziua intai a evenimentului sunt contra timp si vor fi cronometrate cu dispozitive speciale de masurare , aceleasi din campionatul national de raliuri.

Dupa terminarea probelor zilei intai va urma festivitatea de premiere a castigatorilor.
Urmeaza un concertul Sean Jay Dee Live impreuna cu Dj Mihai Popoviciu, care debuteaza cu o tombola.






Ziua 2 (duminica, 14 iunie 2009)

CAMPIONATUL NATIONAL DE DRIFT
CAMPIONATUL NATIONAL DE TUNING
CAMPIONATUL NATIONAL DE SOUND

Avatar utilizator
Catalin_A
Mesaje:133
Membru din:Vin Ian 16, 2009 8:57 pm
Marca si model masina:citroen
Localitate:iasi

Re: TUNING DAYS IASI 13-14 IUNIE

Mesaj de Catalin_A » Lun Iun 08, 2009 11:50 am

poate il vad pe mituc la proba de accelerare cumtra conometru ...... cei cu c4 din iasi sa ne intalnim si sa mergem toti impreuna se stiu ei care sunt..multa bafta si vb la tel..by

Scrie răspuns

Înapoi la “Evenimente Auto”