Probleme La SD Prestige Berceni

Atelier mecanica, Livrare vehicule noi, Vanzare piese de schimb, ITP, Atelier Caroserie si Vopsire, Vehicule noi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
tromeod
Mesaje:313
Membru din:Joi Mar 26, 2009 11:56 pm
Numar Inmatriculare:B-06-ZPF
Localitate:Bucuresti
Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de tromeod » Lun Mai 31, 2010 8:44 pm

Am vazut si eu stirea de care zice Bytzak si mi s-a parut la fel de SF de realizat.... am gasit acum un link.....
http://www.promotor.ro/noutati-auto-aut ... te-6191251" onclick="window.open(this.href);return false;
C4 Coupe 1.6i THP, Rouge Loucifer - a special one -

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de commandorsteel » Mie Iun 02, 2010 4:46 pm

deci, am stat si m-am gandit mai bine dupa vizita de sambata de la service prestige, asa ca am dat un mail celor de la citroen romania in care le-am explicat ce pachete am ales din promotia lor, ce s-a facut si cum am luat masina.
am fost ieri la service la prestige sa imi rezolve problema, dar nefiind dl cristi niculescu - ing sef, parca- m-a preluat un alt inginer (liviu) care stia de problema si chiar mi-a aratat mail-ul pe care-l dadusem la citroen. mi-a spus ca au venit luni cu plangerea mea la ei si ca au discutat-o, asa ca am fost preluat rapid, fara programare (de fapt nici nu-mi trebuia) si in aproximativ 3 h s-a rezolvat problema + curatare/spalare. m-am dus pe rampa sa vad daca mai are scurgeri... si momentan nu mai are. cost = 0 lei
chestia problematica la ei in service cred ca sunt receptionerii care sunt mai aiuriti, in sensul ca primul a gresit ca nu mi-a spus ca masina are scurgeri (cu toate ca in pachetul de verificare scrie clar ca se verifica etanseitatea motorului) si ca este ok, iar ieri cand l-am intrebat pe celalalt receptioner cam cat dureaza, mi-a zis ca vreo jumatate de ora #-o (voiam sa plec in treburile mele nu sa stau de balalau in showroom) dar a durat vreo 3h.
in fine, partea buna a fost cantina :mrgreen: unde am halit o portie mare de cartofi pajiti cu un cotlet mare si 2 mititei = 9,7 lei =P~ . bun a fost, chiar imi era foame =D>
cand am ajuns acasa, dl cristi niculescu m-a sunat sa ma intrebe daca totul este ok, si-a cerut scuze ptr cele intamplate :hi si ca nu a fost si el in service =D>
incercase sa-mi explice ca se mai umblase la baie si i-am spus ca tot ce se poate, dar toate reparatiile/reviziile le facusem la ats si probabil ca vazusera vreo scurgere si mi-a pus mastic la baie din nou.
oricum ar fi si cine ar fi umblat la motor/baie...etc, eu am venit cu masina fara scurgeri si am plecat cu ea lasand balti la fiecare oprire, astfel incat receptionerul trebuia sa-mi spuna ca masina nu e ok, ca prezinta scurgeri. normal ar fi fost sa ma intrebe daca vreau sa repar la ei scurgerea sau plec cu masina pe raspunderea mea.
din pacate am pierdut timpul cu o banala etansare, ptr ca vineri trebuia sa plec din bucuresti si norocul meu ca am vazut balta mare de ulei, ca cine stie pe unde ramaneam fara ulei sau terminam motorul... #-o

in fine.. per total, oamenii au fost ok si mi-au reparat scurgerea de la baia de ulei. :hi
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de Bogdan » Mie Iun 02, 2010 9:35 pm

Daca ar scrie toti aici toate problemele care le au in service si ar face si sesizari poate poate vreodata candva s-o schimba ceva!
Bine ca s-a rezolvat fara niciun fel de costuri, pacat insa de timpul pierdut si de prostiile astea de 2 lei, ca pana la urma asta sunt, venite din partea unor angajati!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

gauraru2
Mesaje:2
Membru din:Sâm Iun 12, 2010 11:29 am
Numar Inmatriculare:b-99-eeu

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de gauraru2 » Lun Iun 14, 2010 1:28 pm

era unu cu citroen c4 care zicea ca a fost la service sambata si ca a mancat cartofi prajiti ca d am, fost eu sambata barul era inchis mai minte omul dar nici asa eu nu am avut problema cu ei sunt tari nenica mia placut preluarea masinii cat si predarea

:ya :drive

Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de ClubC4 » Lun Iun 14, 2010 1:36 pm

1. Invata sa scrii corect
2. Tu esti cine? Receptionerul de acolo? Fratele lui? Electricianul, mecanicul, responsabilul de comunicare, agentul de vanzari, vreun client care e la calculator??? Poti sa te prezinti daca tot postezi de la Prestige, la fel ca ceilati colegi sau fosti colegi ai tai: Costin Dobrica ,Karina, Daniel Marc !!??!

3. Citeste cu atentie ce si cum inainte sa faci lumea mincinoasa, cu toate ca stii foarte bine care sunt problemele intampinate de cativa useri la voi in service in ultimul timp!

Daca tot ai ceva de zis poti sa o faci asa cum trebuie, nu sa vii sa faci lumea mincinoasa! Citeste ce a patit la voi colegul cu C4 Picasso, si dupa vii si spui ca mai minte lumea!

La fel cum cei de la Pitesti, cei de la Valcea au stiut sa ofere un raspuns aici pe forum la problemele intampinate in serviceuri, acelasi lucru puteai sa-l faci si tu draga gaurarule daca tot ai vrut sa scrii ceva, si nu sa vii cu texte de 2 lei si limbaj de cartier !

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de commandorsteel » Lun Iun 14, 2010 6:49 pm

gauraru2 scrie:era unu cu citroen c4 care zicea ca a fost la service sambata si ca a mancat cartofi prajiti ca d am, fost eu sambata barul era inchis mai minte omul dar nici asa eu nu am avut problema cu ei sunt tari nenica mia placut preluarea masinii cat si predarea

:ya :drive
ma bucur ptr tine gaurarule ca ai fost multumit doar de preluarea si predarea masinii :hi
probabil ca ceea ce ti-au facut intre cele 2 operatiuni nu prea conteaza :wink:
daca te refereai la mine si citeai cum trebuie, ai fi vazut ca am scris:
deci, am stat si m-am gandit mai bine dupa vizita de sambata de la service prestige, asa ca am dat un mail celor de la citroen romania in care le-am explicat ce pachete am ales din promotia lor, ce s-a facut si cum am luat masina.
am fost ieri la service (adica marti 01.06.2010) la prestige sa imi rezolve problema......
in fine, partea buna a fost cantina :mrgreen: unde am halit o portie mare de cartofi pajiti cu un cotlet mare si 2 mititei = 9,7 lei =P~ . bun a fost, chiar imi era foame..........
nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca sambata bufetul este deschis :shock: , dar probabil ca fiind bucuros ca ti-au luat masina si ti-au dat-o frumos, ai sarit cateva pasaje din ce am scris =D>
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de ClubC4 » Lun Iun 14, 2010 7:04 pm

Oricum e lipsa de bun simt sa vii si sa faci mincinos un om care intr-adevar si-a pierdut timp si nervi cu serviceul Prestige!

gauraru2
Mesaje:2
Membru din:Sâm Iun 12, 2010 11:29 am
Numar Inmatriculare:b-99-eeu

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de gauraru2 » Lun Iun 14, 2010 7:07 pm

mai intrebat mai devreme cum ma cheama :applause,Alexsandru pentru cultura ta generala si nu ma feresc de tine ca nu stii alceva decat sa te plangi :^o, am fost sa schimb un bloc de lumini la un Kia si totul a fost OK, am fost chemat la revizie gratuita si am fost multumit, am fost informat de piesele necesare( placute de frana & cap bara directie stg ). nu sunt fan citroen, kia, logan, ford sau opel dar daca stii sa vorbesti cu oamenii te servesc dupa cum meriti :applause :help

am fost odata si la valcea, cand veneam din tara, mia placut cum arata, curatenie nu gluma si oamenii la fel. sant curios tu unde lucrezi. la locul de munca al tau tot asa te comporti [-X

doua zile sunt plecat din tara te rog sa-mi scrii dupa trei zile :drive

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de Bogdan » Lun Iun 14, 2010 7:36 pm

Hai sa nu se transforme si topicul asta in ceva ce nu se doreste!

@gauraru2, asa se intampla cand vii si arunci 2, 3 vorbe, daca ai ceva de zis o poti face, corect gramatical, si fara texte de cartier, si mai ales fara sa jignesti un om!

Va rog sa pastrati discutiile ontopic, si fara chestii personale in caz ca se doreste continuarea discutiei!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de commandorsteel » Lun Iun 14, 2010 8:02 pm

Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

vladutzuuu
Mesaje:118
Membru din:Mie Iul 04, 2007 9:40 am

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de vladutzuuu » Joi Iun 17, 2010 9:59 am

Salutari tuturor.

Am fost azi dimineata cu masina la SD Prestige cu masina pentru revizia anuala si mi-au zis ca o sa coste in jur de 850 de lei, schimb de ulei si filtru, la care au adaugat si filtrul de motorina pt ca nu l-am schimbat niciodata. Am zis OK, las masina pana diseara si vin sa o ridic.

In timp ce mergeam spre serviciu, ma suna de la service sa imi spuna ca trebuie schimbate ambele amortizoare pe spate, precum si toate 4 placutele de frana... Cost total cam 2500 de lei...

Evident, mi-a picat fata, dar neavand incotro (maine plec in concediu) le-am zis sa le schimbe. Intrebarea mea este: pretul e corect? Mi se pare putin cam mult dupa doar 3 ani de utilizare. Asta ca sa nu mai pun la socoteala faptul ca placutele pe fata le-am schimbat anul trecut, tot la SD Prestige.

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de Bogdan » Joi Iun 17, 2010 10:04 am

Acum exista o promotie, aceea cu 20 de puncte de verificare! Daca ce au zis ei ca trebuie schimbat se incadreaza in aceasta promotie ca puncte de verificat, atunci vei avea 20% reducere la piese!

Mai multe detalii despre campanii ai aici: viewtopic.php?f=23&t=4951" onclick="window.open(this.href);return false;

La fel daca ai vreun card, Raiffeisen sau Avantaj(aici nu stiu sigur, trebuie sa intrebi la ei) poti beneficia de promotia cu rate fara dobanda, si banuiesc ca poate ti-ar fi mai usor asa avand in vedere suma.

PS: Uite campania de la CItroen ce zice:
http://www.citroen.ro/Resources/Content ... 202010.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

PS2: Placute schimbate intr-un an, e posibil doar daca faci extrem de multi km!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

vladutzuuu
Mesaje:118
Membru din:Mie Iul 04, 2007 9:40 am

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de vladutzuuu » Joi Iun 17, 2010 10:18 am

Ar fi buna reducerea aia de 20%.
Am facut 15K km. intr-un an... Astia sunt extrem de multi?

Avatar utilizator
alex82
Alex Ploiesteanu'
Mesaje:4529
Membru din:Sâm Mai 03, 2008 7:23 am
Marca si model masina:Peugeot 407 , 2.0 HDI
Localitate:Ploiesti

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de alex82 » Joi Iun 17, 2010 10:28 am

in nici un caz nu sunt multi..
in schimb ai grija la frane ca cei avea toate placutele schimbate...
Imagine
Se vinde leul - 2.0 HDI 190 cp fara FAP , an 2005

vladutzuuu
Mesaje:118
Membru din:Mie Iul 04, 2007 9:40 am

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de vladutzuuu » Joi Iun 17, 2010 10:32 am

Mda, se poate sa fie si stilul de condus usor agresiv.
Dar e ciudata rau chestia cu placutele..

Revin mai pe seara sa vad exact cat ma costa si ce se schimba

Scrie răspuns

Înapoi la “SD Prestige SRL Bucuresti”