Probleme La SD Prestige Berceni

Atelier mecanica, Livrare vehicule noi, Vanzare piese de schimb, ITP, Atelier Caroserie si Vopsire, Vehicule noi
Scrie răspuns
krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm
Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de krichard » Mie Oct 01, 2008 4:55 pm

bun ! sa incep.ieri,30 sept 2008,mi-am luat dvd si woofer pentru masina.foarte bucuros,entuziasmat sa le montez ! ma trezesc astazi 1oct dupa un drum foarte lung si ma gandesc sa ii sun pe cei de la ats pt o eventuala aprobare scrisa de la ei pt a monta in alt service autorizat sau montarea chiar la ei . raspuns : ei nu monteaza asa ceva si nu imi pot da foaia aceea ei,dar imi fac legatura cu cineva de acolo. okkk,dar ce face tipa ..imi inchideee ! buun..se mai intampla.sun din nou ! sarut mana..s-a intrerupt,imi faceti legatura ? aaa..pai stiti ..lasati un nr de telefon si va contacteaza cineva .buunn..astept 1 h..sun din nou..iar imi spune ca ma contacteaza cineva..asta s-a int din ora in ora pana la ora 19,cand ma hotaresc sa ma duc la citroenul din berceni ! ajung acolo si ma pun sa vorbesc cu un anumit domn liviu care raspunde de service. ii prezint problema "vreau foaie sau sa montez la ei " si incepe ..stiti ca noi nu avem nu stiu ce program de la ats si ca nu pot vedea daca masina este cumparata de la noi,daca mai este in garantie etc ! i-am spus ca ii aduc acte doveditoare ,cum ca ar fii in garantie si ca e luata de la ei ( idiot omul pt ca trebuie sa fii putin dus sa te duci la citroen sa-ti montezi dvd si woofer).in finneeee..imi spune sa vorbesc cu un domn de la citroen...ca e de la citroen romania si imi poate da toate informatiile de care am nevoie,intamplator era acolo.vorbesc cu dansu si ajungem la concluzia ca trebuiesc montate acolo si ca vreau programare si sa mi se comunice tarifele,imi spune sa astept putin sa vina cineva ..dupa o ora,ma duc la domnul de la citroen romania si ii spun " nu va suparati,astept 1h doar pt programare si tarife ? la care el "aaa..nu a venit nimeni ? am crezut ca ati vorbit si va uitati pe la masina ( ma uitam pe acolo de plictiseala),mai vine un coleg de acolo si incepe "ce s-a intamplat" si normal ca m-am enervat ..cum ce s-a int? vreau sa montez dvd si woofer..la care el " tu nu stii ca noi inchidem la 5?specific ca eram acolo de la 4 si el mi-a spus asta la 5:05 !m-am mai certat putin cu ei si am plecat ! am tras concluzia ..urmatoarea masina nu o sa fie citroen ! oamenii din ClubC4 mi s-au parut foarte foarte OK,insa cei de la citroen foarte idioti ! acum dupa toate astea am o parere mai proasta de citroen,decat de DACIA !
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Deese » Mie Oct 01, 2008 5:00 pm

In primul rand nu vad ce te manca in partea dorsala dupa aprobare.
In al doilea rand daca cei de la BMW sau Mercedes, ori Audi sau Porsche Romania sunt niste magari (si sunt) nu inseamna ca trebuie sa ai ceva cu marca respectiva.

PS: Ma intreb cum o fi la serviceul Ferrari din Otopeni.
Sa vad un client iesind nervos de acolo si zicand 'Ce mecanici de rahat, urmatoarea masina sigur nu va mai fi Ferrari'

Ah, si in al 3lea rand nu vad ce sa cauti la ATS :D
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de krichard » Mie Oct 01, 2008 5:19 pm

1.am garantie si daca nu fac la ei,pot face la un service autorizat,vreau aprobarea lor( aici e vorba doar de montare,nu mecanica..le pot monta si eu)
2.ba da..daca sunt idioti,nu am ce cauta acolo ! de exemplu' taica-miu are noul mondeo,au avut ceva de facut 2 ore la masina,i-au dat alta in schimb sa-si faca treaba alea 2 ore si in plus de asta..SUNT PRIETENOSI ! nu iti vorbesc de sus sub nici o forta si asa mai departe !
3.ce am cautat la ats? ARE SERVICE ! ce am cautat la citroenul din berceni ? ARE SERVICE !
4.nu o sa iasa niciodata un client nemultumit de la ferrari ! sa fiu sincer ..citroenul are cel mai prost service din toate marcile ! toata lumea se plange de ats in primul rand
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Bogdan » Mie Oct 01, 2008 5:21 pm

Si totusi lumea se duce la ei, pt ca nu are de ales !!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Bogdan98 » Mie Oct 01, 2008 5:28 pm

Ete n-are de ales ... vineri ma duc la Valcea: invatat de cheie, montat paravanturi, activat aux si lumini de zi ... Nu e mare chestie, dar NU vreau sa ma duc la ATS. Prefer sa fac drumul pana la Pro Motor.
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de krichard » Mie Oct 01, 2008 5:38 pm

De acord cu tine Bogdan98,dar trebuie sa ai si timp sa te duci pana acolo si referitor la ce a spus Bogdan.. are dreptate,chiar nu ai de ales ! de exemplu' pe data de 8 octombrie,am programare in service ..trebuie sa o las acolo :banghead: ,doar nu ma duc sa o las valcea! abia astept sa vad cu cine trebuia sa iau legatura,cine trebuia sa ma sune ! am de gand sa fac show la ats pe data de 8 octombrie ! si in plus de asta,maine ma intorc in serviceul din berceni.daca nu le monteaza,o sa fac mare scandal..mult mai mare decat cel de azi ! :pain10: :angryfire: :naka:

ca o paranteza : subliniez faptul ca inca imi place masina ca design exterior,inca ma simt bine cand o conduc,inca tin la masina mea,dar cu astfel de oameni ca cei de la ats,nu se poate ! inca nu am renuntat la ideea spus mai sus..urmatoarea masina,nu o sa fie citroen.precizez ca nu o sa schimb masina prea curand !
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Deese » Mie Oct 01, 2008 5:42 pm

4.nu o sa iasa niciodata un client nemultumit de la ferrari ! sa fiu sincer ..citroenul are cel mai prost service din toate marcile ! toata lumea se plange de ats in primul rand
Nu te pune nimeni sa te duci la ATS.
Nu sunt singurii.

De acord, ATS sunt prosti dar cum o fi sa ti se fure piese de pe masina?
Cum o fi sa vinzi masini furate la dealer?
Ia sa va spuna pasare cu furatul (iar faza cu piesele furate e de la Porsche, iar totul a culminat cu furatul de piese de pe masina patronului in timp ce mecanicii erau inregistrati video fapt pentru care au fost zburati instant)
Am un prieten care e VAG-ist si pe masina caruia bateria a fost inlocuita cu alta veche.
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de mituc » Mie Oct 01, 2008 5:43 pm

Probabil ai acel mondeo ST caruia ii faci service la BDT care-s rezonabili, si cred ca-s printre putinele service-uri rezonabile din bucuresti. Vezi la cei cu VW-uri ce bucurosi sint, peste tot prin tara (si de preturi, si de tratament, etc).
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Bogdan98 » Mie Oct 01, 2008 5:46 pm

Daca ma duc la Valcea cu masina, nu inseamna neaparat ca am si timp. Mi-am luat o zi de concediu :( ... Daca e de lasat masina in service, pentru 1-2 zile, sau mai mult, tot la Valcea as duce-o.. si drumul back, cu Dacos-ul .. e doar 24 ron... Nu este extrem de comod, dar eu personal prefer oricand varianta asta. Mai mult, la Pro Motor pot sa-mi las masina cu incredere, si sa fiu sigur ca atunci cand o iau, nu imi lipseste nimic din ea, si nu plec cu piese inlocuite aiurea (ca prin alte service-uri).
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de krichard » Mie Oct 01, 2008 6:03 pm

Bogdan98 nu te contrazic,dar in cazul meu lipseste timpul.astazi am facut sacrificii sa montez astea si..am pierdut timpul degeaba, care inseamna bani !deese,eu nu stiu alt service in bucuresti in afara de ats si cel care s-a deschis de curand in berceni,iar in afara bucurestiului nu-mi permite timpul,mai ales sa las masina acolo ! daca mi-ar fi dat o alta masina cat sta in service (cum este si normal),nu ar fii fost nici un fel de problema,cu cel mai mare drag m-as fi dus in alte parti,cum ar fi valcea si asa mai departe !mituc,fordul a fost la romcar motors,iar cei de acolo au fost super baieti ! masina a avut cateva probleme,au tinut'o 2 zile,iar cei de la citroen pt cateva prostii vor sa o tina 1-2 sapt ! intrebarea mea a fost..daca in astea 2 saptamani ma platesc ei,daca imi fac cumparurile etc.defectiunile masinii pe care le am acum,au inceput inca de la 3000km.masina a mai stat in service.deci defectiunea nu este cauzata de mine,ci o problema de la incep.fac parte din cei x% ghinionisti .. din cauza asta insist sa montez dvd-ul si wooferul la ei
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Mihay » Mie Oct 01, 2008 6:32 pm

sa nu te superi...de ce simti nevoia sa repeti ca urmatoarea masina nu va fi citroen..crezi ca o sa planga cineva de aici? ABSOLUT la fel este in 99% din serviceuri. sunt si aici oameni multumiti de serviciile ATS , Champion ( BUcuresti) si mai ales de Valcea . nu inteleg incapatanarea de a monta alea in serivce Citroen...ce probleme ai cu masina? de ce nu iti deschizi si tu un topic la jurnal..poate reusim sa te ajutam..poate a mai patit cineva si a rezolvat. nu mai fii suparat. iti trece..te vei obisnui...ambreiajul nu`ti tremura? :mrgreen:

krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de krichard » Mie Oct 01, 2008 6:45 pm

Nu ma supar.de ce simt nevoia sa ma repet? simplu' :pana acum recomandam masina cu placere,dar acum NU O MAI RECOMAND NIMANUI ! posibil sa ai dreptate,dar eu pana acum am avut numai probleme.probleme ? pai ar fi cateva ..
1.am luat masina deja "lovita"
2.la 2800km am schimbat bubina de inductie (parca asa se numeste),trebuie schimbata din nou
3.s-au deplasat usile
4.am impresia ca volanul trage dreapta(directia)
5.de multe ori nu intra sau face urat cand bag in marsalier(apas bine ambreiajul)
6.geamul stanga scartie (macara)
7.scartie placutele de frana si am aproape 10.000km (fac urat de la 4000 si ceva),dar nu tot timpu'
ar mai fi,dar nu-mi aduc aminte acum ! ai dreptate ..sunt foarte nervos acum,posibil sa-mi treaca si sa renunt la ideea asta ..cum ca ats,mai exact citroen e cea mai proasta marca de masini si e foarte posibil ca maine ,daca fac figuri cei de la citroen berceni,sa..sar pe ei.nu concep ideea asta ..sa dai bani,sa iei un lucru stricat,sa te duci la ei si dupa ce ca te trateaza ca pe un jeg,nici nu-ti rezolva problema rpd si foarte bine! lucrez tot in domeniul vanzarilor,dau garantie si daca a fost cazul am inlocuit fara sa comentez si am respectat clientul tot timpu' ! problema cu respectul nu apartine celor de la ats,ci celor angajati acolo
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Aiurica » Mie Oct 01, 2008 8:10 pm

am sa iti citez un clasic :mrgreen:
aiurica scrie:sfarsitul asta de saptamana am fost intr-un mic rodaj....bucuresti-campulung-bran-brasov-fagaras-balea lac-pitesti bucuresti.
consum 6.9 viteza medie 60.
ma deranjeaza enorm felul in care bate pe fata la un damb cat de cat mai mare.
sunt cateva detalii care m-au facut sa zic...am facut bine ca am luat-o???pai nu e mare lucru chederu care a sarit de la geaM...NU E MARE LUCRU CA BATE PE FATA...NU E MARE LUCRU CA A SARIT ELERONU INTR-O PARTE.....RADIO....etc.....nu imi place ideea deloc...insa inchid ochii pt ca imi place tare mult felul in care arata....confortabil nu mi se pare deloc...e fff rigida..pt toate astea parca sunt intr-o dacie in care nu merge butonu nu stiu care..si zici ca de...ce vrei e dacie....asta am simtit
imi place la nebunie cum ia virajele.asta e un lucru pozitiv.in rest m-a impresionat consumul extraurban..

ps ..un dobitoc a deschis usa si mi-a indoit putin pasajul spate...am innebunit...

acum iubesc aceasta masina si inca cativa ani nici nu ma gandesc cu aceasta masina.

fara sa te jignesc sau sa crezi asta,
genul de cumparator de c4, crede ca a cumparat o mega masina insa uita sa isi aduca aminte ca a cump o masina extrem de ieftina in comparatie cu ce ofera.
sa nu crezi ca exista masina far probleme.
mici sau mari.
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Mr_kokaa
Maniac
Mesaje:3491
Membru din:Lun Ian 14, 2008 9:45 am
Numar Inmatriculare:TSE
Localitate:Bucuresti - Ctza
Contact:

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Mr_kokaa » Mie Oct 01, 2008 10:26 pm

@Bogdane98
potoleste te o sa creada lumea ca avem actiuni la Pro Motor.

Fratlor , daca nu ati vazut personal care sa vb frumos si sa se comporte exemplar la service urile din Bucuresti (citro sau altele) asta nu inseamna ca nu exista ! Exista probabil cateva persoane care sint asa .
Problema ramane una de fond : Pestele de la cap se impute ! Daca ATS nu schimba optica fata de clienti , de ce ar face-o angajatii din service _ul lor? Citroen Romania e de cca 1 an si nu se vede nici o schimbare ! Probabil in conducere la ei sint tot romani . Se conduce romaneste ! Las-o ma ca merge asa !
#-o ...
viewtopic.php?f=80&t=2102&start=0&st=0& ... foto+video" onclick="window.open(this.href);return false;

krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de krichard » Mie Oct 01, 2008 10:48 pm

aiurica ..parerile sunt impartite si nu am spus ca nu-mi iubesc masina ! sunt mort dupa ea ..e geloasa si prietena.nu am avut pretentia sa fie la fel de fiabila ca o honda ,dar nici chiar asa ..la 2800 km sa fii nevoit sa schimbi ceva de la ea,iar la 9800 sa o bagi din nou in service cu o gramada de probleme si nu contest faptul ca nu mai sunt ca inainte masinile ..cand luai o dacie si o tineai 20 ani.tatal meu a bagat fordul in service pe la 22k,dar el a avut probleme minore si in plus avea si revizia.nesimtirea celor de la ats in special,e de neiertat.eu ma gandesc ca dau o gramada de bani pana la urma,s-a muncit din greu pt banii respectivi,nu sunt furati si asta e unul din motivele pt care eu si presupun ca si voi,vreti sa fiti tratati ca atare..mai exact sa fii respectat ! iti vorbesc pe un ton..parca iti scoli din somn si in plus de toate astea,pe banii nostri,ne rugam de ei ! nu am avut pretentia sa fie super sonica,sa fie cea mai fiabila din lume,am vrut doar putin respect.asta ma determina sa schimb marca,daca la asta te referi aiurica.
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Scrie răspuns

Înapoi la “SD Prestige SRL Bucuresti”