Probleme La SD Prestige Berceni

Atelier mecanica, Livrare vehicule noi, Vanzare piese de schimb, ITP, Atelier Caroserie si Vopsire, Vehicule noi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mr_kokaa
Maniac
Mesaje:3491
Membru din:Lun Ian 14, 2008 9:45 am
Numar Inmatriculare:TSE
Localitate:Bucuresti - Ctza
Contact:
Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Mr_kokaa » Mar Oct 07, 2008 7:00 pm

@krichard - da termina omule cu "surprizele" ... mai ai ? sau mai au ?
viewtopic.php?f=80&t=2102&start=0&st=0& ... foto+video" onclick="window.open(this.href);return false;

krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de krichard » Mar Oct 07, 2008 11:18 pm

ei ne ofera multe surprize,eu doar vi le povestesc :D :roll: ma rog sa iasa totul bine maine,sa o si iau tot maine [-o<
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Shadow » Vin Oct 10, 2008 11:38 am

Eu repet...ATS este cel mai prost service din RO...de fapt nu cel mai prost, dar cu siguranta cel mai nesimtit!!!
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
Mr_kokaa
Maniac
Mesaje:3491
Membru din:Lun Ian 14, 2008 9:45 am
Numar Inmatriculare:TSE
Localitate:Bucuresti - Ctza
Contact:

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Mr_kokaa » Vin Oct 10, 2008 11:10 pm

@krichard
hai spune-ne ! cum a iesit pina la urma ?!??! :roll:
viewtopic.php?f=80&t=2102&start=0&st=0& ... foto+video" onclick="window.open(this.href);return false;

krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de krichard » Sâm Oct 11, 2008 3:07 pm

pai ..am luat masina de ats cu jumatate din probleme ..adica imi tremura in continuare la ralanti si in plus imi scosese cablu de woofer de la baterie fara sa ma anunte..am plecat si cand sa ies pe poarta am dat drumu la muzica si am observat surpriza..m-am intors la ei si a spus ca mi-a scos mufa aia pt ca pot lua foc de la ea (este un butuc legat la baterie care se arde si nu mai duce curent la woofer daca simte ca ceva nu e in regula .. cel putin definitia asta am primit'o si eu de la cineva).ce s-a int defapt cu butucul ala? pai cei de la ats au spart siguranta din el si au improvizat putin ca sa-mi mearga ! nu e mare valoare ..mai exact 15 lei ,dar trebuia sa-mi spuna..cel putin asa mi se pare normal.end of story for the moment :shock:
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Mihay » Sâm Oct 11, 2008 3:28 pm

off du-te mai la unii specializati ptr asa ceva si nu te mai incapatana cu servicerurile citroen....poate faci si tu niste poze ...

krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de krichard » Sâm Oct 11, 2008 3:56 pm

la ce sa fac poze?
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Probleme cu ATS si citroen berceni

Mesaj de Mihay » Dum Oct 12, 2008 12:51 pm

cu ce ti`ai pus tu acolo..dvd etc sa vedem cum arata, nici nu ne`ai tis exact ce ti`ai cumparat

Avatar utilizator
bezz
Mesaje:281
Membru din:Sâm Mar 17, 2007 5:26 pm

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de bezz » Dum Noi 23, 2008 12:44 am

tu tot zici subwoofer, ti-ai luat subwoofer activ sau pachet subwoofer+amplificator?
instalare corecta inseamna: borna speciala + la baterie de care legi cablu de alimentare calibrat pentru consumul amplificatorului tau (8 awg, 4 awg, 2 awg, 0 awg etc), pe primii 30 cm ai cablului de alimentare se pune colivie (soclu cum vrei sa zici) cu siguranta pentru protectia cablului de alimentare (se coreleaza cu sectiunea cablului si trebuie sa fie cu min. 1-2 trepte mai mare decat siguranta interna a amplificatorului); cablul de alimentare + se trage apoi prin firewall prin presetupa pentru cablurile electrice si se pozeaza prin pragurile masinii (daca ai cabluri de semnal - RCA de la dvd la amplificator trase prin prag, cablul de alimentare se duce prin celalalt prag, pentru a nu se crea interferente nedorite) pe sub bancheta spate si in final la portbagaj, la amplificator, unde la capat se recomanda montarea unui tub de capat pentru a se evita forfecarea cablului in conector.
cablul de - trebuie sa aibe aceeasi sectiune cu cel de + ; se sertizeaza un papuc de 8 sau 10 pe el si se prinde de surubul de fixare al banchetei spate, dupa ce in prealabil ai curatat cu smirghel zona de contact care este acoperita de vopsea. idem se recomanda tub de capat la partea dinspre amplificator.
daca atat ampliful cat si HU (dvd-ul tau) au iesiri RCA, semnalul va fi transmis printr-o pereche de cabluri rca, de lungime 4 sau 5 m, pozate departe de cablurile de curent (cum am scris mai sus); daca nu poti folosi iesirile RCA (nu ai adica), din mufa difuzorului spate cel mai apropiat de amplificator se lipesc cu letcon doua fire pe + si - (fire din cupru OFC, sectiune recomandata 1,5 mmp, siliconate) cu care mergi:
- ori intr-un adaptor high-low si apoi de acolo cu un cablu rca scurt la intrarea de semnal a amplificatorului;
- ori direct in intrarile de semnal "high level" ale amplificatorului tau, daca acesta este dotat cu astfel de intrari.

NU se recomanda sa alimentezi amplificatorul de la vreo iesire de rezerva (sau chiar folosita) din tabloul de sigurante al masinii, sau, mai rau, de la bricheta/priza 12 V.

legat de instalarea dvd-ului sunt cam la fel de multe explicatii, cu mufe, adaptoare, pus pe contact sau pe direct, etc, regula ar fi ca alimentarea sa se faca de preferat cat mai aproape de baterie, prin cablu (1,5 mmp) cu siguranta (10 sau 16A).

Fa instalarile la un atelier specializat car-audio, foarte multe service-uri din romania mi-au demonstrat ca nu stiu sa instaleze corect un amplificator sau chiar un head unit (ats, eurial, di-bas, poro si cred ca mai sunt altii).
treaba cu garantia este o treaba foarte subtire si nu imposibil de contestat cu opc-ul de partea ta.

ps la un atelier car-audio serios programarea e programare, iar pe timpul instalarii poti asculta toate sculele promo ce le au pe stand, sau chiar sistemele lor de show, sau ale altor pasionati veniti cu treburi la atelier. si se munceste rapid si cat se poate de eficient.
ps2 daca eram instalator de audio nu-ti dadeam detaliile de mai sus :wink: ... deci nu-s, sunt doar pasionat de audio.
bafta!
just cruisin'
xs mk2 2.0 hdi 90hp 2004

krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de krichard » Lun Noi 24, 2008 10:59 am

1.pe mine ma intereseaza foarte mult garantia,daca nu ma interesa,cumparam un c4 la mana a2a si ieseam mult mai ieftin !
2.am cumparat exact ce mi-au spus ei .ei insemnanad electricianul ala
3.NU M-AU LASAT SA STAU LANGA EI !
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
bezz
Mesaje:281
Membru din:Sâm Mar 17, 2007 5:26 pm

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de bezz » Lun Noi 24, 2008 11:28 am

si ce ti-au zis sa cumperi? :)

inca se poarta treaba cu n-ai voie langa masina? jeez...
just cruisin'
xs mk2 2.0 hdi 90hp 2004

krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de krichard » Lun Noi 24, 2008 1:51 pm

pai au spus sa iau borna aia de la baterie + cabluri si am intrebat la magazin ce e mai bun si mi-au recomandat un set ..a fost undeva la 150 lei setul din cate stiu.i-am intrebat de 2 ori de ce am nevoie.erau praf si da..nu m-au lasat nici macar sa intru pe poarta,au luat masina de afara !in plus,am uitat sa scriu..mi-au zgariat dvd-ul,iar acum nu-l pot vinde din cauza asta ! nu are nimic,este zgariat plasticul,dar lumea spune ca are probleme ecranul
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
basy
Praz Racing Team
Mesaje:725
Membru din:Dum Ian 20, 2008 3:37 pm
Localitate:Bucuresti <=> Craiova

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de basy » Sâm Dec 06, 2008 8:48 pm

Scuzati off topicul Ia cititi aici cum au procedat altii. Este undeva jos un link catre un ziar local, dar recomand sa cititi tot topicul.
http://www.ghostracingteam.ro/forum/ind ... opic=188.0" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 Coupe 1.6 HDI 110 alb

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de Dan pasare » Vin Feb 20, 2009 10:07 am

Am sunat la Prestige sa-i intreb daca au clipsuri pentru bandouri. Nu au :evil: cica doar pe comanda #-o Ma intreb daca au vreo lucrare care implica schimbarea clipsurilor rupte, ce vor face? stai cu masina fara bandouri? Daca pentru niste rahatisuri de plastic trebuie comanda, ma intreb cum o fi pentru alte piese, mai rar inlocuite??? :(
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

krichard
Mesaje:265
Membru din:Mie Mai 21, 2008 5:05 pm

Re: Probleme La SD Prestige Berceni

Mesaj de krichard » Vin Feb 20, 2009 12:49 pm

Domnule Dan,
De ce va mira niste bandouri ? Ei nu au fost in stare sa respecte o programare si sa monteze 2 prostii,PAI DA SA SE OCUPE DE STOCURI !!! stttoocc? ce e aia? clipsuri ? cred ca au cautat in dictionar ! nu stiu de ce va mai obositi sa rostiti numele SD PRESTIGE ! pierdere de timp si bani pe convorbirea telefonica ! probabil nu m-ati crezut cand v-am spus ca sunt niste incompetenti acreditati de citroen ::P :glasses
Intr-o intersectie era o cruce pe care scria.."Aici odihneste cel care a avut PRIORITATE DE DREAPTA
C4 1.6 16V VTR 110 hp
Ford New Mondeo 2.5 220 hp
Mocheta,PVC etc : http://www.kledor.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Scrie răspuns

Înapoi la “SD Prestige SRL Bucuresti”