acces tutoriale

Tot ce va nemultumeste legat de acest forum, si de cei care il frecventeaza
Avatar utilizator
mikepop
Mesaje:297
Membru din:Dum Sep 25, 2011 11:15 pm
Numar Inmatriculare:OT05AMP
Localitate:Slatina
Contact:
Re: acces tutoriale

Mesaj de mikepop » Joi Noi 29, 2012 12:36 am

Fratilor! Astfel de forumuri au luat nastere din pasiune, nu ca sa va rezolvati voi problemele!
Evident ofuscati sunt cei care folosesc forumul doar ca sa afle una-alta, nu pentru ca Citroen ar fi vreo pasiune...
Zambeste! Maine poate fi mai rau!
Dacia Duster 1.5 DCI 110 CP 4x4 2011
EX C4 1.6 HDI 90 CP 2007 Imagine
C3 1.4 HDI 70 CP 2007
EX Seat Leon 1.6 16v 105 CP 2001

Avatar utilizator
karateka1978
Mesaje:317
Membru din:Mar Aug 23, 2011 9:44 am
Marca si model masina:C4 Grand Picasso Exclusive
Numar Inmatriculare:yy08vpf
Localitate:Southampton
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de karateka1978 » Joi Noi 29, 2012 12:38 am

Bun, perfect de acord!!! Tragi filme de pe torrente free?! Te intreb eu acum? te uiti pe Vplay (sau alte site-uri de gen ) la seriale free!? Daca raspunsul este DA!! atunci sti la ce ma refer...
1.6HDI 110cp sedan 2008 negru

Avatar utilizator
karateka1978
Mesaje:317
Membru din:Mar Aug 23, 2011 9:44 am
Marca si model masina:C4 Grand Picasso Exclusive
Numar Inmatriculare:yy08vpf
Localitate:Southampton
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de karateka1978 » Joi Noi 29, 2012 12:40 am

mikepop: tu ai citit ce ai scris!?!?!? chiar asa crezi tu ca merg lucrurile?!!? ai intrat pe TUTORIALE vreodata?!
1.6HDI 110cp sedan 2008 negru

Avatar utilizator
karateka1978
Mesaje:317
Membru din:Mar Aug 23, 2011 9:44 am
Marca si model masina:C4 Grand Picasso Exclusive
Numar Inmatriculare:yy08vpf
Localitate:Southampton
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de karateka1978 » Joi Noi 29, 2012 12:42 am

Si inca o chestie, daca mai puneti TUTORIELE, va rog treceti tariful undeva sa stim cu totii ce trebuie sa facem, deoarece unii membri, considera indirect ca asa e normal!!!!
1.6HDI 110cp sedan 2008 negru

Avatar utilizator
george.serik
Mesaje:303
Membru din:Mar Mai 10, 2011 4:21 pm
Marca si model masina:C4 1.6 VTR
Numar Inmatriculare:B154SRK
Localitate:Bucuresti

Re: acces tutoriale

Mesaj de george.serik » Joi Noi 29, 2012 12:49 am

daca chiar se vrea ceva cu adevarat util si corect, creati un grup care are acces la tutoriale, iar apoi luati fiecare membru in parte si verificatii profilul in asa fel incat sa stabiliti care chiar e proprietar de C4 si care e samsar, in cazul in care nu il cunoasteti de la intalniri. Ca pana la urma, asta ar trebui sa conteze, daca asta e problema. E greoi sa faci un algoritm suficient de istet incat sa stabileasca asa ceva, ca sa nu mai spun cat timp ar lua.
Dar asta va presupune si mai mult timp investit :hi
SOLD
Imagine

Avatar utilizator
karateka1978
Mesaje:317
Membru din:Mar Aug 23, 2011 9:44 am
Marca si model masina:C4 Grand Picasso Exclusive
Numar Inmatriculare:yy08vpf
Localitate:Southampton
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de karateka1978 » Joi Noi 29, 2012 12:49 am

Si inca o chestie MIKEPOP pasiunea nu necesita bani...daca o faci, o faci pentru a ajuta, nu pentru a concluziona intr-un fel, asta e deja afacere!!! Cine o face o face ca ii face placere sa ajute, si nu obligat de "cineva" sau de "ceva"!!!!
1.6HDI 110cp sedan 2008 negru

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: acces tutoriale

Mesaj de Norishor » Joi Noi 29, 2012 1:36 am

Salutare!
Am citit aici opinii pertinente de ambele baricade si as incerca sa etalez parerea mea:
Intr-adevar, un utilizator real de citroen (nu samsar&co.) si care a ajuns aici cel mai probabil dintr-un motor de cautare prin care incerca sa gaseasca o rezolvare a unei probleme, are nevoie de acele informatii "pe loc" pt. ca, in fond, asta l-a adus pe forum. Buun.. si aici incepe nebunia.
De ce sa ajutam un necunoscut? Eu as spune: "Pt. ca toti am fost necunoscuti la un punct .. si totusi s-a inchegat cat de cat o comunitate".
De ce nu ar trebui sa-l ajutam? "Pt. ca toti asteptam mai intai sa primim inainte sa dam, si este eronat." Cu exceptia unei manute de oameni de pe forum, restul au "vrut" inainte sa "dea", exact in acel "punct" de care vorbeam mai sus.
Si totusi... avem o arie restrictionata pt. noii veniti. Eh... au si ei vina lor:
Cum poti cere totusi ceva, cand nu ai "bunul simt" sa rupi inca 2 minute dupa ce ti-ai activat contul si sa completezi cum trebuie profilul? (nu tu: ce model de masina ai / motorizare / o adresa de contact / 2 cuvinte despre tine / data de nastere sa-ti zica si tie colegii "La multi ani!") chestii minime de bun simt cand vrei sa apartii unei comunitati, dar ceri!!. Ceri si ai pretentia sa ti se dea IMEDIAT, ACUM, ca daca nu, comunitatea e de cacao si t(z)ine pt. ea toate "bunatatile pamantului". Sau .. ai cont facut acum un an (pur exemplu) si singurele arii unde "ai activat" sunt acelea unde (asteapta... inca putin... immmmm DA!) CERI CEVA! Nu, serios! Si te astepti, ca dupa un amar de timp si 10 logari pe site sa mai vrea cineva sa-ti dea ceva? Stii ce? (tu, personajul X!) Forumul se poate lipsi de tine. NU aduci niciun beneficiu (si nu ma refer aici strict la domeniul auto) ci niciun ajutor pe domeniul in care activezi (chiar.. ai scris in topicul dedicat, cu ce te ocupi? Pariez ca NU!).
Ei bine, eu cred ca la ceva de genul se asteapta administratia acestui forum. La un pic de bunavointa din partea utilizatorilor. Esti nou si cauti raspuns la o problema ? Fa un minim de efort si demonstreaza comunitatii ca nu esti un "hit & runner". Rupe-ti cateva minute si completeaza niste informatii minime. Fa cunostinta cu "comunitatea" si cred ca vei gasi raspunsuri mult mai detaliate si mai mult ajutor decat ai gasi dintr-un "simplu" tutorial. Esti user vechi? Atunci te rugam sa ai un minim de activitate: o idee, o parere pertinenta pe un topic la care crezi ca esti "pe situatie", un banc, un salut sa stim ca esti bine si n-ai patit ceva. Orice ..
Chiar si asa, nu considera neaparat ca faci spam. Costul unui site se tine din banii cuiva (ca nu pica din cer). Pe site, sunt si reclame folosite tocmai la mentinerea site-ului sus (infinit mai putine decat pe alte forumuri). Reclamele aduc bani din hiturile pe pagini, din trafic, etc., bani cu care stai linistit, tu utilizatorule X, ca nu isi face "administratia" case, ci incearca sa mentina site-ul viu din 2007 (asta ca sa explic cam care e treaba si cu comentariile si logarile pe site), ca sa nu mai zic de faptul ca deja comunitatea ClubC4, este vazuta bine cand te duci intr-un service si unele service-uri chiar au oferte bune pt. noi.

Gata! S-a consumat ceaiul din halba de bere si nu mai am idei. Astept pietrele, cu totul ca as prefera ceva oua, vreun kil de rosii, niste castraveti si un pic de salata. Vorbele acidulate sunt si ele acceptate cat au formula chimica a otetului, pt. ca nu pot manca salata fara un pic de otet.
Va saluta Noru` :hi
PS: scuzati-mi greselile de tiparnita si eventualele buseli in gramatica mult iubitei noastre limbi. Berea din ceai e de vina!
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Re: acces tutoriale

Mesaj de dimabogdan » Joi Noi 29, 2012 2:26 am

karateka1978 scrie:300gr vodka NEMIROFF la bord ( multumesc lui CARAMAN ) si simteam nevoia sa ma exprim!!! :))))))
Eu cand beau, ma duc sa ma culc...
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de catalin4u24 » Joi Noi 29, 2012 7:16 am

@norishor 10x !
Pana una alta n-a zis nimeni nimic de nici un ban, nu stiu de ce se sesizeaza unele persoane... aici nu e vorba decat de ce a scris norishor mai sus: de un minim de bun simt, atat s-a cerut... probabil ca unii nici macar nu inteleg acest concept si vin cu tupeu ca totul li se cuvine si compara un forum dedicat auto cu site-uri de torente si youtube. Si mi se pare mie sau nici pe alea de torente nu ai acces asa usor ci pe baza de invitatie (majoritatea), si mi se pare mie sau esti banat daca tragi si nu lasi la seed informatia care ai descarcat-o ca un pirat ?
Asadar, oricum o dai tot prost e.
Nu vi s-a cerut decat sa intrebati de parola la unii dintre moderatori! Extraordinar!
Frate, stii ceva, vii aici, stai aici, te folosesti de informatia de aici? Atunci acccepti regulile casei! E lege peste tot. Nu-ti convine, scrie acasa!

Sent from my GT-I9300

Avatar utilizator
karateka1978
Mesaje:317
Membru din:Mar Aug 23, 2011 9:44 am
Marca si model masina:C4 Grand Picasso Exclusive
Numar Inmatriculare:yy08vpf
Localitate:Southampton
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de karateka1978 » Joi Noi 29, 2012 8:14 am

Neata! Deci cum am spus, citeste mai bine ce am scris, daca nu ai rabdare sa citesti e treaba ta. Chestia cu banii e metaforica, ceva gen serviciu contra serviciu, sau cum vrei tu pana la urma, nu vreau sa incerc sa te fac sa citesti tot cu atentie sau sa ai mintea deschisa, problema ta...
Eu doar am spus ca de ce trebuie sa fie asa, eu ma pun in postura ambelor parti, si am reusit sa le inteleg pe amandoua. Curiozitatea umana ma face sa caut raspunsuri si sa inteleg unele lucruri si sa fiu deschis la unele intrebari!! Ce e asa de greu dragule sa citesti si sa intelegi...?!
Eu am ajutat useri de pe forum, si nu numai, fara sa le cer absolut nimic in schimb. Avantajul meu este ca lucrez in domeniul auto si oricine a avut nevoie am incercat sa il ajut asa cum am putut mai bine, cu un sfat, o piesa sau recomandari! In fine...crezi ce vrei, esti liber sa actionezi cum vrei, sa scri ce vrei, indiferent daca esti pertinent sau nu!! Dar daca tot citesti ce scriu, fa efortul sa citesti tot cu atentie...daca poti...!! Eu nu am crititcat pe nimeni, doar am pus unele intrebari in speranta ca primi un raspuns, si l-am primit...
Va multumesc pentru atentie si ma voi abtine sa mai scriu pe viitor pentru ca se va intampla ca data viitoare (sa mi-se stearga posturile)!!
1.6HDI 110cp sedan 2008 negru

Avatar utilizator
karateka1978
Mesaje:317
Membru din:Mar Aug 23, 2011 9:44 am
Marca si model masina:C4 Grand Picasso Exclusive
Numar Inmatriculare:yy08vpf
Localitate:Southampton
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de karateka1978 » Joi Noi 29, 2012 8:21 am

aa...si sa nu uit! Am fost ajutat de useri (Caraman, Vlad si altii din CJ) cand a fost nevoie fara sa mi-se ceara nimic in schimb, gen: zi parola!! ( aici am glumit ) Sper ca si ei pot spune la fel despre mine!! Le multumesc din suflet pentru tot, sunt niste oameni extraordinari!!!
1.6HDI 110cp sedan 2008 negru

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de Aiurica » Joi Noi 29, 2012 8:32 am

Da-mi te rog 1 sau 2 exemple de posturi sterse de ale tale.Si evident spune-mi te rog si daca am incalcat noi regulamentul sau tu....
Asta daca nu cer prea mult...


Sent from my iPhone using Tapatalk
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
karateka1978
Mesaje:317
Membru din:Mar Aug 23, 2011 9:44 am
Marca si model masina:C4 Grand Picasso Exclusive
Numar Inmatriculare:yy08vpf
Localitate:Southampton
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de karateka1978 » Joi Noi 29, 2012 8:44 am

Am avut activitate pana acum cateva lui, am deschis subiecte, esti moderator/admin ar trebui sa ai un istoric! Se poate vedea ca am aproape 300 de mesaje postate.
Mi s-au sters posturile in momentul in care am raspuns unui user care nu i-a convenit ce am scris...nu mai retin exact subiectul sau despre ce user e vorba. Si DA mi s-au sters posturi, cam 2 la numar!!! Nu e mult, dar e fustrant, pentru ca eu vad altfel utilitatea unui forum/blog sau ceva asemanator!
1.6HDI 110cp sedan 2008 negru

Avatar utilizator
karateka1978
Mesaje:317
Membru din:Mar Aug 23, 2011 9:44 am
Marca si model masina:C4 Grand Picasso Exclusive
Numar Inmatriculare:yy08vpf
Localitate:Southampton
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de karateka1978 » Joi Noi 29, 2012 8:50 am

Poate eu am incalcat regulamnetul, daca am gresit, platesc, e simplu! Altceva nu mai am ce sa spun despre acest subiect, inclusiv de ce se pune parola pe TUTORIALE, e treaba voastra si sunt motivele voastre. Nu spun ca gresiti sau ca nu...sunt Elvetia :)))
1.6HDI 110cp sedan 2008 negru

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de Aiurica » Joi Noi 29, 2012 9:47 am

karateka1978 scrie:Poate eu am incalcat regulamnetul, daca am gresit, platesc, e simplu!
simplu nu?
daca treci pe rosu platesti amenda nu? nu iti convinde dar esti de acord atunci cand dai de carnet si inveti regulamentele.Asa e si aici.Regulamente...proceduri...sunt sigur ca stii ca fara ele ar fi un haos in viata de zi cu zi, nu numai aici.
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme,nemultumiri,sugestii,critici”