ATS brasov

Atelier mecanica,Vehicule Noi, Vanzare Piese de Schimb,Atelier Caroserie si Vopsire
Avatar utilizator
sebi
Mesaje:420
Membru din:Mar Feb 20, 2007 7:01 pm
Localitate:Brasov
ATS brasov

Mesaj de sebi » Sâm Mar 31, 2007 4:52 pm

ce stiti de cei din brasov?
am auzit de la unii ca sunt ok baietii, dar masina e in service de 3 saptamani.
pana acuma miau zis ca nu vin piesele (si ziceau ca in vreo 2 sapt e gata, adica 3 in total), si acuma cand au venit miau zis ca mai dureaza vreo 3 saptamani pt ca au de lucru la alte masini. deocamdata sa prelungit la 6 sapt dar presimt ca o sa creasca in continuare.
ce sa fac?
e normal sa dureze atata?

Avatar utilizator
VampyT
Mesaje:9
Membru din:Sâm Mar 31, 2007 9:56 am
Numar Inmatriculare:BV 04 SRP
Localitate:Fagaras-Brasov-Bucuresti
Contact:

Mesaj de VampyT » Sâm Mar 31, 2007 8:24 pm

EU de la 5-6 zile am asteptat 5 saptamani pentru portiera dreapta (lovita de un binevoitor anonim in parcare - zona Mosilor) la ATS Brasov... acum ca a venit trebuie sa sun luni sa ma programez sa mi-o monteze si vopseasca...cica ar dura 2 zile... ca nu poate sa o vopseasca si montat dupa dc nu au masina in service :?: Ca "este multe culori de rosu...si nu ajunge sa ia culoarea zgariind usa actuala" o sa o fac...sper luna aprilie... poate ajung cu ea intrega pe 1 mai in bulgaria :roll: or i wish to...
C4 1.6 HDI 110 CP, BV-16-DAR, Urban Jungle (iunie 2006)

Avatar utilizator
sebi
Mesaje:420
Membru din:Mar Feb 20, 2007 7:01 pm
Localitate:Brasov

Mesaj de sebi » Sâm Mar 31, 2007 8:59 pm

deci nu sunt singurul.... e clara treaba.
oricum vreau sati urez "bine ai venit" pt ca nu mai e niciun membru al clubului din bv inafara de mine.

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: ATS brasov

Mesaj de mituc » Sâm Mar 31, 2007 10:14 pm

sebi scrie:ce stiti de cei din brasov?
Cei din brasov sint super ok. Am avut de-a face cu ei siau facut tot posibilul sa ma serveasca rapid. Deci daca masina tasta in service de atita timp (btw, ce are?) atunci probabil ca intr-adevar se intimpla ceva ce nu tine de ei.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
VampyT
Mesaje:9
Membru din:Sâm Mar 31, 2007 9:56 am
Numar Inmatriculare:BV 04 SRP
Localitate:Fagaras-Brasov-Bucuresti
Contact:

Mesaj de VampyT » Sâm Mar 31, 2007 10:37 pm

La mine tinea de o portiera cu totul... schimbata pe CASCO. Au zis 5 zile si a ajuns dupa 5 saptamani... inteleg ca pana la 2 tine de curierat...ce depaseste pentru ceva de genul asta... cred ca este doar vina lor! A celui ce face comenzile... etc... Sebi cred ca e cu accidentul de pe drumul de poiana?!
C4 1.6 HDI 110 CP, BV-16-DAR, Urban Jungle (iunie 2006)

Avatar utilizator
sebi
Mesaje:420
Membru din:Mar Feb 20, 2007 7:01 pm
Localitate:Brasov

Mesaj de sebi » Sâm Mar 31, 2007 10:43 pm

da, intradevar, astept sa iasa masina din service dupa accidentul de pe poiana. dar masina sta in service de 3 saptamani, si in final cand au venit piesele miau spus ca au alte masini de care trebuie sa se ocupe. sa fie oare masinile alea de mai mult timp in service decat a mea? sa fie oare asa de multe incat timp de vreo 2 saptamani (ca miau zis ca mai dureaza inca 3, din care prespunu ca nu le ia mai mult de una sa monteze piesele) sa nu aiba oameni sa se ocupe si de a mea?
deocamdata nu stiu care e adevaru.

Avatar utilizator
VampyT
Mesaje:9
Membru din:Sâm Mar 31, 2007 9:56 am
Numar Inmatriculare:BV 04 SRP
Localitate:Fagaras-Brasov-Bucuresti
Contact:

Mesaj de VampyT » Dum Apr 01, 2007 10:52 am

Inainte am avut un C3 Pluriel... luat de afara cu un far pocnit, bara un pic indoita si radiator gaurit. Am adus odata cu masina si toate piesele... A durat 2 luni sa mi-o dea reparata... Sfatul meu e sa te inarmezi cu rabdare pentru ca dupa cele 3 saptamani o sa mai apara vicii ascunse..si o iei dupa alte 3... sper sa nu :evil: dar be prepared. Iar amabilitatea lor tine doar pana ai platit masina si ai ridicat-o..dupa parca ii doar in...
C4 1.6 HDI 110 CP, BV-16-DAR, Urban Jungle (iunie 2006)

Avatar utilizator
sebi
Mesaje:420
Membru din:Mar Feb 20, 2007 7:01 pm
Localitate:Brasov

Mesaj de sebi » Sâm Apr 07, 2007 11:36 am

dati-mi si voi o idee ceva... ce sa fac? masina e de 5 saptamani la ei si au zis ca mai dureaza. deci in mai putin de 2 luni (in total de cand am dus-o in service) n-o s-o scot de acolo. plus ca o sa mai dureze vreo saptamana cu asigurarea. deci situatia nu e prea roz.

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Sâm Apr 07, 2007 2:44 pm

Cere si tu detalii, e anormal sa stea atit de mult ca sa-ti inlocuiasca lucrurile pocnite. Intreaba de ce sta asa mult, ce nu s-a intimplat pina acum si mai ales de ce, ce urmeaza sa se intimple si cind, ce le lipseste si cind vor primi si de ce nu au primit pina acum, etc etc etc etc.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
sebi
Mesaje:420
Membru din:Mar Feb 20, 2007 7:01 pm
Localitate:Brasov

Mesaj de sebi » Sâm Apr 07, 2007 3:50 pm

la inceput sunam aproape zilnic si ma duceam acolo o data pe saptamana. o saptamana a durat sa vina fuzeta sa o testeze daca are ceva la cutie sau la directie. au testato, nu era nici o pb, si au zis ca dau comanda pt restu pieselor, care intro sapt trebuie sa ajunga si max o saptamana dureaza montaju. acea saptamana sa prelungit la 3, dar cand in final au venit au zis ca nu au oameni care sa se ocupe de masina, si numa peste 2 sapt e gata. am zis ok... deci avea sa dureze 6 saptamani in total. dar acuma inainte de pasti (joi parca) miau zis ca tot nu au timp sa se ocupe de a mea ca sunt altele de care trebuie sa se ocupe, si dupa pasti cand o sa inceapa lucru mai dureaza inca 2 saptamani. deci pana acuma 2 luni, dar sunt convins ca nu o sa se opreasca aici cu prelungirile. nu am cum sa insist daca ei imi zic ca nu au timp. ca sunt altele care au fost acolo inaintea mea... de parca iar trebui toata echipa sa asambleze

Avatar utilizator
m.s.
Mesaje:59
Membru din:Lun Feb 19, 2007 8:58 pm
Localitate:cj

Mesaj de m.s. » Sâm Apr 07, 2007 4:10 pm

De ce nu ii pui sa iti dea in scris un termen?
Berlina 1.6HDI Neagra

Avatar utilizator
sebi
Mesaje:420
Membru din:Mar Feb 20, 2007 7:01 pm
Localitate:Brasov

Mesaj de sebi » Sâm Apr 07, 2007 4:21 pm

este posibil? si daca ar fi nu vad ce as rezolva... imi dau in scris ca este gata in maxim 2 luni de la data aia.

Avatar utilizator
sebi
Mesaje:420
Membru din:Mar Feb 20, 2007 7:01 pm
Localitate:Brasov

Mesaj de sebi » Joi Mai 03, 2007 5:49 pm

incredibil ce pierdere de vreme poate sa fie la ats brsasov.
am stat 3 ore cu niste probleme minore si nu au rezolvat NIMIC!!!!

Avatar utilizator
vladut_v
Mesaje:711
Membru din:Mar Feb 27, 2007 5:33 pm
Contact:

Mesaj de vladut_v » Joi Mai 03, 2007 6:02 pm

poti sa dai si ceva detalii despre ce a fost vorba ?
C4 1.6i 16V Berlina

Avatar utilizator
sebi
Mesaje:420
Membru din:Mar Feb 20, 2007 7:01 pm
Localitate:Brasov

Mesaj de sebi » Joi Mai 03, 2007 7:14 pm

pai dupa un accident mi-au tinut masina in service 2 luni. intrun final cand am luat-o am vazut ca trage stanga. nu mult, dar deranjant. am vazut ca haionul era deplasat (chiar daca nu am lovit masina in zona aia).
azi cand mam dus leam zis problemele au zis ca se rezolva. dupa 2 ore cand mi-au dat-o mia aratat ca nu au rezolvat cu haionul care era deplasat chiar daca i-am vazut ca au lucrat la el. e mai sus partea din dreapta (adica spatiu dintre spoiler si haion e mai mare in dreapta). au zis sa mai vin saptamana viitoare sa vada ce poate face.
pana acuma eram multumit pt ca haionul era mult deplasat si il rezolvasera intr-un fel. dar cand am plecat de la ei am observat ca trage in continuare stanga si in plus volanul nu sta drept cand masina merge drept. e inclinat spre stanga. m-am intors la ei si mi-au zis ca asta e reglabil dar nu stiu care e problema cu directia. am urcat in masina cu unul dintre ei sa vada ca trage in continuare. intr-un final sa convins ca nu au rezolvat nimic.
si mai mult de atata, ca sa ma enervez si mai tare, cand vroia sa depaseasca un tir a vazut ca nu are putere destula si m-a intrebat: "cati cai are masina?" si eu am spus 110, la care mi-a raspuns ca nu se vede. (a se vedea topicu: viewtopic.php?t=125) i-am spus ca de cand am luat masina am observat ca nu are putere dar mi s-a spus ca trebuie sa astept. raspunsu lui a fost: "da, dar deja ar fi trebuit sa-si dea drumu". macar putea sa nu-l contrazica pe cel care mi-a zis ca trebuie sa astept cateva mi de km. nu stiu ce a fost in capu lui.

aa... si inca o chestie. acel scartait in treptele 1 2 si 3 cand e rece motorul. am pomenit si de el, si i-am spus ca am auzit ca ar putea fi de la un colier de la esapament, si mi-a spus ca nu e asa, ca e nu stiu ce arc de la ambreaj, si ca e normal sa se auda asa. dar cand il aud numa normal nu mi se pare. oricum mi se pare ca e mai plauzibila versiunea cu un arc de la ambreaj decat un colier la esapament, ca eu il aud si la accelerari tot in treptele 1 2 si 3.
Ultima oară modificat Joi Mai 03, 2007 7:20 pm de către sebi, modificat 1 dată în total.

Scrie răspuns

Înapoi la “ATS”